Menu

Bazylea loty - Tanie loty do Bazylei

Pokaż filtry

Bazylea

Pomysł na urlop: tanie loty do Bazylei

Bazylea to szwajcarskie miasteczko leżące na granicy trzech państw: Szwajcarii, Francji i Niemiec. Dzięki swojemu niezwykłemu położeniu jest miejscem spotkania różnych kultur, reprezentowanych przez mieszkańców tychże krajów. Nie jest to jedyny powód, dla którego przy planowaniu podróży warto uwzględnić zakup biletu na tani lot do Bazylei. Argumentem świadczącym o wyjątkowości tego miejsca jest też jego bogata historia, sięgająca aż do czasów rzymskich. Od tamtej pory powstało tu wiele pięknych budowli, które mamy okazję podziwiać aż do dziś.

Bazylea nazywana jest „kulturalną stolicą Szwajcarii”, ponieważ znajduje się tu wiele muzeów i galerii sztuk pięknych. W Bazylei mieszkał i pisał światowej sławy filozof Friedrich Nietsche; tutaj też znajduję się grób Erazma z Rotterdamu. Dodatkowego uroku dodaje miastu jego położenie nad rzeką Ren. Rzeka dzieli miasto na Małą i Dużą Bazyleę. Jeśli więc szukamy miejsca, które dostarczy nam wielu kulturalnych atrakcji, Bazylea będzie dobrym wyborem.

Wyszukiwarka tanich lotów

Niezbędnym narzędziem w planowaniu każdej podróży jest wyszukiwarka tanich lotów. Świetnym przykładem jest strona eSky, która pomoże nam wybrać tani lot do Bazylei. Dzięki niej nie tylko porównamy kilkadziesiąt lotów w danym terminie, ale przede wszystkim znajdziemy świetne okazje cenowe. Oprócz tego przy rezerwacji lotu możemy zarezerwować hotel, wynająć samochód, porównać ceny za parking w okolicy lotniska, wykupić ubezpieczenie, sprawdzić transfer z portu lotniczego i wiele innych.

Zakup biletu do Bazylei i przebieg podróży

Bilet na podróż do Bazylei jest naprawdę tani. Ceny za lot w obie strony zaczynają się od około 200 złotych. Zdarza się, że niektórzy przewoźnicy oferują bilety nawet poniżej tej kwoty. Najtańsze bezpośrednie loty do Bazylei odbywają się z Warszawy. Do Szwajcarii możemy też polecieć z innych polskich miast, takich jak Kraków, Katowice czy Wrocław. Jeśli kupujemy bilety online, dobrym rozwiązaniem będzie dokonanie odprawy internetowej już przy zakupie biletu. Jest do niezwykle proste i zajmie nam dosłownie kilka minut. W ten sposób pozbywamy się jednego ze zmartwień, które mogłoby przysparzać nam niepotrzebnego stresu przed odlotem, czyli konieczności odprawy na lotnisku.

Przelot z Polski do Szwajcarii zajmie nam niecałe 2 godziny. Większość lotów do Bazylei nie wymaga przesiadki. Lotnisko EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg znajduje się 4 kilometry od Bazylei. Jest obsługiwane przez dwa kraje jednocześnie: Francję i Szwajcarię. Lotnisko posiada wiele udogodnień: darmowe Wi-Fi, liczne restauracje oraz taras widokowy. Przy szukaniu odpowiedniego miejsca odlotu należy pamiętać, że lotnisko podzielone jest na część francuską i szwajcarską. Kiedy celem naszej podróży jest pobyt w Bazylei, powinniśmy opuścić lotnisko wyjściem od strony szwajcarskiej. W innym wypadku znajdziemy się na terytorium Francji. Z transportem do miasta nie powinno być problemów, ponieważ do centrum kursuje wiele autobusów. Czas przejazdu wynosi około 15 minut.

Kiedy zaplanować podróż do Szwajcarii?

Bilety na samolot najlepiej jest kupić z dużym wyprzedzeniem. Możemy wtedy trafić na dużą obniżkę cen i spokojnie przygotować się do wylotu. W okresach świątecznych i urlopowych ceny oraz liczba turystów będą wzrastać. Jeśli zależy nam na zwiedzaniu miasta w mniejszym tłoku, najlepszym czasem na lot do Bazylei będą okresy między majem a czerwcem, między lutym a marcem oraz okres bezpośrednio po zakończeniu sezonu wyjazdowego. Wtedy mamy szansę trafić na sprzyjającą pogodę i znacznie mniejszą liczbę turystów.

Bagaż podróżny w samolocie do Bazylei

Każdy, kto wykupił tani lot do Bazylei, może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego. Najlepiej jest zapakować się na cały wyjazd tylko w bagaż podręczny. Pozwala nam to zaoszczędzić sporo czasu poświęconego na odprawę oraz pieniądze, które wydalibyśmy na bagaż rejestrowany. W ten sposób nie musimy nadawać bagażu do luku bagażowego, przez co możemy pojawić się na lotnisku trochę później. Możemy też skierować się od razu do kontroli bezpieczeństwa. Po wylądowaniu nie musimy czekać, aż nasza walizka zostanie dostarczona na taśmę. Zamiast tego możemy od razu udać się w kierunku Bazylei.

