Menu

Norymberga loty - Tanie loty do Norymbergi

Norymberga

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Na jarmark

  W okresie przedświątecznym na rynku głównym w Norymbedze odbywa się Nurnberger Christkindlesmarkt, czyli jarmark bożonarodzeniowy. Każdego roku odwiedzają go ponad dwa miliony gości.

 • Instagramowe mosty

  Miasto słynie z pięknej architektury, którą doskonale można sfotografować z mostów w centrum. Szczególnie oblegany jest ten w okolicach dawnego szpitala Heilig-Geist-Spital.

 • Dla widoków

  Jeżeli uwielbiasz wysokość i piękne widoki, wybierz się na położoną na wzgórzu zamkowym wieżę Sinnwell Turm. W tym budynku z drugiej połowu XIII wieku znajdziesz również ciekawą wystawę dotyczącą historii tego miejsca.

Loty do Norymbergii - co warto zobaczyć?

Leżąca w Bawarii Norymberga jest współcześnie drugim pod względem wielkości miastem regionu. Mimo wielu atrakcji historycznych i kulturalnych, które oferuje, nie stanowi częstego celu podróży lotniczej Polaków. Korzystając z tanich lotów do Norymbergii i promocji niskobudżetowych przewoźników latających na trasie Polska – Norymberga, warto jednak wybrać się do południowej części Niemiec na kilka dni. Jak można spędzić tu czas?

Miasto znane jest przede wszystkim z odbywających się w Pałacu Sprawiedliwości procesów norymberskich po II wojnie światowej. Ma ono jednak do zaoferowania również wspaniale zachowaną średniowieczną architekturę historycznej starówki czy stojącego na wzgórzu zamku. Niezapomniane wrażenie daje m.in. spacer ulicą Weissgerbergasse, przy której stoją zabytkowe kamienice z fasadami z muru pruskiego. Dzięki tanim lotom do Norymbergii można również obcować ze sztuką na najwyższym poziomie – w mieście swoją siedzibę ma bowiem Germanisches Nationalmuseum. Zimą warto przylecieć do Norymbergii, aby wziąć udział w tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym na placu Haupmarkt.

Autem, pociągiem czy samolotem do Norymbergi?

Ze względu na stosunkowo bliską odległość Norymbergii od Polski, wiele osób zastanawia się, jak dostać się do tego bawarskiego miasta. Autobus, pociąg czy samolot – które rozwiązanie będzie najszybsze, a które najtańsze? Międzynarodowe połączenie autobusowe między największymi polskimi miastami a Norymbergą kosztuje średnio od 100 do 200 złotych za osobę w jedną stronę. Cena podróży w obu kierunkach jest porównywalna, a często droższa niż lot samolotem, przy czym podróż trwa aż około 15-16 godzin!

Jadąc do Norymbergii pociągiem, na bilet trzeba wydać około 200-300 złotych za osobę w jedną stronę, czyli więcej niż za autobus oraz samolot bezpośredni do Norymbergii. Czas podróży jest porównywalny do tej autobusowej. Jak na tym tle wypada lot do Norymbergii? Czas podróży przy lotach bezpośrednich z Krakowa czy Warszawy to zaledwie od półtorej do dwóch godzin. Przy locie do Norymbergii z przesiadką (Wrocławia, Warszawy i Poznania) wydłuża się do około 6-7 godzin. Cena lotu do Norymbergii, o ile wybierzemy połączenie bezpośrednie tanią linią, jest zdecydowanie najtańsze, gdyż wynosić może nawet niespełna 100 złotych za osobę w obie strony!

Którzy przewoźnicy latają do Norymbergii?

Do Norymbergii z Polski można polecieć samolotami kilku linii lotniczych. Bezpośrednie loty do Norymbergii, czyli loty bez przesiadek znaleźć można w ofercie taniej linii lotniczej Ryanair oraz tradycyjnego przewoźnika, jakim są Polskie Linie Lotnicze LOT. Ryanair lata regularnie z lotniska Kraków-Balice (KRK), natomiast LOT z warszawskiego lotniska im. F. Chopina w Okęciu.

Niebezpośrednie loty do Norymbergii z jedną przesiadką w Monachium dostępne są w ofercie niemieckiej linii lotniczej Lufthansa, szwajcarskiego przewoźnika Swiss oraz holenderskiego KLM. Loty kombinowane Lufthansy można rozpocząć w portach lotniczych Wrocław-Strachowice (WRO), Warszawa-Okęcie (WAW), Poznań-Ławica (POZ), Gdańsk-Rębiechowo (GDN) oraz Katowice-Pyrzowice (KTW). Ze Swiss wylecimy do Norymbergii z Warszawy (WAW), a z KLM z Krakowa. Lot do Norymbergii z przesiadką w Warszawie udostępnia także PLL LOT z lotnisk takich, jak Wrocław, Rzeszów, Poznań i Kraków.

Ile kosztuje bilet lotniczy do Norymbergii?

Koszt biletu lotniczego do Norymbergii zaczyna się od kilkudziesięciu złotych za osobę w obie strony. Tak niską cenę, to jest około 80 złotych łącznie za lot do i z Norymbergii, uzyskać można, kupując lot taniej linii lotniczej z dużym wyprzedzeniem lub w promocji. Na trasie Polska – Norymberga najniższe ceny lotów bezpośrednich można znaleźć w ofercie niskobudżetowego przewoźnika lotniczego Ryanair.

