Menu

Toronto loty - Tanie loty do Toronto

Toronto

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski, francuski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar kanadyjski (CAD)

 • Dni i noce w Niagara Falls

  Położony przeszło 100 kilometrów od Toronto wodospad Niagara prezentuje się niesamowicie zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy można dodatkowo podziwiać wspaniałą iluminację. Latem, w każdą środę, piątek i niedzielę nad wodospadem ma miejsce pokaz fajerwerków, nic więc dziwnego, że to jedno z najpopularniejszych miejsc oświadczyn!

 • Niesamowite ogrody

  Koniecznie odwiedź Ogród Botaniczny, poświęcony muzyce klasycznej Ogród Muzyczny (latem odbywają się tu koncerty) i Alan Gardens Conservatory, w którym rośliny uprawiane są pod szklaną kopułą.

 • Nie przegap!

  BAPS Shri Swaminarayan Mandir. Jej nazwę trudno wymówić, ale widok zapamiętacie na zawsze! Ta hinduska świątynia zbudowana jest niemal wyłącznie z marmuru, co nadaje jej nierealnego i magicznego klimatu!

Lot do Toronto – podróż, którą trzeba zaplanować

Wytrawni podróżnicy najlepiej wiedzą, jak ważna jest odpowiednia organizacja podróży. Jeśli lot do Toronto to nasze pierwsze lotnicze doświadczenie, nie powinniśmy lekceważyć przygotowań do wyjazdu. I nie będzie to tylko spakowanie ubrań i szczoteczki do zębów. Warto skorzystać z porad bardziej doświadczonych podróżników i jeszcze przed rezerwacją biletów zaplanować nocleg, transport i pobyt.

Wcześniejsze opracowanie dokładnego planu wyjazdu pomoże przede wszystkim zminimalizować wydatki. To ważne szczególnie wtedy, gdy chcemy zwiedzić w Kandzie jak najwięcej ciekawych miejsc. Im bogatsze ma być nasze zwiedzanie, tym więcej pieniędzy potrzebujemy. A im więcej zaoszczędzimy na noclegu i przelocie do Toronto, tym większe będą nasze możliwości.

Co zorganizować przed wylotem?

Dwie podstawowe kwestie, o które musimy zadbać będąc w Polsce, to rezerwacja noclegu i zakup biletów lotniczych do Toronto. W ten sposób zapewnimy sobie bezpieczny dojazd i pobyt, a następnie będziemy mogli zająć się dalszym planowaniem podróży.

Przed wylotem warto mniej więcej określić, co będziemy chcieli zobaczyć na miejscu, najlepiej w formie listy obiektów do zwiedzenia - łatwiej będzie okreslić czas, w jakim warto rezerwować loty do Toronto. Kiedy przelejemy pomysły na papier, będziemy mogli ocenić, ile czasu i pieniędzy potrzebujemy na zrealizowanie całego planu i czy jest to możliwe podczas wstępnie ustalonego terminu pobytu. Warto zrobić to jeszcze przed rezerwacją noclegu i przelotu do Toronto, by w razie czego móc zmodyfikować plan podróży. Jeśli okaże się, że chcemy zobaczyć więcej niż jesteśmy w stanie, mamy dwa wyjścia: albo wydłużyć pobyt, albo zorganizować kolejną podróż do Toronto.

Dokumenty potrzebne przed lotem do Kanady

Jak każda podróż lotnicza, lot do kraju klonowego liścia objęty jest obowiązkiem posiadania dokumentów, które uprawnią nas do pobytu na terenie państwa. Na lotnisku w Toronto będziemy potrzebować dwóch dokumentów: dowodu tożsamości oraz dokumentu eTA. Dowodem tożsamości może być paszport lub dowód osobisty. Dokument eTA to natomiast – w uproszczeniu – zamiennik wizy. Otrzymamy go po złożeniu specjalnego wniosku.

eTA to skrót od pełnej nazwy dokumentu: „Elektroniczna Autoryzacja Podróży”. Wniosek o wydanie go można złożyć online. Większość pasażerów, którzy ubiegają o przyznanie eTA, otrzymuje go już po kilku minutach od wysłania wniosku. Najlepiej jest uzyskać dokument przed rezerwacją lotu do Toronto, by uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

Ile kosztują tanie loty do Toronto?

