Menu

Lanseria loty - Tanie loty do Lanseria

Pokaż filtry

Lanseria

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: afrikaans, angielski
  Strefa czasowa: UTC +2
  Waluta: Rand (ZAR)

 • Afrykańska noc

  Marzy ci się afrykańska przygoda? Zarezerwuj nocleg w Wiosce Kulturalnej w Lanserii i spędzić noc w tradycyjnej chacie wyposażonej w udogodnienia współczesnego świata.

 • Złoty region

  Nazwa bogatej w złoto prowincji Gauteng oznacza w języku sotho „miejsce złota”. To lokalne określenie pochodzi natomiast od holenderskiego słowo złoto, czyli „goud”.

 • Spalone mięso

  Oprócz braais mieszkańcy zajadają się także bardzo mocno przypieczonym shisa nyama, którego nazwa z języka zulu tłumaczona jest jako „spal mięso”.

Lot do Lanserii – czy warto?

Loty z Polski do RPA, chociaż odznaczają się stosunkowo wysoką ceną oraz dużą odległość do pokonania, stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego – dzięki nim można przenieść się w dobę na jeden z piękniejszych zakątków Czarnego Lądu. Dlaczego warto wybrać lot do Lanserii? W Lanserii, mieście położonym zaledwie około 50 kilometrów od Johannesburga i 60 kilometrów od Pretorii, znajduje się międzynarodowe lotnisko, na którym lądują samoloty czarterowe z różnych części globu oraz samoloty rejsowe kilku afrykańskich linii lotniczych.

Sam region przyciąga takimi atrakcjami jak Park Krugera, czyli olbrzymi park narodowy, w którym zobaczyć można tzw. wielką piątkę Afryki, a więc słonia, lwa, nosorożca, bawoła i lamparta. Powodem wyboru lotu do Lanserii może być też chęć odbycia trekkingu w Górach Smoczych czy poznania kultury afrykańskiej w Eswatini, czyli Suezi. W okolicy znajduje się również tzw. kołyska ludzkości Fossil Hominid Sites, a więc kompleks wapiennych jaskiń Sterkfontein. Ciekawym miejscem jest także jezioro Vaal Dam, które powstało w wyniku spiętrzenia wody po uruchomieniu zapory.

Lotnisko w Lanserii – podstawowe informacje

International Airport Lanseria, a więc międzynarodowy port lotniczy Lanseria jest jednym z największych lotnisk w Republice Południowej Afryki, a zarazem jedynym prywatnym portem lotniczym kraju. Chociaż usytuowane jest ono w prowincji Gauteng, około 50 kilometrów od centrum Johannesburga, uważane jest za drugi port lotniczy tego miasta obok Tambo. Na jego terenie swoją siedzibę ma południowoafrykańska linia lotnicza National Airways.

Codziennie z lotniska Lanseria odbywają się odloty i przyloty krajowe, a także loty regionalne i międzynarodowe. Najbardziej popularne kierunki to loty komercyjne do i z Cape Town, Durbanu, George i Kapsztadu. Obsługiwane są one przez takie linie lotnicze jak Kulula, Mango i FlySafari. W porcie lotniczym Lanseria obsługiwane są także loty czarterowe. Wśród przewoźników oferujących tego typu połączenia najbardziej aktywne to m.in. NAC, SRS Aviation, Fortune Air, Quantum Aviation, Neo Aviation.

Transfer z lotniska w Lanserii

Międzynarodowe lotnisko Lanseria jest położone na północ od Johannesburga. Posiada ono połączenie nie tylko z centrum tego miasta, ale także z West Rand, Sandton, Pretorią i okolicznymi miejscowościami. Głównym sposobem transferu z lotniska Lanseria, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, jest taksówka. Na terenie portu lotniczego dostępne są wyłącznie samochody autoryzowanego dostawy usług taxi, a więc LIATA Lanseria Airport Taxi Services.

Od 2014 roku osoby wybierające lot do Lanserii mogą korzystać także z połączeń autobusowych typu shuttle, a więc LIAshuttle. Łączą one międzynarodowy port lotniczy Lanseria z Gautrain, a więc trasą szybkiego transportu łączącą w sobie cechy metra i kolei podmiejskiej. Z lotniska można udać się autobusem na stację Gautrain do Sandton, a stamtąd m.in. do Pretorii oraz Johannesburga. Godziny odjazdu autobusów z lotniska są zsynchronizowane z rozkładami lotów lądujących w Lanserii.

Linie lotnicze oferujące loty z Polski do Lanserii

Żaden z przewoźników lotniczych nie oferuje niestety bezpośrednich lotów z Polski do Lanserii. Najlepszą, a więc najszybszą i najtańszą opcją jest lot do Lanserii z dwoma przesiadkami. Takie połączenia lotnicze oferują przede wszystkim najwięksi europejscy przewoźnicy, tacy jak Lufthansa, KLM oraz Air France. Na pokładzie ich samolotów leci się z Polski do Frankfurtu nad Menem, Amsterdamu lub Paryża, gdzie przesiada się na samolot tych linii do Afryki.

Po dostaniu się na kontynent afrykański na pokładzie samolotów Lufthansy, Air France i KLM na przykład do Kapsztadu w RPA, konieczna jest kolejna przesiadka. Ostatni lot w tej długiej podróży lotniczej obejmuje trasę krajową, a więc na przykład między Kapsztadem a Lanserią. Tego typu podróż można odbyć na pokładzie samolotów linii lotniczych Mango, Kulula lub Air Safari.

