Menu

Genewa loty - Tanie loty do Genewy

Pokaż filtry

Genewa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki, francuski, włoski, romansz
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Frank szwajcarski (CHF)

 • Spróbuj koniecznie!

  W Genewie na pewno trzeba spróbować klasycznego fondue. Ponadto należy skosztować lokalnych odmian czekolady oraz sera (polecamy: ementaler, apyenzell i gruyere), a na koniec napić się tradycyjnej genewskiej milchkaffe.

 • Zegarki i czekolada
  Genewa słynie z produkcji zegarków, zegarów i czekolady. W mieście pełno jest sklepów, w których można je kupić i tym samym sprawić sobie (albo swoim bliskim) świetną pamiątkę!
 • Język
  Mieszkańcy Genewy w większości posługują się językiem francuskim i jak przystało na prawdziwych frankofonów nie lubią, kiedy przyjezdni próbują rozmawiać z nimi w innym języku. Po prostu - spodziewaj się odpowiedzi po francusku, jeśli zadasz mieszkańcowi Genewy pytanie w języku angielskim!
Czy tanie loty do Genewy są naprawdę takie tanie?

Boom na tanie bilety lotnicze rozszalał się w Polsce na dobre. Porównywarki lotów krzyczą, że na tanie podróżowanie stać dosłownie każdego. Ile jednak jest w tym prawdy? Okazuje się, że całkiem sporo. Tanie bilety lotnicze do Genewy możemy kupić nawet za nieco ponad 100 zł. Oczywiście ostateczna cena zależy od terminu lotu, przewoźnika i wybranej klasy rezerwacyjnej. Nie zmienia to jednak faktu, że suma 100 zł to tyle, ile czasem wydajemy na paliwo, kiedy chcemy pojechać z rodziną na wycieczkę. A kupując tanie bilety lotnicze zamiast samochodu mamy samolot! Bez wątpienia to dodatkowa atrakcja, nie tylko dla dzieci.

Trzeba przyznać, że oferty tanich przewoźników lotniczych obsługujących połączenia z Polski do Genewy są całkiem atrakcyjne. Ich główną zaletą jest to, że mimo niskiej ceny standard przelotu jest więcej niż zadowalający. Samoloty są wyposażone w wygodne siedzenia, a obsługa przez całą podróż dba o komfort pasażerów. Ponadto wielu przewoźników zapewnia dostęp do rozrywki na pokładzie, darmową sieć Wi-Fi czy bezpłatny posiłek zawarty w podstawowej ofercie. Takie udogodnienia będą przydatne nawet w czasie tak krótkiego lotu jakim jest lot do Genewy. W końcu urozmaicenie czasu spędzonego w samolocie zawsze jest mile widziane.

Jeśli więc chcesz zapewnić sobie przelot do Genewy w dobrym standardzie, a jednocześnie nie chcesz wydawać na niego fortuny, tanie bilety lotnicze będą rozwiązaniem dla Ciebie.

Ile trwa przelot do Genewy?

Czas, jki zajmują loty do Genewy, zależy od wielu czynników. Są nimi m.in. lotnisko, z którego startuje nasz samolot, wybór linii lotniczej obsługującej połączenie czy długość przesiadek. Dla przykładu, lot z 1 przesiadką z Katowic do Genewy może trwać 3 godziny 55 minut lub 6 godzin 45 minut w zależności od tego, czy obsługuje go LOT czy Lufthansa. Podobnie jest z ilością przesiadek: lot z 2 przesiadkami może trwać 7 godzin 4o minut lub nawet 15 godzin 25 minut. Przy wyborze najkrótszego lotu do Genewy zawsze musimy więc wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki.

Tak naprawdę nie można jednoznacznie stwierdzić, ile będzie trwał nasz lot do Genewy, póki nie wybierzemy konkretnej oferty i nie zarezerwujemy biletu. W ofertach przewoźników zawsze podany jest czas przelotu. W razie czego, po zakupie możemy sprawdzić na bilecie, ile czasu spędzimy na pokładzie samolotu do Szwajcarii. Wybór zależy tylko od nas, a nasza decyzja – od tego, co jest dla nas najważniejsze: najniższa cena, najkrótszy czas przelotu, a może jeszcze coś innego.

