Menu

Zurych loty - Tanie loty do Zurychu

Zurych

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki, francuski, włoski, romansz
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Frank szwajcarski (CHF)

 • Życie nocne

  Koniecznie odwiedźcie Niederdorf na Starym Mieście. To imprezowe serce miasta o każdej porze dnia i nocy. Pełne barów, pubów, kawiarenek, klubów nocnych i restauracji.

 • Transport lokalny

  Po mieście można poruszać się nowoczesną i bardzo wygodną komunikacją publiczną. Możemy wybierać spośród pociągów S-Bahn, tramwajów i autobusów. Dobrą opcją na poruszanie się po mieście jest rower, a w ostateczności taksówka.

 • Zakupy w Zurychu

  Zakupowym sercem miasta jest ulica Bahnhofstrasse, gdzie w dziesiątkach sklepów możemy kupić co tylko nam się zamarzy. Wśród nich to, z czego słynie kraj - szwajcarskie zegarki, czekoladę i regionalne odmiany serów.

Lot do Zurychu – czy warto?

Położony w północno-wschodniej Szwajcarii Zurych jest miastem o wielu obliczach, dlatego z pewnością warto skorzystać z okazji i wybrać tanie loty do Zurychu. Znany głównie jako finansowa stolica świata, przy bliższym poznaniu zachwyca nie tylko mnogością najważniejszych światowych banków czy przepychem na ulicach. Niedrogie bilety lotnicze do Zurychu dają także okazję, by przespacerować się deptakiem nad brzegiem rzeki Limmnat, pełną knajpek Niederdorfstrasse czy odbyć niezapomniany rejs po krystalicznie czystym Jeziorze Zuryskim.

Tanie loty na trasie Polska – Zurych będą dobrym pomysłem nie tylko wiosną i latem, kiedy pogoda sprzyja zwiedzaniu i aktywnościom na świeżym powietrzu. Niedrogie bilety do Zurychu na terminy zimowe ucieszą z pewnością miłośników świątecznych jarmarków oraz białego szaleństwa. Dodatkowym argumentem, jakim przyciągają loty do Zurychu, jets to, że miasto w okresie adwentu zachwyca bożonarodzeniową atmosferą, a przez całą zimę jest również dobrą bazą wypadową do znanych szwajcarskich ośrodków narciarskich np. w Davos czy Engelberg.

Jakie lotniska są w Zurychu?

W okolicach stolicy Szwajcarii znajduje się jedno lotnisko Zurych-Kloten (ZRH), czyli Flughafen Zürich-Kloten. Wybudowane zostało ono w 1953 roku, od tego czasu stanowiąc największy port lotniczy kraju. Współcześnie znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych lotnisk świata. Każdego roku obsługuje około 30 milionów pasażerów przylatujących do Zurychu 59 liniami lotniczymi ze 180 kierunków z całego świata. Niemal 30 proc. z nich stanowią osoby, które w stolicy Szwajcarii przesiadają się do innego samolotu.

Port lotniczy Zurych-Kloten usytuowany jest zaledwie 13 kilometrów na północ od centrum miasta, a dodatkowo połączony jest siecią kolejową i drogami nie tylko ze stolicą, ale również dalszymi zakątkami kraju. Do śródmieścia bądź innych szwajcarskich miast można dotrzeć, korzystając m.in. z jednego z 350 połączeń kolejowych, 700 autobusowych oraz 400 tramwajowych odjeżdżających z lotniska każdego dnia. Stacje kolejowa i autobusowa znajdują się w podziemiach lotniska pod tak zwanym Airport Center.

Z których lotnisk w Polsce latają samoloty do Zurychu?

Bezpośrednie samoloty do Zurychu latają z czterech polskich lotnisk. Codziennie trasę Polska – Zurych pokonują one, startując z lotniska Warszawa-Okęcie (WAW) oraz Kraków-Balice (KRK). Nieco rzadziej z lotu bez przesiadek do Zurychu skorzystać można, rozpoczynając podróż lotniczą w portach Gdańsk-Rębiechowo (GDN) oraz Wrocław-Strachowice (WRO).

