Menu

Calgary loty - Tanie loty do Calgary

Pokaż filtry

Calgary

Połączenia lotnicze do Calgary

Kanada mieszkańcom naszego kraju najczęściej kojarzy się z hokejem, mroźnym klimatem i kowbojami. Wszystkie te rzeczy można znaleźć, wybierając się w podróż lotniczą do Calgary. Miasto jest jednym z najbardziej zaludnionych miejsc w całym kraju, który ma charakterystyczny klonowy liść na fladze. Jest to także ważne centrum gospodarcze i biznesowe. Czy w takim razie warto wybierać się w podróż do Calgary z zamiarem zobaczenia czegoś ciekawego? Oczywiście i właśnie do tego także postaramy się przekonać.

Podróż w celach zarobkowych

Niemal sto lat temu na terenie miasta i wokół niego odkryte zostały złoża ropy naftowej i od tego czasu datuje się gwałtowny rozwój tej lokalizacji. Obecnie Calgary należy do największych centrów związanych z wydobyciem i dystrybucją ropy i gazu ziemnego. Swoje siedziby ma tutaj sporo przedsiębiorstw z tej branży, a także przemysłów drzewnych, zbożowych i mięsnych. Na to ostatnie wpływ ma ogromna ilość bydła, która hodowana jest w całej prowincji Albert. Szacuje się, że jest to ponad trzy miliony sztuk bydła, a więc porównywalnie do liczby ludności.

Szukając lepszego miejsca do pracy i życia, warto wziąć pod uwagę to kanadyjskie miasto. W Calgary znajduje się niemal dwudziestotysięczna kolonia naszych rodaków, dlatego nikt nie będzie czuł się osamotniony. Warto jednak pamiętać o obowiązku wizowym dla osób, które zamierzają odwiedzać Kanadę w innych celach niż turystyczne.

Turystyczny lot do Calgary

Miasto leżące na południowym zachodzie Kanady może przyciągać ciekawymi lokalizacjami i klimatem, jakiego nie znajdziemy w europejskich lokalizacjach. Miłośnicy historycznych budowli mogą być zawiedzeni, ponieważ nie znajdą w mieście obiektów, które mają więcej niż 150 lat. Trzeba wiedzieć, że jeszcze pod koniec XIX wieku Calgary było jedynie niewielką osadą z kilkoma drewnianymi zabudowaniami. Dziś budynki z początku XX wieku w stylu Dzikiego Zachodu przeplatają się z nowoczesnymi szklanymi drapaczami chmur.

Jeśli planujemy weekendowy wypad i bierzemy pod uwagę to kanadyjskie miasto, lepiej zrezygnować z tego pomysłu. I nie chodzi tu wcale o obowiązek wizowy, ponieważ dla turystów Kanada jest otwarta bez wiz. Wszystko przez odległość, jaka dzieli polskie miasta od Calgary. Jeśli jednak mamy więcej czasu i przy okazji chcemy wybrać się do Stanów Zjednoczonych, czy choćby wybrać się na wyprawę po Górach Skalistych, warto wybrać lot do Calgary i potraktować miasto jako bazę wypadową. Przy okazji znajdziemy tu kilka miejsc, które obowiązkowo należy zobaczyć.

Wieża, most i steki, czyli najciekawsze atrakcje Calgary

Calgary słynie z nowoczesnych budynków, których bryła często zaskakuje nawet wytrawnych znawców architektury. Warto wspomnieć tu choćby o Narodowym Centrum Muzyki, czy kolorowym deptaku Market Eau Claire. Wiele ciekawych rzeczy dzieje się także w kompleksie olimpijskim. Samo centrum miasta, gdzie Dziki Zachód miesza się z nowoczesnością, jest warte uwagi i poświęcenia sporej ilości czasu. Jednak w każdej lokalizacji są miejsca, których po prostu nie można ominąć i rzeczy, których nie można nie zrobić.

Odbywając lot do Calgary, na miejscu trzeba wejść na wieżę widokową Calgary Tower. Ponad pięćdziesięcioletnia budowla ma 190 metrów wysokości. Z takiej wysokości można podziwiać całe miasto, korzystając z okrągłej konstrukcji wierzy. Dla najodważniejszych przygotowana jest przeszklona podłoga, dobudowana podczas ostatnich prac remontowych. Widok znajdującej się poniżej jednej w ruchliwszych ulic miasta może zapierać dech w piersiach.

Drugim obowiązkowym punktem podróży do Calgary jest spacer Mostem Pokoju. Spacer jest tutaj słowem zdecydowanie odpowiednim, ponieważ obiekt dostępny jest tylko dla pieszych. Jego futurystyczna kolorowa konstrukcja przypomina bardziej ekspresowy pociąg niż mosty znane z innych lokalizacji. Możemy nim dostać się na Prince's Island Park, czyli ogromny park ulokowany na wyspie z dala od zgiełku miasta.

