Menu

Funchal loty - Tanie loty do Funchal

Funchal

Loty do Funchal – czy warto?

Madera, będąca autonomicznym terytorium Portugalii, w ostatnich latach stała się jednym z częściej wybieranych celów urlopowych Polaków. Popularność tego archipelagu z pewnością wynika z dużej liczby stosunkowo tanich lotów do Funchalu, czyli stolicy regionu, ale także ze specyficznego klimatu, doskonałej kuchni oraz gościnności mieszkańców. Nie bez znaczenia jest też panująca tu niemal cały rok ciepła, ale wietrzna pogoda, dzięki której Maderę określa się jako krainę wiecznej wiosny.

Wszystkie loty na Maderę kierowane są na jedyne lotnisku archipelagu do Funchalu. Chociaż główne atrakcje Madery zlokalizowane są poza miastem, warto spędzić chwilę w samej stolicy. Turystów kusi ona m.in. zabytkową starówką, pięknymi widokami z nadmorskiej promenady oraz kolejki górskiej na zboczach wulkanicznego wzgórza Monte. Wśród jej walorów wymienić trzeba również serdeczność i gościnność mieszkańców oraz doskonałą, lokalną kuchnię opartą na owocach morza oraz egzotycznych owocach takich jak marakuje czy banany.

Z których polskich lotnisk można polecieć do Funchalu?

Niestety, w ofercie liniowych przewoźników lotniczych nie są dostępne bezpośrednie połączenia między polskimi lotniskami a stolicą Madery, czyli Funchal. Chcąc znaleźć się na wiecznie zielonej wyspie, trzeba zdecydować się więc albo na loty z co najmniej jedną przesiadką np. w Lizbonie, Londynie, Monachium czy Sztokholmie, albo na ofertę czarterowych linii lotniczych. Loty czarterowe do Funchalu startują regularnie z lotnisk w Warszawie (WAW), Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Trwają one zaledwie około 5 godzin.

Podróż z planową przesiadką można natomiast rozpocząć w ośmiu polskich portach lotniczych. Są to lotniska: Katowice-Pyrzowice, Warszawa-Okęcie (WAW), Gdańsk-Rębiechowo, Kraków-Balice, Poznań-Ławica, Lublin-Świdnik, Wrocław-Strachowice i Rzeszów-Jasionka. Z innych polskich lotnisk dostępne są również połączenia z dwoma i więcej przesiadkami, ale najczęściej podróż w takim przypadku trwa więcej niż dobę, a cena biletu lotniczego jest kilkanaście razy droższa niż w przypadku lotów do Funchalu z jedną przesiadką.

Jakie linie latają do Funchalu?

Bezpośrednie loty do Funchalu oferowane są tylko przez jedną linię czarterową, czyli polskiego przewoźnika Enter Air. Loty na Maderę z przesiadkami znaleźć można za to w ofercie kilku międzynarodowych regularnych linii lotniczych, takich jak TAP Portugal, SWISS, Lufthansa, KLM. Skorzystać można również z kombinowanych połączeń lotniczych oferowanych przez tanie linie lotnicze Wizzair, easyJet, a także Norwegian.

Z Warszawy-Okęcia można polecieć samolotami TAP Portugal z jedną przesiadką w Lizbonie, SWISS z przesiadką w Zurychu albo Norwegianem z przesiadką w Oslo. Z Katowic samoloty Lufthansy latają najpierw do Frankfurtu, a następnie na Maderę. Można tu również wsiąść na pokład samolotu Wizzair, a następnie, np. w Wielkiej Brytanii, skorzystać z oferty easyJest. W Gdańsku startują samoloty Norwegian (z przesiadką w Sztokholmie) oraz Wizzair lecące do Londynu, gdzie czeka na podróżnych samolot do Funchalu. W Krakowie można rozpocząć podróż z Lufthansą lub KLM, a w Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu i Rzeszowie z Lufthansą.

Lotnisko Funchal – co warto wiedzieć?

Na Maderze znajduje się międzynarodowy port lotniczy Funchal Cristiano Ronaldo Airport (FNC). Znany jest z pasa startowego częściowo zlokalizowanego na filarach nad oceanem, a także z silnych wiatrów, które kilka razy do roku wstrzymują na wyspie ruch lotniczy. W jednym terminalu obsługiwane są zarówno połączenia krajowe, jak i zagraniczne 29 linii lotniczych latających na 52 trasach. Na lotnisku Madera swoją podróż rozpoczyna lub kończy ponad 3 miliony pasażerów rocznie.

Jak dostać się z lotniska Madera do Funchalu? Port lotniczy zlokalizowany jest zaledwie około 15 kilometrów od centrum miasta. Aby się dostać do śródmieścia lub w inne części wyspy, można skorzystać z lotniskowych autobusów Aerobus, czyli tak zwanych shuttle bus. Koszt takiej podróży to około 5 euro za osobę w jedną stronę. Tańszym rozwiązaniem są autobusy komunikacji miejskiej, których przystanki znajdują się przed wejściem do terminalu w strefie przylotów. Za bilet w takim przypadku trzeba zapłacić około 3 euro za osobę. Na parterze terminalu znajduje się również postój taksówek, a także biura firm wynajmujących samochody.