Loty do Zurychu z przesiadką oferują natomiast takie polskie lotniska jak: Katowice-Pyrzowice (KTW), Łódź-Lublinek (LCJ), Szczecin-Goleniów (SZZ), Rzeszów-Jasionka (RZE), Bydgoszcz-Szwederowo (BZG), Poznań-Ławica (POZ), Zielona Góra-Babimost (IEG) oraz Olsztyn-Mazury (SZY). Niebezpośrednie loty z Polski do Zurychu dostępne są także z lotnisk w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. W przypadku lotniczych połączeń kombinowanych do Zurychu trzeba liczyć się z wydłużeniem czasem podróży wynikającym z międzylądowania np. w Warszawie, Kopenhadze, Amsterdamie, Monachium czy Frankfurcie.

Jakie linie lotnicze latają z Polski do Zurychu?

Loty z Polski do Zurychu bez przesiadek kilka razy dziennie oferują dwie linie lotnicze. Są to szwajcarski przewoźnik z bazą na lotnisku w Zurychu, czyli Swiss, a także związane z warszawskim portem lotniczym w Okęciu Polskie Linie Lotnicze LOT. Najwięcej lotów bezpośrednich do Zurychu startuje ze stolicy Polski, czyli z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie (WAW).

Wybierając lot do Zurychu z przesiadką z mniejszych polskich lotnisk, można skorzystać z oferty takich przewoźników jak Lufthansa, KLM, SAS i Austrian, a także taniej linii lotniczej easyJet. Decydując się jednak na niebezpośredni lot do Zurychu, trzeba wziąć pod uwagę konieczność przesiadki na większym europejskim lotnisku, co wiąże się z wydłużeniem czasu podróży.

Kiedy można kupić najtańsze bilety do Zurychu?

Najtańsze bilety na lot do Zurychu można kupić na terminy na początku roku, to jest w styczniu oraz w lutym. W tym okresie pogoda nie skłania zazwyczaj do wielogodzinnych spacerów, a dodatkowo zainteresowanie podróżami jest mniejsze m.in. ze względu na duże wydatki związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia. Przewoźnicy, chcąc skusić potencjalnych klientów, oferują wtedy loty do Zurychu średnio o około 15 procent tańsze niż w innych terminach w ciągu roku. Niedrogie bilety lotnicze do Zurychu można kupić również na lot wczesną wiosną, czyli w marcu i kwietniu.

Z wysokimi koszami przelotu do Zurychu trzeba liczyć się, gdy planujemy podróż latem, to jest w lipcu i sierpniu, kiedy warunki atmosferyczne zachęcają do zwiedzania. Najdroższe bilety lotnicze na trasie Polska – Zurych przewoźnicy oferować będą jednak w okresie przed Bożym Narodzeniem. Zurych słynie bowiem z jarmarków świątecznych (np. w dzielnicy Niederdorf), pięknie przystrojonych ulic (np. Bahnhofstrasse) czy też wystawy szopek świątecznych w muzeum narodowym. Dodatkowo wiele osób pracujących w Polsce lub Szwajcarii korzysta wtedy z połączeń lotniczych, aby święta spędzić w domu. W efekcie ceny lotów do i z Zurychu są wtedy wyższe nawet o 20 procent w porównaniu z innymi terminami.

Jaka jest cena biletu lotniczego do Zurychu?

Cena biletu na bezpośredni lot z Polski do Zurychu kupionego z kilkutygodniowym wyprzedzeniem wynosi od około 300 złotych za osobę w obie strony. Za bilet na kilka dni przed wylotem zapłacić trzeba niemal dwa razy więcej, bo od około 600-700 złotych za osobę w obie strony.