Dozwolona waga bagażu podręcznego nie przekracza 10 kilogramów. Powinien on także spełnić odpowiednie wymogi dotyczące rozmiaru. Standardem jest to, że torba powinna być na tyle mała, by można było umieścić ją pod siedzeniem lub schować do schowka nad głową. Dokładne wytyczne dotyczące wymiarów bagażu są inne u każdego przewoźnika.

Jak się spakować decydując się na loty do Bazylei?

W Internecie dostępnych jest wiele poradników, które pokazują, jak spakować swoje ubrania i wykorzystać pustą przestrzeń na drobne przedmioty. Umiejętność ergonomicznego pakowania z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na zakup dodatkowego bagażu.

Trzeba pamiętać, że w bagażu podręcznym zabronione jest przewożenie ostrych przedmiotów, takich jak żyletki, druty, szydełka, nożyczki, noże, igły itd. Jeśli chcemy przewieźć którąś z tych rzeczy w samolocie do Bazylei, musimy umieścić ją w bagażu rejestrowanym. Ciecze powinniśmy spakować do pojemników o objętości maksymalnie 100 mililitrów i umieścić w osobnej torebce, np. woreczku strunowym. Maksymalna ilość przewożonych płynów wynosi 1 litr. Płynne leki na receptę mogą być przewożone w większej ilości, jeśli są niezbędne pasażerowi w trakcie podróży. Na pokładzie samolotów do Bazylei zabrania się przewozu broni i jej atrap oraz łatwopalnych i wybuchowych materiałów, np. petard, granatów, pojemników z gazem czy płynnego paliwa.

Dlaczego warto wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład?

Może się zdarzyć, że obsługa umieści nasz bagaż podręczny w luku bagażowym samolotu do Bazylei. Powodem może być zbyt duża ilość bagaży wniesionych do samolotu i potrzeba równomiernego rozłożenia ciężaru w samolocie. Jeśli z jakichś powodów nie chcemy rozstawać się z naszym bagażem w czasie lotu do Bazylei, możemy wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład. Mamy wtedy gwarancję, że zabierzemy nasz bagaż ze sobą. Poza tym przysługują nam dodatkowe udogodnienia, jak np. możliwość zabrania ze sobą dodatkowej małej torby.

Jak przygotować się na wyjazd do Bazylei?

Szwajcaria nie należy do krajów Unii Europejskiej, dlatego wybierając się do tego kraju, powinniśmy mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport. Gdy planujemy pobyt powyżej 90 dni, potrzebujemy pozwolenia władz konsularnych lub federalnych. Poza tym na terenie Szwajcarii obowiązują standardowe przepisy celne zgodne z międzynarodowymi standardami. Gdybyśmy chcieli przekroczyć granicę z Francją czy Niemcami będąc w Bazylei, nie potrzebujemy dodatkowych dokumentów. Obywatele UE mogą przebywać w kraju członkowskim do trzech miesięcy. Jedyne, czego potrzebują, to paszport lub dowód osobisty.

Mimo że Szwajcaria nie jest krajem członkowski UE, znajduje się ona w strefie Schengen i jest objęta działaniem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Karta EKUZ zapewnia nam dostęp do publicznej służby zdrowia na terenie danego kraju. Warto wiedzieć, że opieka medyczna w Szwajcarii nie jest całkowicie finansowana z budżetu państwa, a obywatele kraju dopłacają do służby zdrowia. Dla nas – turystów – oznacza to tyle, że w razie potrzeby musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami opieki medycznej. Gdy planujemy lot do Bazylei, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Pozwoli ono pokryć dodatkowe koszty nieobjęte przez kartę EKUZ.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Bazylei w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Bazylei, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Bazylei mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Bazylei?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Bazylei obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Bazylei

Popularne linie latające do Bazylei

Ten szwajcarski obszar zachwyca swoimi krajobrazami aż za bardzo! Dlatego bilety lotnicze do Bazylei można dostać w tak atrakcyjnych cenach. Warto w te rejony wybrać się na wakacje ze swoją rodziną lub drugą połówką i cieszyć się naprawdę niezwykłym miejscem na to lato. Nie każdy lubi podróżować po miastach, w których tłumy turystów nie dają w spokoju obserwować tego, co się dzieje w danej lokalizacji czy nie pozwalają na zrobienie zdjęcia. Natomiast loty do Bazylei są jednak szybkie i wygodne, więc może z nich korzystać każdy, nawet osoba, która boi się latać i nigdy nie wsiadła jeszcze do samolotu. W ten sposób każda zaplanowana i wakacyjna podróż może być bardzo udana. Tanie loty do Bazylei to rozwiązanie, z którego chętnie korzystają i młodzi, i starsi – podróżuj już dziś, nie czekaj na lepszą okazję!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bazylei

Znajdź nocleg w Bazylei