Ile kosztuje bilet lotniczy do Funchalu?

Cena najtańszego lotu do Funchalu z jedną przesiadką zaczynają się od około 550-600 zł za osobę w obie strony. Kwotę taką zapłaci się, wybierając loty kombinowane na Maderę oferowane przez tanie linie lotnicze. Chociaż cena rzeczywiście jest zachęcająca, warto przed kupnem biletu sprawdzić, ile trwa podróż. Przeważnie loty niskobudżetowych przewoźników lotniczych na Maderę trwają od kilkunastu godzin do nawet doby.

Krótszy lot do Funchalu z przesiadką oferują regularne linie lotnicze, np. TAP Portugal, Lufthansa i KLM. Trwa on zaledwie około 5-10 godzin, ale kosztuje więcej niż w przypadku tanich linii. Za podróż na Maderę i do Polski zapłacić trzeba od około 750 złotych za osobę. Kwoty te można uzyskać, rezerwując lot z dużym wyprzedzeniem. Na kilka dni przed wylotem koszt lotu do Funchalu wzrosnąć może nawet do kilku tysięcy złotych za osobę w obie strony.

Kiedy loty do Funchal są najtańsze?

Najtańsze loty do Funchal można kupić na terminy zimowe, czyli od grudnia do końca lutego. Ceny biletów lotniczych na Maderę są wtedy tańsze średnio o 30-40 procent niż w sezonie urlopowym, czyli od czerwca do września. Warto skorzystać z takiej okazji, gdyż pogoda na Maderze przez cały rok sprzyja zwiedzaniu, a zimą temperatura wynosi przeważnie powyżej 20 stopni Celsjusza.

Kiedy za lot do Funchal zapłaci się najwięcej? Najdroższe bilety lotnicze do Funchal w systemach sprzedaży linii lotniczych pojawiają się na loty przypadające latem. Linie lotnicze podnoszą wtedy ceny biletów lotniczych do Funchalu, wiedząc, że to moment, w którym większość osób planuje urlopy wakacyjne. Chociaż na Maderze jest wtedy naprawdę gorąco, wietrzna pogoda sprawia, że upał nie jest dokuczliwy.

Sposoby na obniżenie ceny biletu do Funchal?

Najlepszym sposobem na obniżenie ceny biletu lotniczego na Maderę jest rezerwacja miejsca w samolocie z dużym wyprzedzeniem. W przypadku tak popularnego kierunku urlopowego, jak Funchal najlepiej zająć się tym nawet na pół roku przed lotem. Kupując wtedy bilety lotnicze do Funchalu można zaoszczędzić nawet 40 procent w porównaniu do cen lotów kupowanych zaledwie na kilka dni przed wylotem.

Skuteczną metodą na oszczędności do 30 procent na cenie biletu lotniczego na Maderę, jest skorzystanie z internetowej wyszukiwarki tanich lotów, np. eSky. Baza porównywarki cen eSky obejmuje oferty wszystkich linii lotniczych, których samoloty latają do Funchalu. Dzięki temu, po wpisaniu do okien wyszukiwarki podstawowych danych, w bardzo krótkim czasie uzyskasz dostęp do listy połączeń lotniczych do i z Funchalu. Będzie ona automatycznie posegregowana od najtańszej do najdroższej opcji, ale można ją przefiltrować również, biorąc pod uwagę liczbę przesiadek.

W wyszukiwarce eSky, w zakładce „hotele” lub „lot+hotel” można również wyszukać nocleg na Maderze, np. w hotelu, hostelu, apartamencie, oraz wypożyczyć przez internet auto (w zakładce „samochody”). Porównywarka cen eSky pozwala w jednym miejscu w kilka minut znaleźć nie tylko najtańsze dostępne aktualnie propozycje linii lotniczych. Za jej pomocą można także sprawdzić opinie użytkowników serwisu Trip Advisor na temat dostępnej na miejscu bazy noclegowej.

Chcąc być na bieżąco z najciekawszymi ofertami lotów na Maderę, warto obserwować oferty promocyjne linii lotniczych, które w porównywarce cen eSky znaleźć można w zakładce „okazje”. Dobrym sposobem na upolowanie najtańszego biletu lotniczego na Maderę jest także stworzenie na eSky.pl alertu cenowego. Gdy cena lotu do Funchalu obniży się do odpowiedniego, wyznaczonego poziomu, automatycznie na skrzynkę mailową zainteresowanej osoby wysłana zostanie wiadomość o ofercie promocyjnej.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Funchal w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Funchal, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Funchal mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Funchal?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Funchal obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Funchal

Popularne linie latające do Funchal

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Funchal

Znajdź nocleg w Funchal