Menu

Kraków Berlin - Tanie loty

Pokaż filtry

Berlin

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Kiedy się wybrać?

  Pogoda w Berlinie jest kapryśna i nie rozpieszcza odwiedzających. Z tego powodu najlepiej wybrać się do stolicy Niemiec w okresie czerwiec-wrzesień, kiedy temperatura w dzień często przekracza 25OC.

 • Zakupy w Berlinie

  Stolica Niemiec to nie tylko centra handlowe, to także świetne pchle targi na świeżym powietrzu. Polecamy niedzielne wizyty w Mauerpark (między 8 a 18) albo na Boxhanger Platz (od 10 do 16), gdzie można tanio kupić antyki i oryginalne ciuchy z drugiej ręki!

 • Komunikacja miejska

  Komunikacja zbiorowa i system kolei miejskiej w Berlinie należą do najlepszych na świecie. Linie metra są ze sobą świetnie skomunikowane, a do każdego zakątku miasta można dotrzeć pubklicznym transportem.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Berlin to stolica i największe miasto Niemiec. Miasto o długiej i burzliwej historii, nierozerwalnie związanej z historią całego kraju. Zlokalizowany na północnym-wschodzie Niemiec, w sercu Brandenburgii, liczy około 3,5 miliona mieszkańców.

Co robić w Berlinie?

Warto wybrać się na jedyną w swoim rodzaju wycieczkę po mieście – przejażdżkę trabantem po ulicach Berlina. Ta sentymentalna podróż, wszakże trabant to symbol NRD i powojennej historii Niemiec przyniesie także dużo zabawy i przybliży nam codzienne życie mieszkańców tego nieistniejącego już państwa.


Chcesz doznać czegoś niespotykanego? Przejdź się nad brzeg Szprewy i popływaj w wyjątkowym… pływającym na rzece basenie Badeschiff! To świetna okazja zarówno, by poznać kreatywność Niemców, jak i podziwiać widoki miasta z perspektywy rzeki.

Co zobaczyć w Berlinie?

Symbolem Berlina, jego historii oraz czasów Zimnej Wojny jest Mur Berliński. Zburzony przez zwykłych obywateli Niemiec w 1989 roku zachował się we fragmentach, które dziś stanowią prawdziwy pomnik tamtych czasów. Warto wybrać się i zobaczyć to świadectwo dawnych lat.


Fani muzealnych wystaw nie mogą ominąć Wyspy Muzeów, położonej w samym centrum miasta. Swą nazwę zawdzięcza temu, że na terenie pomiędzy Szprewą a jej kanałem znajdują się najbardziej uznane i najważniejsze muzea miasta. Wśród nich znajdziemy unikalne Muzeum Pergamońskie, gromadzące starożytną sztukę grecką oraz sztukę Bliskiego Wschodu i krajów islamskich. Przez wspomnianą wyspę przechodzi szeroka aleja zakończona kolejnym ikonicznym budynkiem – Bramą Brandenburską. Wybudowano ją w 1791 roku i dziś jest symbolem zarówno Berlina, jak i całych Niemiec.

Co zjeść w Berlinie?

Jeśli zadamy berlińczykom pytanie, co jest najpopularniejszą uliczna przekąską w ich mieście, każdy odpowie: currywursty! Kiełbaski przyprawione curry można kupić niemal na każdym rogu.
Ze względu na liczną mniejszość turecką, popularną potrawą jest również kebab. Największą estymą  cieszą się kebaby podawane w zlokalizowanej w dzielnicy Kreuzberg budce Mustafa Gemüse Kebap. Niepozorne stoisko łatwo rozpoznać na ulicy – jest zawsze oblegane przez… setki ludzi, a na zamówienie czeka się godzinami!


Co zjeść w Berlinie o poranku? Zajrzyj do jednego z lokali Einstein Cafe. Oprócz skosztowania wyśmienitej kawy, zjesz tu pyszne śniadanie! Później możesz delektować się świetnymi lokalnymi pączkami – berlinkami.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Berlina w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Berlina, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Berlina mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Berlina?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Berlina obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Berlin

Popularne linie latające na trasie Kraków - Berlin

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Berlinie

Znajdź nocleg w Berlinie