Menu

Ponta Delgada loty - Tanie loty do Ponta Delgada

Pokaż filtry

Ponta Delgada

Czy warto lecieć do Ponta Delgada?

Ponta Delgada jest miastem, od którego najczęściej swoją podróż rozpoczynają osoby odbywające lot z Polski na Azory. Położone na wyspie Sao Miguel oprócz lotniska, które zapewnia komunikację z kontynentalną Portugalią, zachwyca przyjezdnych zabytkową architekturą, bujną roślinnością oraz doskonałym lokalnym jedzeniem bazującym m.in. na uprawianych tutaj cytrusach, ananasach i herbacie. Korzystając z tanich lotów do Ponta Delgada, warto na urlop poświęcić co najmniej pełny tydzień. Jest tu bowiem tyle do zobaczenia, że kilka dni może nie wystarczyć.

Lot na Azory to doskonały pomysł dla osób, które szukają podczas urlopu spokoju i stronią od wielkich obiektów hotelowych i wakacji all inclusive. Znaleźć tu można piękne krajobrazy, w których dominują górskie zbocza schodzące wprost do morza. Dech w piersiach zapierają również gorące źródła Caldeira Velha, gejzery Vale das Furnas oraz trasa trekkingowa po krawędzi wulkanu Sete Cidades. Z Vista do Rei podziwiać m.in. nietypowe niebieskie i zielone jeziora Lagoa Azul oraz Lagoa Verde. Lot do Ponta Delgades warto wykorzystać również na odwiedziny lasów laurowych, czarnej plaży w Mosteiros oraz punkt iwdokowy Miradouro do Canario. Ciekawym punktem jest także Terra Nostra Park, czyli park chlubiący się olbrzymią ilością egzotycznych gatunków roślin.

Lotnisko w Ponta Delgada – co warto wiedzieć?

W odległości około trzech kilometrów od centrum miasta Ponta Delgada znajduje się lotnisko, którego oficjalna nazwa to Aeroporto João Paulo II. Jest to jedyny port lotniczy na wyspie San Miguel, a zarazem największe lotnisko na Azorach. Kazdego roku obsługiwanych jest co najmniej milion pasażerów, którzy korzystają z niedrogich lotów na Azory. Na lotnisku Ponta Delgada lądują samoloty wyłącznie kilku tradycyjnych i tanich przewoźników lotniczych, takich jak: Azores Airlines, SATA Air Açores, Ryanair, TAP Portugal oraz Delta Airlines. Dodatkowo obsługiwane są tu połączenia czarterowego oferowane przez TUI Fly Netherlands oraz TUI Fly Belgium.

Loty do Ponta Delgada odbywają się głównie na trasach krajowych. Każdego dnia dostępnych jest kilka połączeń lotniczych do i z Porto oraz Lizbony. Bez problemu można stąd rozpocząć także lot na inne wyspy Azorów (na São Jorge, Flores, Terceira, Santa Maria, Pico, Corvo, Horta) oraz na Maderę oraz Wyspy Kanaryjskie (Graciosa). Z międzynarodowych lotów bezpośrednich z Ponta Delgada w ofercie lotniska znajdują się połączenia do USA (Boston), Kanady (Toronto), Finlandii (Kuopio, Jyvaskyla) oraz Niemiec (Frankfurt).

Jak dostać się z lotniska do centrum Ponta Delgada?

Chcąc wydostać się z lotniska im. Jana Pawła II w Ponta Delgada można wybierać jedynie pomiędzy dwoma opcjami transportu. Najwygodniejsze i stosunkowo niedrogie jest skorzystanie z taksówki. Koszt przejazdu z lotniska do centrum miasta wynosi około 10 euro. Postój taksówek znaleźć można przed terminalem przylotów lotniska Ponta Delgada.

 Drugim sposobem na poruszanie się po San Miguel, czyli największej wyspie archipelagu Azorów, jest wypożyczenie samochodu osobowego. Podobnie jak w przypadku taksówek, cena wynajmu samochodu również jest korzystna. Za niewielki samochód wynajmowany na tydzień zapłaci się około 350-500 złotych. Ze względu na małą powierzchnię wyspy koszt zużytego paliwa również nie będzie wysoki.

Z których polskich lotnisk polecę do Ponta Delgada?

Z żadnego polskiego lotniska nie poleci się bezpośrednio do Ponta Delgada. Dlaczego?

Żaden z przewoźników nie realizuje bowiem bezpośrednich lotów z Polski na Azory. Chcąc dostać się na lotnisko Ponta Delgada z kraju, konieczne jest skorzystanie z lotów niebezpośrednich na Azory.

Pierwszym etapem takiej podróży lotniczej na Azory jest przelot z Polski do dużych europejskich portów lotniczych, z których startują bezpośrednie loty do Ponta Delgada. Przerwy w podróży w przypadku lotów na Azory z jedną przesiadką odbywają się najczęściej w kontynentalnej części Portugalii, czyli w Lizbonie lub Porto. Decydując się na lot na Azory z dwoma przesiadkami, przystanki wypadają w Amsterdamie, Kopenhadze, Paryżu lub Monachium, potem w Lizbonie lub Porto, a na końcu na wyspie San Miguel.

