Menu

Wyszukaj loty do Glasgow

Pokaż filtry

Glasgow

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Glasgow patter

  Mieszkańcy miasta i okolic porozumiewają się dialektem Glasgow patter. Tak bardzo różni się od powszechnie używanego języka, że turyści często mają problem, by go zrozumieć.

 • Miasto warte odwiedzenia

  Glasgow znalazło się na liście 10 miast wartych odwiedzenia, według rankingu stworzonego przez „Lonely Planet”, wiodącego wydawnictwa w kategorii turystyki i podróżowania.

 • Pierwsza wodoodporna kurtka

  Pogoda w Szkocji często odbiega od ideału. Deszczowy klimat spowodował jednak, że to właśnie mieszkaniec Glasgow - Charles Macintosh – stworzył pierwszą na świecie wodoodporną kurtkę.

Co warto zobaczyć w Glasgow?

Glasgow jest największym miastem Szkocji, a także trzecim pod względem liczby mieszkańców w całej Wielkiej Brytanii. Z niewielkiej osady rozwinęło się w największy port w Zjednoczonym Królestwie. Podczas rewolucji przemysłowej Glasgow stało się głównym ośrodkiem inżynierii i przemysłu, szczególnie okrętowego, wzdłuż rzeki powstawały stocznie.

Dziś Glasgow utożsamiane jest przede wszystkim ze sztuką, nauką i sportem, a stało się to za sprawą ogromnej przemiany miasta po upadku przemysłu stoczniowego. W niczym nie przypomina już szarego i bezbarwnego ośrodka fabrycznego, stało się stolicą kultury i mody, zachwycając wspaniałą architekturą oraz wyznaczając światowe trendy. Znajduje się w nim Uniwersytet Glasgow, jedna z bardziej prestiżowych uczelni wyższych w Wielkiej Brytanii, do której licznie ściągają studenci z całego świata.

Dla fanów piłki nożnej to przede wszystkim siedziby klubów piłkarskich, głównie Celtic F.C. Główny stadion klubu - Celtic Park - stanowi niewątpliwą atrakcję dla miłośników tej dyscypliny.

Miasto zapewnia doskonałą atmosferę, by spędzić w nim leniwe popołudnie albo wieczór, rozkoszując się doskonałą herbatą lub świetnie znaną na świecie szkocką whisky. Kusi owocami morza, licznie nagradzanymi gatunkami sera, a dla żądnych nowych smaków ma do zaoferowania słynne „haggies", przyrządzone z owczych podrobów lub „scotch broth” - zupę na bazie baraniego łba.

Glasgow jest doskonałą opcją dla osób, dla których podstawą podróży jest zwiedzanie. Warte obejrzenia są z pewnością siedziba rady miasta oraz Glasgow School of Art, uważana za arcydzieło architektury secesyjnej. Glasgow to modernistyczne budynki sąsiadujące z klimatycznymi, starymi uliczkami. Ma także coś do zaoferowania fanom muzyki na żywo - polecamy udać się do King Tut's Wah Wah Hut, gdzie codziennie wieczorem odbywają się koncerty, zarówno lokalnych zespołów, jak i tych znanych szerszej publiczności.

Rozwiń

Przydatne informacje o lotniskach w Glasgow

Popularne linie latające do Glasgow

Największe miasto w Szkocji kusi turystów nie tylko zabytkami i pięknem przyrody, ale także licznymi darmowymi atrakcjami. Loty do Glasgow nie trwają zbyt długo, a szkockie lotnisko posiada doskonałe połączenie z centrum miasta. Nawet jeśli wybierzemy się do Glasgow tylko na weekend, to czasu na zwiedzanie zostanie nam całkiem sporo. Co warto zobaczyć? Jedną z piękniejszych budowli jest średniowieczna katedra św. Mungo, turyści chętnie odwiedzają także budynek uniwersytetu. Nie można zapomnieć również o ratuszu – Glasgow City Chambers. Miłośnicy przyrody mają do dyspozycji wiele terenów zielonych oraz ogród botaniczny. Tanie loty do Glasgow to znakomita okazja, aby zwiedzić szkockie miasto. To także gratka dla fanów piłki nożnej, ponieważ w tym mieście swoje mecze rozgrywają m.in. zawodnicy Celticu Glasgow. Bilety lotnicze do Glasgow najlepiej kupić z wyprzedzeniem, wtedy ich ceny są nieco niższe.

Tablica lotów: Glasgow

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Glasgow

Znajdź nocleg w Glasgow