Menu

Melbourne loty - Tanie loty do Melbourne

Pokaż filtry

Melbourne

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+10 (lato), UTC+11 (zima)
  Waluta: Dolar australijski (AUD)

 • Gdzie robić zakupy?

  Najsmaczniejsze lokalne produkty dostaniesz na Queen Victoria Market, olbrzymim targowisku mieszczącym się w pięknej hali. Kupisz tu lokalne, świeże owoce i warzywa, pieczywo, mięso oraz owoce morza.  

 • Klimat miasta

  Gdzie go najlepiej poczujesz? W samym centrum Melbourne od rana do popołudnia małe uliczki pękają w szwach. Wpadnij na kawę do którejś z otwartych na ulice kawiarenek o chłoń klimat. 

 • Chinatown

  Nikt nie potrafi tak, jak Chińczycy, stworzyć własnej enklawy. Chinatown w Melbourne najlepiej odwiedź wieczorem, gdy główne ulice oświetlają klimatyczne, czerwone lampiony. 

Tanie loty do Melbourne - podróż śladami dawnego Imperium Brytyjskiego

Melbourne to nie tylko jedno z największych miast kontynentu australijskiego. Za panowania Królowej Wiktorii było to drugie największe miasto w jej imperium. Jest ono drugie na świecie pod względem ilości budynków wzniesionych w epoce wiktoriańskiej i ustępuje w tej kwestii tylko Londynowi. Jednym ze słynnych budynków jest Royal Exhibition Building. Wraz ze wspaniałym ogrodem stanowi on część Muzeum Wiktorii i jest miejscem, gdzie na początku XX wieku Australia ogłosiła swoją niepodległość. Ogród ma w swojej kolekcji ponad 50 000 różnych gatunków roślin i jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla ogrodników i miłośników przyrody. Dawna architektura to nie jedyny atut Melbourne. Co roku odbywa się tutaj zawody Australian Open, gdzie najlepsi tenisiści na świecie rywalizują o zwycięstwo. Oprócz tego, co roku ma tutaj miejsce Międzynarodowy Festiwal Komediowy oraz Międzynarodowy Festiwal Sztuki. Australię uważa się za jeden z kilku krajów, w których żyje się najlepiej. Co roku zajmuje pod tym względem wysokie miejsce w rankingach. Być może nasz wakacyjny lot do Melbourne zamieni się z czasem w przeprowadzkę?

Co warto wiedzieć, zanim wsiądziemy do samolotu?

Oprócz podstawowych informacji dotyczących latania, przechodzenia przez odprawę i dokumentów powinniśmy poznać przepisy celne kraju, do którego się wybieramy. W przypadku podróży do Australii istnieją pewne ograniczenia dotyczące przewozu rzeczy. W samolocie do Melbourne nie możemy mieć przy sobie więcej niż 2,25 litrów alkoholu oraz jedzenia. Wszelkiego rodzaju owoce, ciastka, warzywa i produkty mięsne musimy zjeść przed wylądowaniem w Australii albo w ogóle ich nie zabierać. W przeciwnym wypadku kontrola celna na lotnisku przeszuka nasze bagaże i wyrzuci wszelką żywność, którą w nich znajdzie. Zakaz wwożenia jedzenia związany jest z ochroną flory i fauny na kontynencie.

Wiza turystyczna na loty do Melbourne

Wiza jest łatwo dostępna dla osób mieszkających w Europie. Aby ją otrzymać, wystarczy mieć wyrobiony paszport i złożyć darmowy wniosek on-line. Można go znaleźć w języku angielskim na stronie Australijskiego Urzędu Imigracyjnego. Przepustka do Australii wydawana jest na jednorazowy pobyt w kraju, który może trwać maksymalnie 3 miesiące. Podczas odprawy na loty do Melbourne wystarczy mieć przy sobie wydrukowane potwierdzenie przyznania wizy oraz okazać paszport.

Mimo nieskomplikowanej procedury przyznawania pozwolenia na przylot do Melbourne, potencjalnym kandydatom stawia się pewne wymagania. Po pierwsze, nie można mieć na koncie wyroku sądu na 12 miesięcy przed wjazdem do kraju. Oprócz tego na podstawie wizy turystycznej zabrania się podejmowania pracy i kursów trwających dłużej niż 3 miesiące. Nieprzestrzeganie tych zasad wiąże się z nakazem przymusowego opuszczenia kraju.

Rezerwacja biletu

Współcześnie nie ma problemów ze znalezieniem taniego lotu do wybranego miejsca. Zazwyczaj problemem jest zbyt długa przesiadka lub wysoka cena. W zależności od pory roku, przewoźnika i innych czynników koszty podróży mogą ulec zmianie. Ceny biletów lotniczych do Melbourne zaczynają się od 4000 złotych.

Gdy próbujemy znaleźć idealne bilety lotnicze do Melbourne, ułatwi nam to wyszukiwarka tanich lotów, np. strona eSky. W polach wyszukiwarki wystarczy zaznaczyć swoje wymagania i poczekać, aż system pokaże nam połączenia lotnicze dostosowane do naszych preferencji. Jeśli chcemy, za jej pośrednictwem strony możemy m.in. dokupić ubezpieczenie walizki lub wypożyczyć samochód. Przy rezerwacji lotu warto zwrócić uwagę, czy na lot przesiadkowy będziemy potrzebować osobnego biletu. Jeśli nie, w przypadku, gdy samolot się opóźni lub nie zdążymy się przesiąść, będziemy musieli liczyć tylko na siebie. Jeśli natomiast posiadamy dwa osobne bilety, zostaniemy otoczeni opieką przewoźnika.