Decydując się na lot do Zurychu z przesiadką, trzeba za bilet zapłacić od około 500 złotych za osobę w obie strony do nawet powyżej 1000 złotych za osobę w obie strony. Najtańsze połączenia kombinowane, zaczynające się od około 500 zł, znaleźć można w ofercie linii lotniczych startujących z dużych polskich portów lotniczych, takich jak Katowice-Pyrzowice, Kraków-Balice, Wrocław-Strachowice, Gdańsk-Rębiechowo czy Łódź-Lublinek. Znacznie droższe, między 700 a 1500 złotych za osobę w obie strony, będą połączenia z niewielkich lotnisk, np. Olsztyn-Mazury, Zielona Góra-Babimost czy Rzeszów-Jasionka.

Zarówno w przypadku lotów bezpośrednich do Zurychu, jak również lotów z przesiadkami na trasie Polska – Zurych, cena biletu może wzrosnąć ze względu na dodatkowe opłaty linii lotniczych. Osobom, którym zależy na jak najtańszym locie do Zurychy, powinny podczas rezerwacji biletu pamiętać o rezygnacji z dodatkowo płatnych: priorytetowej odprawy, samodzielnego wyboru miejsca w samolocie, ubezpieczenia bagażu czy dodatkowego bagażu rejestrowanego.

Jak obniżyć koszt lotu do Zurychu?

Sposobem obniżenia kosztów lotu do Zurychu jest z pewnością kupno biletu z odpowiednim wyprzedzeniem. Najtańsze oferty pojawiają się w systemach sprzedaży przewoźników lotniczych na około 8-12 tygodni przed planowanym lotem. Coraz rzadziej, ale jednak zdarza się również, że niesprzedane bilety są wyprzedawane w okazyjnych cenach last minute na kilka dni przed terminem lotu.

Na bilecie lotniczym do Zurychu można zaoszczędzić, wyszukując najtańszą dostępną na rynku ofertę. Najlepiej skorzystać z internetowych wyszukiwarek tanich lotów, np. eSky, które błyskawicznie porównają ceny biletów do Zurychu oferowanych przez różnych przewoźników. Otrzymane w porównywarce cen lotów eSky wyniki automatycznie segregowane są według ceny – od najniższej do najwyższej. Wedle upodobań można jednak

Metodą na zmniejszenie kosztów podróży lotniczej do Zurychu, jest także korzystanie z ofert promocyjnych czy wyprzedaży linii lotniczych. Można się o nich dowiedzieć z newslettera, strony internetowej czy mediów społecznościowych przewoźników, ale także z porównywarek cen biletów lotniczych. Dobrym źródłem informacji o obniżkach cen lotów są także facebookowe grupy fanów taniego podróżowania, fora internetowe oraz alerty cenowe. Warto również skorzystać z aplikacji mobilnej eSky. Z jej pomocą można zarezerwować lot do Zurychu (jak również hotel i samochód) oraz znaleźć najświeższe informacje o obniżkach cen biletów lotniczych na trasie Polska – Zurych.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Zurychu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Zurychu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Zurychu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Zurychu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Zurychu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Zurychu

Popularne linie latające do Zurychu

Zurych to największe miasto w Szwajcarii, które ma sporo do zaoferowania turystom. To świetna baza wypadowa na narty, dlatego w sezonie zimowym tanie loty do Zurychu cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów białego szaleństwa. Zurych kryje w sobie mnóstwo miejsc z klimatem, knajpek z pysznym lokalnym jedzeniem (w tym mieście królują sery i wino!), a także zabytków i muzeów, jak m.in. Muzeum Narodowe czy Muzeum FIFA. Obowiązkowym punktem na liście rzeczy do zrobienia jest spacer słynną ulicą Bahnhofstrasse, która przykuwa uwagę pięknymi witrynami, będącymi małymi dziełami sztuki. Loty do Zurychu z Polski są realizowane przez kilku przewoźników, a szwajcarskie lotnisko jest oddalone od centrum miasta o zaledwie 13 km. Bilety lotnicze do Zurychu można kupić w naprawdę korzystnych cenach, o ile zarezerwujemy je wystarczająco wcześniej lub będziemy śledzić promocje na stronach przewoźników.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Zurychu

Znajdź nocleg w Zurychu