Menu

Tanie loty z Gdańska do Kopenhagi

Pokaż filtry

Kopenhaga

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: duński
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona duńska (DKK)

 • Wenecja Północy

  Centrum Kopenhagi dzieli od morza jedynie 15 minut spaceru! Morska woda spokojnie rozlewa się w starych kanałach miasta i tworzy piękne jeziora, dzięki czemu duńska stolica nazywana jest Wenecją Północy.

 • Jedzenie

  Sezonowa, naturalna, innowacyjna i świeża - to definicja nowoczesnej kuchni w Kopenhadze! Do niedawna kuchnia Północy była niedoceniana, ale dziś miasto jest jednym z wiodących miejsc na kulinarnej mapie Europy.

 • Moda i zakupy

  Moda jest jednym z najważniejszych towarów eksportowych kraju, a duńscy projektanci stają się coraz bardziej popularni. Niewiele europejskich miast może pochwalić się tak dużą różnorodnością wysokiej jakości produktów w relatywnie niskich cenach.

Loty kierunkowe z Gdańska do Kopenhagi

Dania należy do najmniejszych i stosunkowo najsłabiej poznanych państw nordyckich. Z uwagi na mocną gospodarkę i dobre warunki do życia, jest obiektem zainteresowania emigrantów, w tym także Polaków. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na podróże do tego kraju, otwarto połączenie z Gdańska do Kopenhagi. Co nam daje podróż do tego miasta i jak kupić tanie bilety lotnicze do Danii?

Gdańsk i Kopenhaga - podobieństwa i różnice

Gdańsk jest jednym z najstarszych miast w Polsce i mającym ogromne znaczenie dla gospodarki naszego kraju. Przez wieki był największym portem morskim i stanowił dla Polski okno na świat. Obecnie zamieszkuje je około pół miliona osób, co jest szóstym wynikiem w skali kraju. Jednak wraz z Gdynią i Sopotem tworzy już znacznie większy obszar metropolitalny. Gdańsk jest także sporym ośrodkiem naukowym. W jego granicach znajduje się największy port morski w naszym kraju i jeden z największych portów bałtyckich.

Patrząc na te parametry i analizując Kopenhagę, można doszukać się wielu podobieństw. Samo miasto zamieszkuje ponad pół miliona mieszkańców, do czego dochodzą jeszcze miasta satelitarne i cała aglomeracja. Jest także sporym ośrodkiem naukowym i może pochwalić się największym portem morskim w kraju, który miał ogromny wpływ na historię i rozwój miasta. W związku z tym często loty z Gdańska do Kopenhagi odbywają osoby związane z przemysłem i handlem morskim.

Mimo ogromnego znaczenia dla naszego kraju Gdańsk nie może się pochwalić takim prestiżem, jak Kopenhaga. Duńskie miasto jest stolicą tego kraju, znajduje się w nim parlament i siedziba rodziny królewskiej. Jest też największym ośrodkiem gospodarczym i handlowym Danii. W związku z tym loty do Kopenhagi często wybierają osoby związane z polityką i piastujące międzynarodowe urzędy.

Niezależnie od tego, co jest główną przyczyną wyboru tego połączenia, planując podróż z Gdańska do Kopenhagi, warto poświęcić trochę czasu na zwiedzanie starówek w obu miastach. Oba centra naszpikowane są malowniczymi niewysokimi kamienicami, często kilkuwiekowymi. Mimo dzielących oba miasta różnic kulturowych i politycznych łatwo można dostrzec podobieństwa i charakterystyczną zabudową miast portowych.

Bilety lotnicze z Gdańska do Kopenhagi

Połączenie lotnicze na trasie Gdańsk-Kopenhaga to najlepszy i najszybszy sposób na podróżowanie między tymi miastami. Sam lot trwa około jednej godziny, do czego należy doliczyć czas na odprawę i boarding. Mocno rozbudowane porty morskie mogłyby sugerować przeprawę promową, jednak Port w Gdańsku skupia się przede wszystkim na transporcie towarów. Wybierając samochód, w pewnym momencie także będziemy zmuszeni wjechać nim na prom. Połączenie lotnicza to nie tylko najszybszy sposób na podróż do Danii, ale także najtańszy.

Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie, połączeniem między Gdańskiem a Kopenhagą zainteresowały się tanie linie lotnicze Ryanair. Ten irlandzki przewoźnik znany jest z organizowania znacznych promocji a swoje usługi. Dzięki temu podróż lotnicza do Kopenhagi i z powrotem może kosztować zaledwie kilkadziesiąt złotych. Jednak żeby kupić bilety lotnicze w tak niskich cenach, potrzeba poświęcić temu nieco uwagi i zabrać się za rezerwację sporo wcześniej.

W jaki sposób kupić tanie bilety lotnicze?