Odprawa online

Lecąc do Melbourne, możemy odprawić się elektronicznie. Tzw. internetową odprawę oferuje swoim pasażerom wiele linii lotniczych. Odbywa się ona za pośrednictwem specjalnego systemu internetowego, udostępnianego pasażerom przez przewoźnika. Dzięki niemu możemy odprawić się przed przybyciem na lotnisko i zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku. Odprawa online otwiera się 48 godziny przed planowaną datą wylotu i kończy 90 minut przed lotem. Odprawa internetowa nie jest możliwa, jeśli pierwsza część podróży odbyła się z innym przewoźnikiem. Wyjątek stanowią loty linii Qantas.

Jak dolecieć do Melbourne?

Melbourne leży na południowej części globu. Jest to główny powód, dla którego loty do Melbourne mogą zająć nawet cały dzień. Innym powodem jest to, że w ofertach przewoźników niestety wciąż brakuje bezpośrednich połączeń lotniczych do Melbourne. Zazwyczaj jest tak, że pasażerowie z Polski najpierw lecą z Warszawy do stolicy Kataru, miasta Doha. Tam czekają na kolejny, który dowiezie ich do Melbourne, a może to zająć od 10 do 15 godzin. Mając do dyspozycji tak dużo czasu, dobrze jest zostawić bagaże w skrytce i skorzystać z darmowej wycieczki po mieście organizowanej przez lotnisko w Doha. Tym bardziej, że wiza jest w cenie biletu, więc grzech nie skorzystać. Katar to w końcu jedno z najbogatszych państw na świecie. Po udanej wycieczce wystarczy już tylko wsiąść do bezpośredniego samolotu do Melbourne i cieszyć się dalszą częścią wyjazdu.

Długa podróż w samolocie

Można powiedzieć, że loty do Melbourne są przeznaczone tylko dla wytrwałych. Rzeczywiście, aby przetrwać 2 loty i przerwę, które łącznie zajmą nam około 30 godzin, trzeba być wytrwałym. Na szczęście na wszystko znajdzie się sposób. W przypadku tak długich podróży najlepiej jest wybrać przelot nocny, ponieważ śpiąc w samolocie, nie rozregulujemy tak bardzo naszego organizmu. Aby ułatwić sobie odpoczynek na pokładzie, najlepiej będzie przygotować opaskę do spania, poduszkę i zatyczki do uszu. Koc także możemy wziąć ze sobą, ale równie dobrze możemy poprosić o niego stewardessę. W przetrwaniu długiego lotu do Melbourne pomoże nam dobra książka lub wciągający film. Filmy czasami są wyświetlane na pokładzie samolotu, a jeśli chcemy obejrzeć coś innego, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy skorzystali z własnego tabletu lub innego urządzenia. W czasie lotu nie wolno zapominać o jedzeniu. Podczas podniebnych podróży najlepiej jest zdecydować się na nietłuste posiłki. Warto pamiętać o dokładnym przeżuwaniu, co polepszy nasze trawienie i ustrzeże nas przed dyskomfortem.

Lotnisko

W Melbourne znajduje się tylko jeden port lotniczy, oddalony od miasta o około 20 kilometrów. Najszybciej będzie dojechać na miejsce autostradą. Port lotniczy Melbourne posiada 5 parkingów czynnych całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Oprócz tego na 4 lokalnych trasach dojazdu działa tutaj aż 9 firm autobusowych obsługujących pasażerów z lotniska. Z takim zapleczem bardzo łatwo dostać się do miasta i na samolot.

Dogodny termin lotu do Melbourne

Pory roku w Australii występują odwrotnie niż w Europie. Lato w Australii trwa od grudnia do lutego. W tym okresie możemy liczyć na doskonałą temperaturę. Dlatego większość turystów decyduje się na rezerwację biletów lotniczych do Melbourne w czasie zimy. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że jest to środek sezonu turystycznego. W tym czasie najwięcej osób decyduje się na podróż do Melbourne, w związku z czym ceny za samolot czy nocleg są wyższe niż w innych terminach. Jeśli zależy nam na oszczędnościach lub po prostu nie chcemy lecieć latem, możemy polecieć do Australii między październikiem a listopadem lub między marcem a kwietniem. W tym czasie możemy wciąż liczyć na sprzyjającą pogodę, jednocześnie korzystając z bardziej przystępnych cen. Nie opłaca się natomiast lecieć do Melbourne między czerwcem a sierpniem, ponieważ jest to najzimniejszy okres w tej części Australii. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się latem, czy wiosną, musimy zadbać o ochronę przed słońcem. W Australii świeci ono bardzo mocno i wiele osób cierpi z tego powodu na różne dolegliwości skórne. Bardzo łatwo jest temu zapobiec, stosując krem z filtrem, nawet w pochmurne dni.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Melbourne znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Melbourne mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Melbourne mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Melbourne?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Melbourne obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Melbourne

Popularne linie latające do Melbourne

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Melbourne

Znajdź nocleg w Melbourne