Menu

Lizbona loty - Tanie loty do Lizbony

Lizbona

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Oceanarium

  W Lizbonie znajduje się największe akwarium w Europie! Żyje tam wiele gatunków morskich zwierząt - od pingwinów i rekinów po mięczaki, koralowce i płazy. Łącznie ponad 25 tysięcy przedstawicieli 450 gatunków zwierząt z całego świata.

 • Mosty

  Symbolem Lizbony są dwa mosty nad rzeką Tag. Most 25 kwietnia jest najbardziej popularnym, a Most Vasco da Gamy najdłuższym w Europie! Warto wybrać się na spacer po jednym z nich, by podziwiać wspaniałe widoki.

 • Fado

  Warto odwiedzić niewielkie lokale w dzielnicy Alfama, by posłuchać na żywo słynnej tradycyjnej muzyki fado. Ten gatunek muzyczny powstał na początku XIX wieku i uznawany jest za jeden z filarów portugalskiej tożsamości.

Jak dostać się z Polski do Lizbony?

Tanie loty z Polski do Lizbony sprawiły, że to położone nad Oceanem Atlantyckim miasto w ostatnim czasie stało się jednym z ulubionych kierunków Polaków na tzw. city break. Trudno się temu dziwić, ponieważ Lizbona zachwyca nie tylko piękną architekturą, zabytkowymi tramwajami znanymi z pocztówek czy jedną z najlepszych kuchni świata. Tym, co sprawia, że podróżnicy chętnie kupują bilety na lot do Lizbony, jest także wyjątkowo łagodny klimat, dzięki któremu można ją zwiedzać w komfortowych warunkach niemal przez cały rok.

Już niespełna czterogodzinny lot do Lizbony wystarczy, by poczuć atmosferę tej kosmopolitycznej stolicy Portugalii. Które polskie lotniska obsługują bezpośrednie loty do Lizbony? Loty do Lizbony bez przesiadek dostępne są z takich miast jak: Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice oraz Gdańsk. Z przesiadką w Warszawie lub na innych europejskich lotniskach do Lizbony można dostać się natomiast z lotnisk w Poznaniu, Lublinie, Rzeszowie, Zielonej Górze, Szczecinie, Bydgoszczy i Łodzi.

Co robić w Lizbonie?

Miasto pełne jest kolorów, malowniczych widoków i artystycznego klimatu, a każdemu kto je odwiedza opowiada niezwykłe historie. Lizbońskie muzea przybliżają bogatą historię i kulturę portugalskiej stolicy. Skierowane zarówno dla małych dzieci, jak i dorosłych Muzeum Morskie pokazuje niezwykłą historię tego kraju, a Casa-Museu Dr Anastácio Gonçalves jest prawdziwym ukrytym dziełem sztuki. Aby w pełni cieszyć się piękną architekturą z kamienia należy wybrać się na wycieczkę po mieście i zobaczyć Pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów, wieżę Belem i Zamek św. Jerzego. Od średniowiecza głównym miejscem spotkań jest Plac Rosio.

Można tu przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu, popijając aromatyczna kawę i ciesząc oczy widokiem dostojnego gmachu Teatru Narodowego. Nie wolno ominąć malowniczej dzielnicy Alfama, gdzie można spacerować po pięknych stromych ulicach i w jednym z wielu barów posłuchać tradycyjnej portugalskiej muzyki fado. Jedną z największych atrakcji miasta są zabytkowe tramwaje, które od rana do nocy przemierzają jego malownicze ulice. Taka przejażdżka to olbrzymia frajda i niezapomniane przeżycie!

Jakie są lotniska w Lizbonie?

W Lizbonie znajduje się jedno lotnisko międzynarodowe, czyli Aeroporto Humberto Delgado, które w kodzie lotniczym IATA określane jest ono jako LIS. Jest ono największym portem lotniczym Portugalii, a zarazem jednym z najważniejszych w Europie Zachodniej. Lotnisko w Lizbonie w dwóch terminalach każdego roku obsługuje ponad 22 miliony pasażerów podróżujących 52 regularnymi liniami lotniczymi na trasach krajowych i zagranicznych. Terminal 1 przeznaczony jest dla tradycyjnych przewoźników lotniczych, natomiast Terminal 2 obsługuje głównie loty tanich linii lotniczych.