Podróżując do Kanady, trzeba przestawić się na nieco inne myślenie o kosztach biletów lotniczych niż to, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Ponieważ są to loty transatlantyckie, czyli dużo dalsze niż te w granicach Europy, obowiązują tu zupełnie inne ceny. Najtańsze bilety lotnicze do Toronto kupimy za nieco ponad 4 000 złotych.

Ostateczny koszt przelotu zależy m.in. od sezonu i przewoźnika. Ważnym czynnikiem decydującym o cenie podróży do Kanady jest też klasa rezerwacyjna. Bilety w klasie ekonomicznej są najtańsze, nieco droższe są w klasie ekonomicznej Premium, a najdroższe – w biznesowej. Lot do Toronto w klasie biznesowej może kosztować nawet 46 000 złotych.

Jaką klasę rezerwacyjną wybrać na czas lotu do Toronto?

Wybór klasy zależy przede wszystkim od naszych możliwości finansowych. Jak wiadomo, nie każdy może wydać prawie 50 000 złotych na sam przelot, więc przeciętny Kowalski wybierze zapewne klasę ekonomiczną. Wybierając się do Toronto, najlepiej będzie zorientować się w cenach biletów lotniczych i określić, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na podróż.

Następnie musimy się zastanowić, czego potrzebujemy do komfortowego podróżowania. Oferty w tych samych klasach u różnych przewoźników zawierają bowiem różne udogodnienia. Niektóre linie lotnicze zapewniają darmowe Wi-Fi, a inne tego nie robią; u jednego przewoźnika możemy liczyć na ciepły posiłek w cenie biletu, a u innego nie. Tanie loty do Toronto mogą naprawdę zaskoczyć standardem – trzeba tylko wiedzieć, co zawiera oferta i nie kupować kota w worku.

Porównywanie ofert tanich lotów do Kanady

Przeglądanie ofert na stronach różnych przewoźników i przeskakiwanie między oknami przeglądarki może być uciążliwe. Na szczęście jest łatwiejszy sposób, który umożliwi szybkie i łatwe zestawienie wszystkich ofert połączeń do Toronto. Jest nim internetowa porównywarka lotów, np. strona eSky. Gromadzi ona wszystkie dostępne w sieci oferty i porządkuje je tak, by w pierwszej kolejności wyświetlały się te najbardziej atrakcyjne.

Z pomocą wyszukiwarki eSky możemy porównać loty pod wieloma względami: ceny, liczby przesiadek, czasu trwania, godziny startu i powrotu oraz wielu innych. System od razu pokaże nam, jakie udogodnienia zawiera dana oferta: czy jest dostępne Wi-Fi, gniazdko elektryczne, rozrywka na pokładzie, ciepły posiłek czy darmowy bagaż. To znacząco ułatwi nam podjęcie decyzji o tym, z którą linią lotniczą polecimy do Toronto.

Jak i kiedy zarezerwować nocleg w Toronto?

Nocleg jest jednym z tych aspektów, o które należy zadbać przed wylotem do Kanady. Nie warto bowiem psuć sobie podróży nerwowym myśleniem o tym, czy po przylocie znajdziemy jakieś miejsce do spania. Podobnie jak tani lot, nocleg w Toronto wyszukamy z pomocą porównywarki eSky. Służą do tego dwie opcje: wyszukiwarka hoteli oraz usługa „Lot + Hotel”.

Jeśli zarezerwowaliśmy już bilety na przelot, powinniśmy skorzystać z wyszukiwarki hoteli. Dzięki niej znajdziemy miejsce noclegowe w wybranym miejscu, w odpowiedniej cenie. Jeśli natomiast nie kupiliśmy jeszcze biletów lotniczych do Toronto, możemy wykorzystać nową usługę eSky „Lot + Hotel”. Pozwala ona wyszukać przelot połączony z noclegiem i zapłacić za całą rezerwację za jednym razem. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu, a dodatkowo idealnie dopasujemy warunki przelotu i pobytu w Toronto.