Loty kombinowane do Norymbergii są kilka razy droższe, chociaż niejednokrotnie nadal jest to opcja bardziej ekonomiczna niż podróż autobusem czy pociągiem międzynarodowym. Za lot z przesiadką tradycyjną linią lotniczą np. Lufthansą, LOT-em, KLM czy Swiss zapłacić trzeba od 350 złotych za osobę w obie strony. Średnio taka podróż kosztuje około 500-700 złotych za osobę w obie strony.

Kiedy warto kupić lot do Norymbergii?

Ceny lotów do Norymbergii niemal przez cały rok utrzymują się na względnie stałym poziomie. Niewielkie obniżki kosztów przelotu widoczne są w systemach rezerwacji biletów poszczególnych linii lotniczych na terminy zimowe i wczesnowiosenne, kiedy pogoda nie zachęca do długich spacerów czy zwiedzania.

Odstępstwem od tej reguły jest jednak koniec listopada i cały grudzień, kiedy w mieście odbywa się słynny jarmark świąteczny. Do Norymbergii ściągają wtedy osoby, które chcą skosztować grzanego wina na świeżym powietrzu i poczuć specyficzną atmosferę tego miejsca, więc bilety lotnicze w tym okresie mogą być droższe. Najwięcej za bilety lotnicze do Norymbergii zapłacić trzeba w terminach letnich oraz okołoświątecznych, kiedy mieszkający w Niemczech Polacy oraz Niemcy przebywający w Polsce najczęściej podróżują do kraju, aby spotkać się ze swoimi rodzinami czy przyjaciółmi.

Czy w Norymberdze jest lotnisko?

W okolicach Norymbergii znajduje się jedno lotnisko, czyli międzynarodowy port lotniczy Norymberga (NUE) im. Albrechta Dürera. Jego niemiecka nazwa to Albrecht Dürer Flughafen Nürnberg. Zlokalizowany zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta na północ jest drugim po Monachium najważniejszym lotniskiem Bawarii oraz dziesiątym w kraju.

W jego terminalu pasażerskim w 2018 roku obsłużono niemal 4,5 miliona pasażerów lotów międzynarodowych oraz krajowych. Lotnisko w Norymberdze jest bazą głównie dla tanich przewoźników lotniczych, chociaż lądują tu także samoloty tradycyjnych linii lotniczych. Z Polski bezpośrednio latają tu takie firmy, jak Ryanair oraz PLL LOT.

Jak dojechać z lotniska w Norymberdze do centrum?

Z lotniska w Norymberdze do centrum miasta można dostać się na kilka sposobów - metrem, autobusem, taksówką lub wynajętym samochodem. Najtańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pierwszej lub drugiej opcji. Koszt przejazdu zarówno metrem U-Bahn linii U2 oraz autobusem linii 33 lub 32 wynosi 3 euro. Oba środki komunikacji dojeżdżają do ścisłego centrum Norymbergii w okolice Dworca Głównego, dlatego osoby, które podróżują w inne zakątki Bawarii mogą wsiąść tam bez problemu w pociąg i kontynuować wycieczkę.

Decydując się ma taksówkę, należy przygotować zdecydowanie większą kwotę. Za kilkunastominutową podróż z lotniska do śródmieścia zapłacić trzeba około 20-30 euro (w zależności od obowiązującej taryfy i miejsca docelowego przejazdu).

Gdzie można zarezerwować najtańszy lot do Norymbergii?

Najtańsze loty do Norymbergii można znaleźć w internetowej wyszukiwarce tanich biletów eSky. Zamiast tracić czas na samodzielne sprawdzanie ofert poszczególnych przewoźników, wystarczy skorzystać ze stale aktualizowanej bazy informacji eSky o ponad 860 liniach lotniczych z całego świata. Jak to zrobić? W porównywarce tanich lotów eSky należy wpisać nazwę lotniska wylotu i docelowego, wskazać datę i liczbę osób, które będą odbywać podróż, a na koniec klikną ikonkę różowej lupy. Po kilkunastu sekundach pojawi się lista wszystkich dostępnych we wskazanym terminie połączeń lotniczych do Norymbergii w kolejności od najtańszego do najdroższego.

Osoby, które chcą znaleźć najtańszy bilet do Norymbergii, powinny sprawdzić w zakładce „Najtańsze loty +/- 3 dni” ceny biletów lotniczych oferowane przez różne linie lotnicze w okresie trzech dni przed i trzech dni po planowanym wstępnie terminie wylotu. Oszczędnym polecamy także skorzystanie z oferty noclegowej eSky w zakładce „Lot + Hotel” lub „Hotele”, można tam bowiem znaleźć noclegi w Norymberdze w obiektach różnego typu.

Chcąc zarezerwować najtańszy lot do Norymbergi, warto polować na bilety taniej linii lotniczej Ryanair w promocyjnych cenach lub kupić je z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Dobrym pomysłem jest także stworzenie na stronie eSky lub w aplikacji mobilnej eSky alertu cenowego na bilet lotniczy do Norymbergii.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Norymbergi w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Norymbergi, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Norymbergi mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Norymbergi?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Norymbergi obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Norymberdze

Popularne linie latające do Norymbergi

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Norymberdze

Znajdź nocleg w Norymberdze