Jak lecieć do Genewy – pośrednio czy bezpośrednio?

Większość podróżnych zwraca uwagę na takie loty do Genewy, które nie będą obejmowały przesiadek. Trudno się dziwić: loty pośrednie bywają uciążliwe dla turystów z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, oznaczają stratę co najmniej kilku godzin w oczekiwaniu na kolejny lot, a po drugie, tworzą konieczność podwójnego oddania bagażu, wejścia na pokład itp. To wszystko trwa. Jeśli zależy nam na czasie i wygodzie, dużo lepiej jest zdecydować się na bezpośredni przelot do Genewy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza podróż będzie szybka i komfortowa.

Z drugiej strony, pośrednie loty do Genewy też mają swoje uroki. Dla niektórych turystów jest wręcz atrakcją, że mogą spędzić kilka godzin na lotnisku w innym kraju. Jedni lubią zwiedzić wtedy nieznane miejsce i powałęsać się po lotnisku, a inni po prostu czekają na ławeczce, obserwując ludzi w porcie lotniczym, pędzących na swoje loty.

Sami musimy zdecydować, do której grupy podróżnych należymy. Wybór konkretnego lotu do Genewy zależy od nas.

Bezpośredni lot do Genewy – skąd?

Aby zarezerwować lot bez przesiadek, musimy znaleźć lotnisko, z którego startują bezpośrednie loty do Genewy. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, ponieważ nie wszystkie lotniska w Polsce obsługują tego rodzaju połączenia. Dla przykładu, z Katowic, Poznania, a nawet Krakowa nie polecimy bezpośrednio do Genewy w niektórych terminach. Jednym z niewielu polskich portów lotniczych, które oferują tego rodzaju usługę, jest lotnisko w Warszawie.

Warto pamiętać, że nie musimy ograniczać się wyłącznie do lotnisk w Polsce. Jeśli zależy nam na locie bezpośrednim, możemy wyszukać tanie połączenia do Genewy z lotnisk na terenie sąsiednich krajów. Dla przykładu, lotnisko w Berlinie jest bardzo dużym portem lotniczym, z którego często startują samoloty do Genewy. Berlin leży stosunkowo blisko polskiej granicy, więc jeśli mieszkamy w sąsiedztwie Niemiec, możemy pokusić się o dojazd samochodem na lotnisko w Berlinie. W takiej sytuacji mamy dwie opcje: możemy poprosić o podwiezienie kogoś bliskiego lub pojechać samemu. Nawe jeśli wybierzemy drugą opcję, możemy być spokojni o nasz samochód. Lotniska międzynarodowe zapewniają bowiem parking dla swoich klientów.

Podróż do Szwajcarii połączona z wizytą w innych krajach Europy

W trakcie planowania taniego lotu do Genewy warto pomyśleć nieco szerzej. Jeśli mamy do dyspozycji kilka wolnych dni, dlaczego nie zwiedzić oprócz Szwajcarii innego, dodatkowego państwa? Dodatkowy pobyt możemy zorganizować przed albo po wizycie w Genewie, w zależności od naszych preferencji. Naszą podróż możemy urozmaicić na kilka sposobów.

Jeśli zdecydujemy się na wylot do Genewy z zagranicznego lotniska i dojazd do niego własnym samochodem, możemy zatrzymać się w kraju wylotu jeszcze przed podróżą do Szwajcarii. Będzie to o tyle wygodne, że w trakcie pobytu będziemy mogli podróżować własnym samochodem i zwiedzić sąsiednie tereny. Po kilku dniach owocnego wypoczynku zgodnie z planem udamy się na lotnisko i wykorzystamy kupione wcześniej bilety lotnicze do Szwajcarii.