Wcześniej wspomniano już o ogromnej ilości bydła, jakie hodowane jest w okolicach miasta i w całej prowincji Albert. Właśnie dlatego stek wołowy jest jednym z obowiązkowych punktów na planie podróży po Calgary. W mieście znajduje się wiele restauracji o różnym standardzie, które serwują to danie. Z tego obowiązku wyłączone są jedynie osoby, które preferują tylko wegetariańskie dania.

Jak dostać się do Calgary?

Niezależnie od tego, czy celem Twojej podróży do Calgary jest praca, czy może pragniesz skosztować steku, z pewnością staniesz przed wyborem trasy do tego miasta. Jedynym rozsądnym środkiem transportu jest samolot, jednak z uwagi na sporą odległość, podróż ta może być utrudniona.

Nie ma przewoźnika, który uznałby za opłacalne stworzenie bezpośredniego połączenia z któregoś polskiego portu lotniczego do tego kanadyjskiego miasta. Dlatego kupując bilety lotnicze do Calgary, musimy liczyć się z przesiadkami. Jeśli zabierzemy się za planowanie podróży nieco wcześniej, możemy znaleźć połączenia z jedną przesiadką na jednym z europejskich lotnisk. Kupowanie biletów w ostatniej chwili nie tylko spowoduje większą ilość przesiadek, ale także może wpłynąć na wyższe ceny biletów lotniczych.

Najprostszą drogą do Calgary jest podróż z holenderskim przewoźnikiem KLM, który zabierze nas z Warszawy do portu lotniczego Amsterdam Schiphol, a następnie prosto do celu. Podczas takiej trasy w powietrzu spędzimy około dwunastu godzin, a czas całej podróży zależny jest od czasu oczekiwania na lotnisku w stolicy Holandii. Jeśli wolimy korzystać z usług Lufthansy, możemy wybrać podróż z międzylądowaniem w Monachium, gdzie dostaniemy się samolotami LOT.

Lot do Calgary w odcinkach

Przesiadkę, jaka czeka nas podczas lotu do Calgary, możemy też potraktować jako szansę na ekspresowe zwiedzanie jednej z większych europejskich stolic. Wystarczy samodzielnie ustalić czas odlotu samolotu, który zabierze nas na ostatni odcinek podróży i opóźnić go o dobę. Zyskamy w ten sposób czas na zwiedzanie Amsterdamu, czy Monachium. Umożliwi nam to wyszukiwarka lotów eSky, w której skorzystamy z opcji podróży odcinkowej. Wystarczy wprowadzić poszczególne odcinki trasy i dopasować konkretne daty wylotu.

Podróż wieloodcinkowa może stać się także sposobem na zakup tanich biletów lotniczych. Jest to możliwe, ponieważ większość samolotów na trasy międzykontynentalne wybiera największe lotniska obsługujące dane miasto. Tymczasem tanie linie lotnicze często wybierają mniejsze lotniska, nieco oddalone od centrum, z uwagi na niższe opłaty. Jeśli planujemy poświęcić dobę albo więcej na zwiedzanie miasta, możemy też przemieścić się na inne lotnisko od tego, na które przylecieliśmy. Pierwszą część trasy pokonamy z tanimi liniami lotniczymi, a po zwiedzeniu miasta na samolot do Calgary stawimy się na lotnisku głównym. Dzięki temu zaoszczędzimy kilka złotych, które z pewnością przydadzą się podczas zwiedzania wybranego miasta.

Tanie bilety lotnicze do Calgary

Osoby, które najczęściej korzystają z samolotów podczas średnich tras między europejskimi miastami, z pewnością uznają bilety lotnicze do Calgary za drogie. Owszem, nie spotkamy tu promocji za kilkadziesiąt złotych, jednak bilety lotnicze do Kanady w obie strony możemy kupić już za dwa i pół tysiąca złotych. Warto jednak sięgać po nie już kilka tygodni przed planowanym odlotem, ponieważ w ostatnich dniach ceny mogą wzrosnąć o kilkadziesiąt procent. W przypadku takich kwot może być to bardzo odczuwalna różnica.

Jeśli zależy nam na tym, żeby otrzymać zestawienie wszystkich połączeń i możliwości w ramach interesującej nas trasy, warto sięgnąć po wyszukiwarkę lotów eSky. To narzędzie ułatwi nam wybór trasy, a dodatkowo także rezerwację biletów. Z łatwością wybierzemy interesujący nas termin, ilość biletów, oraz odpowiedni lot. Zza monitora własnego komputera dokonamy wszelkich płatności za lot i załatwimy formalności.

Wyszukiwarka lotów eSky pomoże nam również w innych sprawach jak choćby znalezienie zakwaterowania. W bazie danych znajduje się wiele hoteli i pensjonatów, w których możemy zarezerwować miejsce na czas pobytu. Dzięki eSky wykupimy także ubezpieczenie lotu, dzięki czemu nasza podróż do Calgary będzie znacznie spokojniejsza.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Calgary w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Calgary, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Calgary mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Calgary?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Calgary obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Calgary

Popularne linie latające do Calgary

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Calgary

Znajdź nocleg w Calgary