Menu

Perth loty - Tanie loty do Perth

Pokaż filtry

Perth

Tanie loty do Perth – czy warto?

Perth, nazywane stolicą Australii Zachodniej, jest miastem, które od innych krajowych metropolii oddalone jest o 2500 kilometrów! Czy warto tu przylecieć? Z pewnością tak! Perth samo w sobie jest ciekawym celem podróży, a także jest doskonałym miejscem startu podróży po Australii. Co warto tu zobaczyć? W dzielnicy Freemantle, tuż przy ujściu rzeki Swan do oceanu, zobaczyć można kolonialna zabudowę z początku XIX wieku. Najlepiej popłynąć tam łódką kursującą z centrum Perth, a na miejscu koniecznie skosztować klasycznego fish & chips. W śródmieściu ciekawie prezentują się handlowa uliczka London Court z zabudową w stylu angielskim, a także Elizabeth Quay, czyli miejsce, w którym wieczorem i nocą spotykają się w licznych restauracjach i kawiarniach mieszkańcy.

W poszukiwaniu przyrody warto wybrać się do położonego w centrum miasta Kings Park. Rozciąga się stamtąd ciekawa panorama na śródmieście, czyli CBD (Central Business District), a także zobaczyć można m.in. 700-letni baobab. Dobrym celem będzie też miejska wyspa Heirisson, gdzie na wolności żyją kangury. Z Perth można wybrać się także na jednodniową wycieczkę na Rottnes Island, gdzie na turystów czekają ścieżki rowerowe, doskonałe warunki do nurkowania, a także urocze kuoki, czyli zwierzęta przypominające miniaturowe kangury. Tani lot do Australii chcesz wykorzystać na odpoczynek nad brzegiem oceanu? Piękne plaże znajdują się nie tylko w okolicy miasta (na przykład Cottlesoe Beach, Trigg Beach), ale też w winiarskim regionie Margaret River (na przykład Eagle Bay czy Hamelin Bay).

Czy dostępne są loty z Polski do Perth?

Niestety, niedostępne są bezpośrednie loty z Polski do Perth. Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą dostać się do tego australijskiego miasta, jest wybór lotu do Perth z jedną przesiadką. Oferowane są one kilka razy w tygodniu z dwóch krajowych lotnisk – z Warszawy-Okęcia (WAW) oraz Krakowa-Balic (KRK). Lot z jedną przesiadką trwa średnio około 20 godzin. Co najmniej jest to 18 godzin (przy przerwie między lotami o długości zaledwie 1-1,5 godziny). Często zdarza się jednak, że między lotami przerwa wydłuża się do nawet 10-15 godzin.

Z innych polskich lotnisk można rozpocząć podróż lotniczą do Perth z dwoma przesiadkami. W rozsądnych cenach dostępne są one z portów lotniczych Wrocław-Strachowice, Poznań-Ławica, Katowice-Pyrzowice oraz Gdańsk-Rębiechowo. W takim przypadku najczęściej pierwszy etap podróży to krajowy lot do Warszawy. Stamtąd leci się do Dubaju, Doha lub Singapuru, a na końcu do Perth.

Jakie linie latają z polskich lotnisk do Perth?

Loty z jedną przesiadką do Perth realizowane mogą być przez tę samą linię lotniczą na obu odcinkach lub jako lot kombinowany, czyli z dwoma różnymi przewoźnikami na dwóch etapach trasy. Pierwszą opcję oferują na trasie z Polski do Perth głównie przewoźnicy z Bliskiego Wschodu. Najwięcej tego typu lotów znaleźć można w ofertach linii lotniczych Emirates (z przesiadką w Dubaju), Qantas (przesiadka w Dubaju) oraz Qatar Airways (z przesiadką w Doha).

Loty kombinowane do Perth z Polski i z Perth do Polski to najczęściej połączenia takich linii lotniczych, jak Emirates i Qantas, British Airways i Qantas, Polskie Linie Lotnicze LOT i Qantas czy Polskie Linie Lotnicze LOT i Singapore Airlines. W tych przypadkach przesiadki również odbywają się w Dubaju, Doha czy Singapurze, jednak czas podróży może ulec wydłużeniu w porównaniu z lotem z przesiadką realizowanym przez jedną linię lotniczą.

Lot do Perh – kiedy najlepiej kupić bilet?

Najtańsze loty do Pert dostępne są w systemach sprzedaży linii lotniczych na terminy jesienne i zimowe. Chcąc więc uzyskać jak najbardziej korzystną cenę biletu lotniczego do Australii, warto wybrać się w podróż w październiku lub listopadzie. Dobrym momentem na uzyskanie najlepszej ceny podróży lotniczej, czyli taniego lotu do Perth w Australii jest grudzień, styczeń oraz luty. Ceny biletu lotniczego do Perth w tych okresach roku są niższe nawet o 30 procent w porównaniu z kosztami lotu do Perth latem.