Drugą możliwością jest stworzenie własnej „przesiadki” w czasie lotu do Genewy, która potrwa trochę dłużej niż ta standardowa. Chodzi tu o lot do innego państwa, nocleg na miejscu, a następnie przelot do Genewy. Taka podróż wymaga nieco większego obycia i doświadczenia w organizacji podróży lotniczych, ale bez wątpienia daje też większe możliwości. Wystarczy wiedzieć, jak szukać tanich lotów.

Jak szukać tanich lotów do Genewy?

Nieocenionym narzędziem są tutaj internetowe wyszukiwarki lotów, np. platforma eSky. Za pomocą porównywarki lotów do Genewy w kilka minut znajdziemy najlepszą spośród milionów ofert wszystkich przewoźników na świecie. Narzędzie podpowie nam, jakie oferty mamy do dyspozycji i pozwoli na dowolne ich sortowanie, dzięki czemu szybko wybierzemy najlepszą opcję.

Aby skorzystać z porównywarki, na stronie www.esky.pl wystarczy wpisać miejsce wylotu i przylotu oraz termin podróży. Żeby znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę, warto poeksperymentować: przesunąć nieco datę lotu lub sprawdzić połączenia do Genewy z innego lotniska niż na początku zakładaliśmy. Może się bowiem okazać, że inne przeloty będą lepiej spełniały nasze potrzeby, np. zapewniały lepszy standard podróży lub trwały krócej.

Porównywarka przyda się nie tylko w przypadku połączeń z Polski do Genewy, ale także przy planowaniu każdej innej podróży lotniczej. Może to być zarówno dwutygodniowy wyjazd w ciepłe kraje, jak i dwudniowy pobyt nad polskim morzem (tak, nad Bałtyk również można polecieć samolotem). Warto korzystać z tego narzędzia, kiedy tylko mamy okazję. Tym bardziej, że jest ono darmowe.

Zakwaterowanie w Genewie

Zakwaterowanie na czas pobytu w Szwajcarii musi spełniać kilka podstawowych kryteriów. Najważniejszymi z nich są dostosowanie do naszych potrzeb oraz termin zgodny z datą naszego przylotu i wylotu.

Nie jest tajemnicą, że czasem znalezienie odpowiedniej opcji noclegowej jest trudne. Szczególne problemy zazwyczaj mają osoby, które planują lot do w okresie największego obłożenia i będą chciały zarezerwować nocleg na krótko przed wylotem. W takich okresach większość apartamentów i hoteli jest już zajęta, dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej.

Genewa nie jest typowym miastem urlopowym, dlatego znalezienie noclegu nie powinno stanowić problemu. Aby ułatwić sobie zadanie, nocleg na czas pobytu w Genewie możemy wyszukać za pomocą porównywarki lotów eSky.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Genewy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Genewy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Genewy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Genewy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Genewy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Genewie

Popularne linie latające do Genewy

Idealne miejsce na weekendowy wypad? Szwajcaria! Regularnie realizowane loty do Genewy to znakomita okazja do tego, aby zwiedzić drugie co do wielkości miasto szwajcarskie i przy okazji poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca. W Genewie swoją siedzibę ma mnóstwo organizacji międzynarodowych, a po ulicach spacerują mieszkańcy i turyści z całego świata. Co warto zobaczyć w Genewie? Katedrę św. Piotra, Pomnik Reformacji czy słynne muzeum firmy Patek Philippe. Z kolei spacer po dzielnicy Carouge i skosztowanie kultowych makaroników w jednej z kawiarni to obowiązkowe rzeczy do zrobienia w Genewie! Niestety, miasto słynie także z wysokich cen, dlatego też tanie loty do Genewy to doskonały pomysł na to, aby zorganizować podróż za małe pieniądze. Bilety lotnicze do Genewy warto kupić ze znacznym wyprzedzeniem u jednego z tanich przewoźników.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Genewie

Znajdź nocleg w Genewie