Lotnisko Humberto Delgado położone jest zaledwie siedem kilometrów na północ od centrum stolicy Portugalii w dzielnicy Portela. Do śródmieścia można dostać się z niego taksówką, metrem, autobusem miejskim (w tym linią nocną 208), a także Aerobusem transportującym podróżnych do kilku głównych punktów przesiadkowych miasta (m.in. na dworce kolejowe). Na terenie lotniska można również wypożyczyć samochód.

Jakie linie lotnicze latają do Lizbony?

Loty z Polski do Lizbony bez przesiadek realizują takie tradycyjne linie lotnicze takie jak Polskie Linie Lotnicze LOT czy TAP Portugal Airlines. Obaj przewoźnicy latają na trasach z Warszawy (WAW). Bezpośrednie loty do Lizbony, a zarazem bilety w najbardziej okazyjnych cenach oferują natomiast niskobudżetowi przewoźnicy lotniczy tacy jak Wizzair i Ryanair. Ich samoloty ruszają w trasę w kierunku słonecznego Półwyspu Iberyjskiego z lotnisk w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

Loty niebezpośrednie do Lizbony, czyli z przesiadką, w Polsce najczęściej obsługiwane są przez PLL LOT, która to linia lotnicza oferuje lot do Warszawy, gdzie można przesiąść się na samolot PLL LOT lub TAP Air Portugal do Lizbony. Tańszym pomysłem, niż korzystanie z łączonego lotu tradycyjnych przewoźników, może być wykupienie lotu tanich linii lotniczych do któregoś z dużych europejskich portów lotniczych i tam wejście na pokład niskobudżetowej linii lotniczej lecącej do Lizbony, np. Easyjet, Eurowings, Norwegian, Ryanair, Vuseling oraz Wizzair.

Ile kosztują bilety lotnicze do Lizbony?

Ceny biletów lotniczych do Lizbony, o ile zdecydujemy się na zakup lotu z dużym wyprzedzeniem, zaczynają się od ok. 180-200 zł za podróż tam i z powrotem tanimi liniami lotniczymi Wizzair czy Ryanair. Na kilka tygodni przed wylotem ceny tych przewoźników mogą oscylować już wokół 300-400 zł od osoby za lot w obie strony. W przypadku lotów bezpośrednich do Lizbony tradycyjnych przewoźników, tj. PLL LOT i TAP Air Portugal, ceny są znacznie wyższe. Za bilet w obie strony od osoby trzeba zapłacić od ok. 1100 zł od osoby do nawet 2000 zł od osoby w obie strony.

Tańszym rozwiązaniem jest wybór połączenia lotniczego do Lizbony z przesiadką. Takie połączenie, np. Lufthansą z przesiadką we Frankfurcie, kosztuje od ok. 700-800 zł od osoby w obie strony. Pamiętać trzeba, że na ostateczną cenę biletu do Lizbony wpływ mają także dodatkowe opłaty, które pobierane są przed linie lotnicze, np. ubezpieczenie podróżne i ubezpieczenie bagażu, priorytetowy boarding czy wybór miejsca w samolocie.

Kiedy można kupić najtańsze loty do Lizbony?

Najtańsze loty do Lizbony dostępne są w systemach rezerwacyjnych linii lotniczych w styczniu. Bilety są wtedy tańsze nawet o 60 proc. w porównaniu z cenami oferowanymi w szczycie sezonu letniego. Stosunkowo niewiele za bilet lotniczy do Lizbony zapłacimy również jesienią, tj. w listopadzie, a także w pozostałe zimowe miesiące, czyli w grudniu oraz w lutym. To dobry czas na odwiedzenie Portugalii dla osób, które stawiają na zwiedzanie i poznawanie kultury odwiedzanego kraju. Pogoda z pewnością nie będzie odpowiednia, aby korzystać z kąpieli morskich, ale lepsza niż w Polsce o tej samej porze roku. Osoby, które wolą nieco bardziej słoneczną pogodę, mogą kupić bilety do Lizbony w niskich cenach na loty w maju i czerwcu, czyli przed rozpoczęciem się sezonu wakacyjnego.