Okres jesienno-zimowy korzystny jest dla podróżnych z Polski nie tylko ze względu na niższe ceny lotów. Na przełomie roku w Australii trwa bowiem wiosna i lato. Oznacza to więc, że temperatury w Perth utrzymują się od października do lutego na poziomie 25-30 stopni Celsjusza. Tanie loty do Perth, w odróżnieniu od tanich lotów do miast europejskich, nie skazują podróżnych na niskie temperatury i pluchę. Kupując bilet lotniczy do Australii na te terminy, można więc uciec od brzydkiej pogody w kraju.

Ile kosztuje lot z Polski do Perth?

Lot z Polski do Perth z jedną przesiadką najlepiej kupić co najmniej dwu-, a najlepiej trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Dlaczego? W takim przypadku lot do Australii może być nawet o 40-50 procent tańszy niż wtedy, gdy na podróż decydujemy się nagle. Ile kosztuje więc najtańszy lot do Perth? Za podróż lotniczą tam i z powrotem, czyli z Polski do Perth i z Perth do Polski zapłacić trzeba co najmniej 3000 złotych od osoby. Średnio koszt lotu do tej części Australi wynosi 3500 złotych od osoby w obu kierunkach.

Okazyjne ceny lotu, czyli tani lot do Perth uzyskać można, wybierając lot do Perth z dwoma przesiadkami. W ofertach przewoźników często zdarzają się loty do Australii z dwoma przystankami (np. w Warszawie i na Bliskim Wschodzie) za nieco mniej niż 3000 złotych. Czy zdarzają się jeszcze tańsze loty do Perth? Oczywiście, że zaprawieni w bojach podróżnicy znajdują loty do Perth w jeszcze niższych cenach. W promocjach przewoźników podróż lotniczą na trasie z Polski do Perth i z Perth do Polski znaleźć można za około 2000 złotych od osoby.

Co warto wiedzieć o lotnisku w Perth?

Perth obsługiwane jest przez jedno lotnisko międzynarodowe, czyli Perth Airport (IATA: PER). Stanowi ono największy port lotniczy Australii Zachodniej oraz czwarty pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotnisko w kraju. Tylko w 2018 roku obsłużono tu ponad 14 milionów osób! Znajdują się tu cztery terminale – T1, T2, T3 i T4. T1 i T2 oddalone są od T3 i T4 o około 15 minut jazdy autobusem lotniskowym, dlatego warto zawczasu sprawdzić, skąd startuje nasz lot.

Większość lotów międzynarodowych obsługiwanych jest w terminalu pierwszym, a krajowych w terminalu drugim. Terminal trzeci przeznaczony jest dla połączeń linii Jetstar, a czwarty Quantas. Na lotnisku w Perth obsługiwane są loty około 30 krajowych i zagranicznych linii lotniczych. Większość lotów międzynarodowych z Perth kursuje do krajów azjatyckich oraz na Bliski Wschód, czyli do Dubaju, Doha oraz Abu Zabi. Jedyny bezpośredni lot z Europy do Perth to połączenie z Londynu, a z Afryki do Perth można dostać się bez przesiadek tylko z Johannesburga.

Jaki transfer z lotniska w Perth wybrać?

Jak daleko jest z lotniska Perth do centrum miasta? Perth Airport położone około 12 kilometrów od centrum miasta. Do śródmieścia można dostać na kilka sposobów – wynajętym na lotnisku samochodem, taksówką lub transportem publicznym. Najtańszym sposobem są dojazd do śródmieścia Perth jest wybór autobusu Transperth. Do i z terminali pierwszego i drugiego można dojechać autobusem linii 380, który kursuje na trasie lotnisko – dworzec autobusowy Elizbeth Quay. Do i z terminalu trzeciego oraz czwartego dojechać można natomiast do centrum autobusem linii 40.

Tani bilet lotniczy do Perth – gdzie szukać?

Gdzie znaleźć tani lot do Perth? Oczywiście w wyszukiwarce tanich lotów eSky. Porównywarka tanich lotów eSky analizuje loty ponad 950 linii lotniczych z całego świata, wskazując najtańsze loty do Perth. Wystarczy podać nazwy lotniska wylotu i przylotu, wskazać datę podróży oraz liczbę pasażerów, a następnie kliknąć w ikonkę lupki. Lista wszystkich aktualnych lotów do Perth ułożona w kolejności od najtańszego do najdroższego. Wyniki można posegregować także, biorąc pod uwagę długość lotu lub liczbę przesiadek. Jeżeli potrzebujesz noclegów w Perth, skorzystaj w zakładki „Lot + Hotel”. Wybierając łączoną ofertę na noclegi w Perth i tani lot, możesz oszczędzić nawet 30 procent.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Perth w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Perth, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Perth mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Perth?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Perth obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Perth

Popularne linie latające do Perth

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Perth

Znajdź nocleg w Perth