Menu

Ottawa loty - Tanie loty do Ottawy

Ottawa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski, francuski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar kanadyjski (CAD)

 • Weź adapter!

  Przed podróżą do Kanady, w tym także, oczywiście, do Ottawy, warto zaopatrzyć się w adapter do gniazdek, bez którego nie będziesz w stanie korzystać ze swoich urządzeń. Napięcie wynosi tu 110 wolt.

 • Dolicz podatek

  Robiąc zakupy podczas swojej wizyty w Ottawie, pamiętaj, aby nie sugerować się ceną widniejącą na metce. Nie jest ona ostateczna, do podanej kwoty musisz zawsze doliczyć podatek VAT!

 • Lokalny przysmak

  Jedną z najbardziej popularnych przekąsek w regionie Ottawy jest poutine, frytki polane sosem pieczeniowym i posypane serem. Odbywa się tu też festiwal, podczas którego skosztujesz wielu wariacji tego dania.

Co warto zobaczyć w Ottawie?

Ottawa to czwarte pod względem wielkości miasto Kanady, a jednocześnie jej stolica. Fakt ten dość często budzi zdziwienie u ludzi, przekonanych że to Toronto. Poziom życia jest tutaj najwyższy w całym kraju. Jej klimat mocno zbliżony jest do niewielkich amerykańskich miast, a wszelkie oznaczenia zapisywane są w dwóch językach – angielskim i francuskim.

Gdy sto pięćdziesiąt lat temu królowa Wiktoria współdecydowała o wyborze kandydata na stolicę Kanady, wybór padł właśnie na Ottawę ze względu na to, że nie ciążyła ona zbyt mocno ani we francuską, ani w angielską stronę. Jednym z najbardziej popularnych budynków w mieście jest gmach Parlamentu. Znajduje się na Parliament Hill, wygląda niezwykle majestatycznie i koniecznie musisz go zobaczyć!

Zwiedzanie Parlamentu jest darmowe, a do dyspozycji turystów pozostaje przewodnik. Jedyne, co trzeba zrobić, to zgłosić się do miejsca naprzeciw gmachu i pobrać numerek, uprawniający do zwiedzania o konkretnej godzinie. W historiach opowiadanych przez oprowadzającego wyczuć można ogromną dumę z bycia obywatelem Kanady, czasem być może popadającą w przesadę, jeśli jednak nastawisz się pozytywnie, z pewnością dowiesz się wielu ciekawych rzeczy.

Ottawa jest miastem niezwykle urokliwym, czystym i, co najważniejsze, wielokulturowym. Nie będziesz miał żadnego problemu z dogadaniem się, większość osób mówi tu znakomicie po angielsku i francusku, a oprócz nich w wielu innych językach, tutejsi mieszkańcy są bowiem jednymi z najlepiej wykształconych na świecie.

W Ottawie, jak przystało na stolicę multikulturowego kraju, zjesz dania niemal wszystkich krajów, jakie tylko mogą przyjść Ci do głowy. Wśród najbardziej popularnych miejsc, z najsmaczniejszą kuchnią, warto wymienić na przykład La Bottega przy George Street 26, gdzie prym wiodą potrawy włoskie. Inną świetną opcją jest Absinthe przy Wellington Street 1208, w której znajdziesz coś dla siebie szczególnie, jeśli jesteś fanem kuchni francuskiej. Potraw kanadyjskich skosztujesz natomiast w Gezellig przy Richmond Road 337 lub w NeXT przy Hazeldean Road 6400.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Ottawy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Ottawy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Ottawy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Ottawy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Ottawy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Ottawie

Popularne linie latające do Ottawy

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Ottawie

Znajdź nocleg w Ottawie