Loty z jedną lub dwoma przesiadkami na Azory dostępne są z Warszawy - zarówno z lotniska im. Fryderyka Chopina WAW, jak i z lotniska w Modlinie WMI. Niebezpośrednie loty na Azory startują także z portów lotniczych Poznań-Ławica (POZ), Katowice-Pyrzowice (KTW), Kraków-Balice (KRK), Gdańsk-Rębiechowo (GDN) i Rzeszów-Jasionka (RZE).

Jakie linie lotnicze oferują loty z Polski do Ponta Delgada?

Z Polski do Ponta Delgada można polecieć na pokładzie kilku linii lotniczych różnego typu. Tanie loty na Azory z jedną lub dwoma przesiadkami oferuje niskobudżetowy przewoźnik lotniczy z Irlandii, czyli Ryanair. Niebezpośrednie loty do Ponta Delgada na trasie Polska – Azory obsługiwane są także przez tradycyjne linie lotnicze, takie jak Polskie Linie Lotnicze LOT, SATA, TAP Portugal, KLM, Air France, Lufthansa.

Najbardziej popularne pod względem ceny, długości lotu i liczby przesiadek są loty kombinowane z Polski do Ponta Delgada linii Ryanair w połączeniu z przewoźnikiem SATA. Takie loty na Azory dostępne są między innymi z Warszawy-Modlina, Gdańska-Rębiechowa i Katowic-Pyrzowic. Z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie-Okęciu na Azory polecieć można najpierw na pokładzie PLL LOT, KLM lub Air France, a następnie TAP Portugal lub SATA już bezpośrednio do Ponta Delgada. Z Poznania-Ławicy, Krakowa-Balic i Rzeszowa-jasionki pierwszy lot odbywa się do Monachium, a tam wsiada się na pokład samolotu lecącego na Azory.

Gdzie znaleźć najtańsze bilety lotnicze do Ponta Delgada?

Najtańsze bilety lotnicze do Ponta Delgada znajdziesz w internetowej wyszukiwarce tanich lotów eSky. Dlaczego właśnie tam? Porównywarka cen biletów lotniczych eSky posiada bowiem największą, na bieżąco aktualizowaną bazę połączeń lotniczych oferowanych przez ponad 950 linii lotniczych z całego świata!

Wyszukując z jej pomocą lot z Polski do Ponta Delgada masz gwarancję, że zobaczysz wszystkie dostępne w wybranym terminie połączenia. Będą one automatycznie ułożone w kolejności od najtańszego do najdroższego lotu na Azory. Szukając lotu do Ponta Delgada możesz skorzystać także z sortowania wyników pod względem liczby przesiadek lub długości podróży lotniczej na Azory. Co więcej, w zakładce „Lot + Hotel” na stronie eSky możesz jednocześnie znaleźć zarówno najtańszy lot na Azory, jak również tani nocleg w Ponta Delgada.

Ile kosztuje lot na trasie Polska - Ponta Delgada?

Lot na trasie Polska – Ponta Delgada kosztuje średnio 800 złotych za osobę w obie strony. Kwota ta wynosić może jednak od około 350-400 złotych w promocji do nawet 1500-1800 złotych w najwyższym sezonie turystycznym i przy zakupie biletu lotniczego na Azory na krótko przed planowanym terminem wylotu.

Najtańsze loty do Ponta Delgada to loty kombinowane tanich linii lotniczych oraz portugalskich przewoźników kursujących regularnie na Azory. Najniższą cenę biletu lotniczego na Azory można uzyskać, wyszukując tani lot do Lizbony lub Porto, a stamtąd połączenie lotnicze do Ponta Delgada w promocyjnej cenie od około 20 do 50 euro. Dobrą cenę za niebezpośredni lot na Azory uzyska także połączenie z dwoma przesiadkami obsługiwane w pierwszej fazie lotu przez tanie linie lotnicze takie jak Ryanair czy EasyJet.

Kiedy najlepiej kupić bilet lotniczy na Azory?

Bilet lotniczy do Ponta Delgada najlepiej kupić w ofercie first minute, czyli z bardzo dużym, często rocznym wyprzedzeniem.Wtedy przewoźnicy oferują najniższe ceny i jest szansa na zakup lotu na Azory za nawet niespełna 350-400 złotych za osobę w obie strony.

Podobne promocyjne ceny lotów do Ponta Delgada można uzyskać, decydując się na wylot poza sezonem turystycznym. Niskie ceny lotów na Azory dostępne są w systemach sprzedaży przewoźników lotniczych przeważnie w okresie od października do maja. Okazji szukać należy przede wszystkim w październiku, styczniu oraz lutym, gdy opady deszczu mogą odstraszać innych turystów.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Ponta Delgada w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Ponta Delgada, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Ponta Delgada mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Ponta Delgada?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Ponta Delgada obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Ponta Delgada

Popularne linie latające do Ponta Delgada

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Ponta Delgada

Znajdź nocleg w Ponta Delgada