Menu

Kraków Bruksela - Tanie loty

Bruksela

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niderlandzki, francuski, niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Darmowe atrakcje w Brukseli

  Polecamy udział w darmowej wycieczce szlakiem art nouveau, polowanie na starocie w Sint-Gorikshallen czy przechadzkę śladami starych murów miejskich. Możesz również odwiedzić klasztor La Cambre oraz wziąć udział w darmowych festiwalach muzycznych i koncertach.

 • Brukselska kuchnia

  Klasyczne belgijskie przysmaki to czekolada oraz wafle. Poza tym ważne miejsce w kulturze kulinarnej miasta mają frytki oraz małże. W mieście możemy przebierać w ofertach ponad 1500 świetnych restauracji!

 • Zakupy i prezenty

  W Brukseli znajdziesz wiele ciekawych sklepów zwłaszcza w okolicy Wielkiego Placu i przy przylegających do niego ruchliwych. Jaki prezent z Brukseli sprawić znajomym? Powodzeniem cieszą się podobizny sławnych osób związanych z miastem, koronki oraz komiksy takie jak Tintin.

Co warto zobaczyć w Brukseli?

Stolica Belgii, położona jest nad brzegiem rzeki Zenne. Wbrew pozorom nie jest to duże miasto, gdyż w granicach administracyjnych (to jedynie teren o powierzchni 32,61 km²!) mieszka tam około 180 tysięcy mieszkańców. Bruksela została założona w VI wieku n.e. na skraju nadrzecznych mokradeł. Stąd też wzięła się nazwa miasta, która w wolnym tłumaczeniu z języka staroniderlandzkiego oznacza „Dom wśród mokradeł”. Miasto powszechnie kojarzone jest jako „Stolica Europy” za sprawą goszczenia najważniejszych instytucji Unii Europejskiej.

Co robić w Brukseli?

Siedziby instytucji Unii Europejskiej to miejsca, które koniecznie trzeba zwiedzić w trakcie pobytu w Belgii. Koniecznie trzeba udać się do kawiarni i spróbować czekolady! W końcu Belgia jest jej ojczyzną i grzechem byłoby nie spróbować tego przysmaku w miejscu jego narodzin.

Miejsca do zwiedzenia w Brukseli

Wielki Plac, który jak sama nazwa wskazuje jest największym miejskim placem Brukseli, stanowi jej prawdziwe serce. To tu znajdują się reprezentacyjne zabytkowe budynki – w tym ratusz i Muzeum Miejskie. Na placu ma swoje miejsce targ kwiatowy, a całości tego obrazu dopełnia fakt, że Wielki Plac znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kilka minut spacerem od Wielkiego Placu znajduje się słynny Manneken Pis. Prawdziwy symbol miasta. Rzeźba – fontanna jest zwyczajowo przebierana w nowe szaty wraz z nadejściem nowej pory roku lub przy specjalnych okazjach. Mimo swojej sławy niewiele wiadomo o jego historii – wiemy jedynie, że rzeźba powstała w 1619 roku.

Warto obejrzeć też XIX-wieczny Pałac Królewski, który do dziś jest siedzibą dworu królewskiego Belgii, a następnie udać się do otwartego w 2004 roku Musee Belvue, które posiada świetną wystawę przybliżającą historię kraju.

Nie można ominąć też kolejnego symbolu miasta, pochodzącego jednak z II połowy XX wieku, znajdującego się w podmiejskim Laeken Atomium. Ten monumentalny (powiększony aż 165 miliardów razy!) model kryształu żelaza został wybudowany z okazji Wystawy Swiatowej w 1958 roku i do dziś wrósł już w krajobraz belgijskiej stolicy.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Brukseli w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Brukseli, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Brukseli mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Brukseli?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Brukseli obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Bruksela

Popularne linie latające na trasie Kraków - Bruksela

Wbrew pozorom Bruksela to nie tylko kierunek podróży polityków. Stolica Belgii słynie z wielu pięknych miejsc i zabytków, a niektóre z nich zostały wpisane na listę UNESCO. Loty Kraków Bruksela zapewnią komfortową podróż do miasta, w którym znajdziemy prawdziwe perełki architektoniczne, zjemy wykwintny obiad lub zrobimy zakupy.

Bilety lotnicze Kraków Bruksela lepiej zarezerwować nieco wcześniej, ponieważ jest to dość popularny kierunek podróży Polaków. Nawet weekendowy wyjazd pozwoli nam zwiedzić najważniejsze zabytki miasta, np. Pałac Królewski, Wielki Plac, kościół Notre-Dame du Sablon czy katedrę św. Michała i św. Guduli. Tanie loty Kraków Bruksela to także atrakcyjna oferta dla wszystkich osób, które chcą zobaczyć siedziby najważniejszych instytucji europejskich lub wybrać się na jedną z licznych imprez kulturalnych. Oferta turystyczna Brukseli to szereg atrakcji przez cały rok!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Brukseli

Znajdź nocleg w Brukseli