Wybór noclegu na stronie eSky

Na stronie „Lot + Hotel” znajdziemy wyszukiwarkę podobną do tej, dzięki której porównamy tanie loty do Toronto. Jedyną różnicą jest to, że wyszuka ona dla nas nie tylko dostępne połączenia, ale także oferty noclegowe. Podana cena będzie obejmowała koszt całego pobytu łącznie z wyżywieniem (jeśli tylko zaznaczymy taką opcję).

Po prawej stronie zobaczymy boks z filtrami, które ułatwią nam znalezienie odpowiedniego miejsca na nocleg. Możemy posortować wyniki według różnych kryteriów: standardu obiektu (liczby gwiazdek), oceny gości, typu obiektu, miejsc w pobliżu, rodzaju wyżywienia, ceny oraz udogodnień w hotelu. Dzięki temu zoptymalizujemy nasz budżet wyjazdowy i dostosujemy cenę noclegu i przelotu do naszych możliwości finansowych.

Transport w Toronto

Przed wylotem powinniśmy także mniej więcej rozeznać się w możliwościach transportu w Toronto. Na pewno dobrze będzie, jeśli ustalimy, czym przedostaniemy się z lotniska do miejsca noclegowego: taksówką, wynajętym samochodem, komunikacją miejską czy pociągiem. Jeśli to możliwe, możemy już wcześniej kupić bilety na przejazd.

Podczas pobytu również będziemy musieli korzystać z różnych środków transportu. Możemy przekalkulować, która z możliwości będzie najbardziej opłacalna przy ustalonym wcześniej planie wyjazdu. Jeśli chcemy spędzić większość czasu w centrum, możemy zdecydować się wyłącznie na komunikację miejską. Jeśli jednak planujemy dalsze wyprawy, powinniśmy zastanowić się nad wynajmem samochodu lub inną równie dogodną opcją.

Waluta i płatności w Kanadzie

Przed wylotem do Toronto warto zorientować się, ile możemy wydać na miejscu. Walutą obowiązującą w całej kanadzie jest dolar kanadyjski (oznaczany skrótowo CAD lub CA$). Jego cena w przeliczeniu na polskie złotówki oscyluje wokół 2,80 zł. W obiegu dopuszczone są także dolary amerykańskie, ale za transakcje z ich udziałem trzeba zapłacić prowizję.

Podczas pobytu w Toronto możemy płacić kartą, jeśli tylko nasz bank pozwala na transakcje z przewalutowaniem. Przewalutowanie nastąpi po aktualnym kursie dolara w naszym banku. Warto tylko pamiętać, że niektóre banki pobierają opłaty za płatności zagraniczne.

 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Toronto w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Toronto, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Toronto mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Toronto?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Toronto obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Toronto

Popularne linie latające do Toronto

Mówiąc o Ameryce Północnej, najczęściej mamy na myśli USA. Ale przecież jest jeszcze Kanada! Loty do Toronto będą miłą odmianą dla tych, którzy byli już na amerykańskim kontynencie, ale dotąd tylko w Stanach Zjednoczonych. Będzie to też idealna okazja dla tych, którzy znudzili się podróżami do europejskich krajów, które odwiedzają wszyscy. Kiedy pochwalisz się, że byłeś we Włoszech, wzbudzisz ciekawość. Ale kiedy powiesz, że odwiedziłeś Kanadę, wywołasz podziw i fascynację. Bilety lotnicze do Toronto wbrew pozorom kosztują mniej niż mogłoby się wydawać. Szczególnie warte uwagi są okazje last minute i oferty specjalne, dzięki którym możemy kupić bilety w śmiesznie niskich cenach. Jeśli więc planujemy podróż do Kanady, warto śledzić strony przewoźników i często zaglądać do porównywarek internetowych. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Tanie loty do Toronto czekają!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Toronto

Znajdź nocleg w Toronto