Najwięcej za bilety na lot do Lizbony zapłacimy latem, czyli w lipcu, sierpniu oraz z początkiem jesieni, tj. we wrześniu. Stosunkowo wysokie ceny biletu lotniczego do Lizbony przypadają także na loty kwietniowe. Linie lotnicze mogą podnosić ceny także w terminach pod koniec grudnia, gdy przypadają Święta Bożego Narodzenia, sylwester oraz Nowy Rok. Wtedy osoby mieszkające za granicą podróżują, nie zważywszy na koszt, aby spotkać się ze swoimi rodzinami.

Chcąc kupić bilet lotniczy do Lizbony w najlepszej cenie, warto wiedzieć, że są one najtańsze, jeżeli kupimy je z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, najlepiej na dwa miesiące przed lotem. Wtedy w systemach sprzedaży dostępne przeważnie są miejscówki do Lizbony w ramach tzw. first minut. Dla osób chcących zaoszczędzić na locie istotna powinna być również pora i dzień tygodnia dokonywania rezerwacji. Okazyjne ceny lotów do Lizbony pojawiają się bowiem w sprzedaży najczęściej w środku tygodnia, tj. we wtorek, środę i czwartek w godzinach wczesnopopołudniowych (12, 13, 14), a także przed północą. Najdroższe bilety pojawiają się natomiast w nocy, tj. od 1 do 5 nad ranem.

Jak obniżyć ceny lotów do Lizbony?

Sposobów na obniżenie ceny biletów lotniczych do Lizbony jest kilka. Najlepszym pomysłem, aby kupić najtańszy bilet lotniczy do Lizbony, jest skorzystanie z wyszukiwarki tanich lotów, np. eSky. W porównywarce cen biletów lotniczych eSky wystarczy wpisać dane takie jak: miejsce wylotu, miejsce przylotu, data lotu tam i z powrotem, liczba pasażerów i klasa, aby uzyskać po kilkunastu sekundach wgląd we wszystkie dostępne połączenia lotnicze na trasie z Polski do Lizbony. Na liście pojawiają się także informacje, które można filtrować pod kątem cen, czasu trwania podróży czy liczby przesiadek. Narzędzie to pozwala zaoszczędzić czas, który trzeba by poświęcić, aby samodzielnie sprawdzać poszczególne systemy rezerwacyjne konkretnych linii lotniczych.

Inną metodą na kupno biletu lotniczego do Lizbony w niskiej cenie, którą lubią zwłaszcza osoby o nerwach ze stali, jest kupno biletu lotniczego w ofercie last minute, czyli na ostatnią chwilę. Czekając z rezerwacją do ostatniego momentu, może się okazać, że niesprzedane miejsca oferowane będą klientom w bardzo atrakcyjnych cenach. Istnieje jednak ryzyko, że miejsc na konkretny lot już nie będzie lub ich cena wcale nie będzie zachęcająca.

Tanie loty do Lizbony (Portugalia) można wyszukać w aplikacjach mobilnych służących do porównywania cen lotów np. eSky. Dane na temat okazyjnych cen biletów do Lizbony można znaleźć również na internetowych forach podróżniczych oraz w grupach pasjonatów taniego latania w mediach społecznościowych, których członkowie dzielą się wiedzą na temat aktualnych promocji czy błędów systemowych linii lotniczych.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Lizbony w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Lizbony, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Lizbony mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Lizbony?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Lizbony obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Lizbonie

Popularne linie latające do Lizbony

Stolica Portugalii to wciąż chętnie wybierany kierunek podróży, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Słoneczna pogoda przyciąga turystów z całego świata, w tym Polaków. Jeśli chcemy spędzić w tym pięknym miejscu wakacje, to najlepiej zarezerwować bilety lotnicze do Lizbony z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Tanie loty do Lizbony to koszt od ok. 100 zł w jedną stronę, choć zdarzają się i znacznie droższe bilety. Dlatego tak ważne jest, aby zaplanować swoją podróż odpowiednio wcześniej. Czym zaskoczy nas Lizbona? Pięknem zabytków oraz licznymi tarasami widokowymi. W tym mieście można zarówno odpocząć, jak i zwiedzić słynne miejsca. Lizbona to także słynne żółte tramwaje, uliczki, w których warto się zgubić oraz znajdujące się w niedalekiej odległości plaże. Loty do Lizbony są realizowane przez cały rok, a miasto to zapewni nam niezapomniany pobyt i piękne wspomnienia na lata.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Lizbonie

Znajdź nocleg w Lizbonie