Tanie linie lotnicze często proponują zakup biletów lotniczych w cenach, które wydają się dla nich nieopłacalne. Jednak jest w tym przemyślana strategia. Nie zawsze koszt biletów jest jednakowy, a ich ceny mogą zmieniać się nawet codziennie. Żeby dokonać korzystnego zakupu, warto poświęcić nieco czasu i poznać kilka ciekawych zależności.

Bilety lotnicze w najniższych cenach dostępne są najczęściej na kilka tygodni przed odlotem samolotu. To wówczas tanie linie lotnicze zapełniają swoje maszyny i sprawiają, że lot okazuje się opłacalny. Zakup biletów pod koniec tego etapu sprzedaży jest zazwyczaj najkorzystniejszy.

Jeśli na pokładzie zajętych jest już większość miejsc, ceny zaczynają rosnąć. Osoby, które czekają na wyprzedaże podobne do last minute w biurach podróży, mogą być mocno zawiedzione. Linie lotnicze zazwyczaj zostawiają kilka wolnych miejsc w samolocie i na kilka dni przed odlotem znacznie podnoszą ich ceny. Osoby odpowiedzialne za marketing wychodzą z założenia, że pasażer na ostatnią chwilę jest mocno kłopotliwy, ponieważ ponownie trzeba uruchomić biurokratyczne procedury. Z kolei, jeśli pasażer nie ma wyboru i musi w określonym terminie dostać się do Kopenhagi, nie będzie liczył się z kosztami biletu.

Dobrym sposobem na śledzenie cen biletów lotniczych z Gdańska do Kopenhagi jest wyszukiwarka lotów eSky. Ten serwis internetowy stworzony jest po to, żeby pomóc pasażerom w wyborze najlepszego połączenia lotniczego i ułatwić rezerwację biletów. Intuicyjny panel natychmiast wyszuka wszystkich przewoźników, którzy latają na interesującej nas trasie. Za pomocą serwisu eSky możemy także wykupić ubezpieczenie podróży, czy zarezerwować nocleg nie tylko w Kopenhadze.

Dla osób, które zawsze chcą mieć rękę na pulsie eSky przygotowało aplikację na urządzenia mobilne. Za jej pośrednictwem jeszcze łatwiej można śledzić zmieniające się ceny biletów. Dzięki dodatkowym funkcjom i łatwej dostępności nie przegapimy żadnej okazji na zakup tanich biletów lotniczych do Danii.

Wylot z Gdańska i lądowanie w Kopenhadze

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy w kodzie IATA oznaczany jest skrótem GDN. To największe lotnisko na północy Polski, trzecie co do ilości obsłużonych pasażerów, obejmuje swoim zasięgiem całe trójmiasto i rejon Pomorza Gdańskiego. Na lotnisko z miasta można się dostać środkami komunikacji miejskiej, w tym autobusami i pociągiem. Łatwy dostęp oferuje także Sopot. Osoby dojeżdżające z dalszej okolicy mogą skorzystać z dogodnego położenia lotniska. Port lotniczy oddalony jest od centrum Gdańska o ponad 10 kilometrów, co pozwoli ominąć wzmożony ruch miejski.

Podróż lotnicza z Gdańska do Kopenhagi zakończy się na największym lotnisku w Danii. Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup w ubiegłych latach obsługiwała prawie 30 milionów pasażerów rocznie. To niemal pięciokrotnie więcej niż lotnisko w Gdańsku. Port lotniczy położony jest na wyspie Amager około ośmiu kilometrów od ścisłego centrum Kopenhagi. W okolice ratusza i zabytkowej kamienicy możemy się dostać dzięki rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej. Do wyboru mamy autobus, pociąg, taksówkę, a także metro.

Na pokładzie samolotu do Danii

Przed podróżą z Gdańska do Kopenhagi warto dobrze rozplanować swoje bagaże.

Na pokład samolotów Ryanair w cenie biletu lotniczego można zabrać jedynie bagaż podręczny o wymiarach 40 x 20 x 25 cm. Za dodatkową opłatą można zabrać ze sobą drugą sztukę bagażu podręcznego i dodatkowo skorzystać z pierwszeństwa wejścia na pokład. Nieco większe koszty poniesiemy, jeśli zdecydujemy się na bagaż rejestrowany.

Podczas godzinnego lotu będzie można skorzystać z płatnych przekąsek lub napoi. Podróż lotnicza z Gdańska do Kopenhagi może być okazją do zjedzenia śniadania lub napicia się aromatycznej kawy. Wewnątrz samolotu tanich linii lotniczych zazwyczaj jest niewiele miejsca, jednak wystarczy, żeby zrelaksować się przed dalszą częścią dnia. Tym bardziej, jeśli podczas rezerwacji lotu w eSky zdecydujemy się dokupić możliwość wyboru miejsca w samolocie.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Gdańska do Kopenhagi w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Kopenhagi, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Kopenhagi mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Gdańska do Kopenhagi?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Gdańska do Kopenhagi obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Gdańsk Kopenhaga

Popularne linie latające na trasie Gdańsk - Kopenhaga

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kopenhadze

Znajdź nocleg w Kopenhadze