Loty z Polski do Lanserii w RPA

Z których lotnisk w Polsce można polecieć do Lanserii? Z Polski dostępne są wyłącznie loty do Lanserii z przesiadkami. Najwygodniejsze są połączenia lotnicze z dwoma, a nie z trzema przesiadkami, Tego typu podróż lotniczą można rozpocząć na pięciu krajowych portów lotniczych. Z Wrocławia leci się Lufthansą do Frankfurtu nad Menem oraz z Frankfurtu do Kapsztadu, a potem linią lotniczą Mango do Lanserii. Dostępne są także loty z Wrocławia do Lanserii na pokładzie Air France (do Paryża i Kapsztadu, a potem Kulula do Lanserii).

Z Warszawy można polecieć samolotem KLM do Amsterdamu, a następnie do Kapsztadu, gdzie wsiada się na pokład samolotów Kulula lub Fly Safari do Lanserii. Z Gdańska oraz Krakowa lot z dwiema przesiadkami oferuje KLM (loty do Amsterdamu i Kapsztadu), a potem samolotem Kulula do Lanserii, a także Lufthansa (loty do Frankfurtu i Kapsztadu, a potem samolotem Mango do Lanserii). Z Poznania i Katowic można polecieć Lufthansą do Frankfurtu i Kapsztadu, a potem Mango do Lanserii lub Lufthansą do Frankfurtu, a samolotami linii lotniczej Condor z Frankfurtu do Kapsztadu i Safari lub Mango do Lanserii.

Ile kosztuje lot do Lanserii?

Cena lotu do Lanserii z Polski zaczyna się od około 2000 złotych za osobę w obie strony. Tak niska cena dostępna jest w promocjach linii lotniczych, na przykład w ofercie last minute lub first minute. Jeżeli nie ma jednak aktualnej promocji na lot do RPA, za taką podróż lotniczą trzeba zapłacić średnio około 3000 złotych za osobę. Ile kosztuje najtańszy lot do RPA?

Dla osób szukających oszczędności opcją jest lot do Johannesburga na lotnisko Tambo (z jedną przesiadką). Średnio tego typu połączenie lotnicze z Polski jest tańsze nawet o 600 złotych. Najbardziej korzystne cenowo są natomiast loty do RPA nie z Polski, a z Niemiec lub Czech. Za lot z Berlina do Johannesburga (linią lotniczą Iberia), z Berlina do Kapsztadu (Eurowings) czy z Pragi do Johannesburga zapłaci się poniżej 2000 złotych, przeważnie około 1500 złotych od osoby w obie strony. Nawet doliczając koszt dojazdu z Polski na lotnisko i z lotniska do domu najczęściej uzyska się tańszy lot niż wylatując z Polski.

Kiedy bilety lotnicze do RPA są najtańsze?

Ceny lotów do RPA z Polski przez niemal cały rok utrzymują się na stałym poziomie. Trudno wskazać, kiedy będą one najtańsze. Chcąc uzyskać najlepszą cenę biletów lotniczych do Johannesburga czy konkretnie do Lanserii, warto jednak obserwować promocje linii lotniczych, W ofertach last minute, czyli na ostatni moment przed wylotem, ale też first minute – tuż po udostępnieniu kalendarza lotów na przyszły rok, ceny lotu do RPA są zazwyczaj niższe o nawet 1000 złotych.

Podczas rezerwacji lotu do Lanserii warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale też termin podróży. Położone na południu Afryki RPA ma zupełnie inny klimat niż Polska – w okresie naszej jesieni i zimy tam panuje wiosna oraz lato. Najgorętsze dni w okolicach Johannesburga przypadają więc na okres między listopadem a marcem. Wtedy też zdarzają się deszczowe dni oraz bardzo wysokie temperatury powietrza.

Gdzie kupić bilet lotniczy do Lanserii?

Bilet lotniczy do Lanserii lub lot do Johannesburga najlepiej kupić prze Internet, na przykład przez porównywarkę cen lotów eSky. Dlaczego warto wybrać wyszukiwarkę tanich lotów eSky? W jednym miejscu zebrane są tam informacje o lotach oferowanych przez ponad 950 linii lotniczych z całego świata. Bez wątpienia uzyska się więc tam najbardziej aktualne dane o połączeniach lotniczych z Polski do RPA oraz z RPA do Polski, a także każdego wybranego kraju na świecie.

Aby skorzystać z wyszukiwarki tanich lotów eSky, wystarczy podać nazwę lotniska wylotu i przylotu, datę podróży oraz liczbę pasażerów. Kilkanaście sekund oczekiwania wystarczy, żeby uzyskać listę wszystkich lotów do RPA, które odbędą się we wskazanym terminie. Listę wyników można przefiltrować, biorąc pod uwagę cenę lotu, liczbę przesiadek lub całkowitą długość podróży (łącznie z oczekiwaniem na kolejne loty w podróży kombinowanej do Lanserii).

Przydatne informacje o lotniskach w Lanseria

Popularne linie latające do Lanseria

Tablica lotów: Lanseria

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Lanseria

Znajdź nocleg w Lanseria