Menu

Tanie loty z Krakowa do Dortmundu

Pokaż filtry

Dortmund

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Festiwale w Dortmundzie

  Wśród wartych odwiedzenia festiwali znajdziemy: Music Festival i Juicy Beats (oba odbywają się w czerwcu). W sierpniu warto zajrzeć na Afro Ruhr, a we wrześniu Creole Festival i Noc Cudów. W październiku koniecznie wpadnijcie na festiwal literatury LesArt.

 • Zakupy

  Dortmund to duży ośrodek handlowy i idealne miejsce na okazyjne zakupy. Centra i domy handlowe są oblegane zwłaszcza w okresie pod koniec roku, kiedy okolicę ogarnia przedświąteczne szaleństwo.

 • Kultura i rozrywka

  Szukacie kultury? Dortmund was nie zawiedzie! Znajdziecie tu teatry, sale koncertowe, operę i wiele innych miejsc, w których kwitnie życie artystyczne. Warto odwiedzić także liczne muzea: muzeum piwa, muzeum Hoesch, Ostwalt czy Adlerturm.

Co warto zobaczyć w Dortmundzie?

Dortmund położony jest w zachodnich Niemczech w wielkim aglomeracji Zagłębia Ruhry. Chociaż miasto znane jest głównie dzięki piłkarskiej drużynie Borusii, to faktycznie jest to największy ośrodek przemysłu metalowego w kraju. Jest to siódme pod względem liczby mieszkańców miasto Niemiec, a jego populacja wynosi około 580 tysięcy osób. Dortmund nosi przydomek „Zielonej metropolii” ze względu na liczne akweny, ogrody i tereny zielone.

Co robić w Dortmundzie?

Kluczowym punktem wycieczki po mieście jest wieża telewizyjna Florianturm, z której rozlega się fantastyczny widok na okolicę. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest Muzeum Niemieckiej Piłki Nożnej, co nie dziwi w mieście doskonale znanym ze swoich futbolowych tradycji.

Miejsca do odwiedzenia w Dortmundzie

Koniecznie udaj się na Alter Markt, czyli dortmundzki stary rynek. Otoczony zarówno historycznymi kamienicami, jak i nowoczesnymi budynkami zawsze jest pełen ludzi.

Oczywiście nie można ominąć stadionu Signal Iduna Park, dla wielu najważniejszego punktu tej wycieczki. Siedziba Borussi Dortmund to jeden z największych i najliczniej odwiedzanych przez kibiców stadionów w Niemczech, a także kluczowe miejsce dla historii niemieckiego futbolu.

Nie możemy też zapomnieć o okazji do nawiązania kontaktu z przyrodą – w dortmundzkim ZOO znajdziemy okazy ponad 250 rdzennych i egzotycznych gatunków zwierząt, a ogród botaniczny Rombergpark olśniewa swym pięknem i wyjątkowością.

Czego spróbować w Dortmundzie?

Frytki – niezwykle popularna w Niemczech przekąska, której grzech nie spróbować.

Ciasto czekoladowe – Niemcy uwielbiają ciasta, więc wokół nich powstała cała kulinarna kultura. Dlatego spróbowanie ciasta czekoladowego jest obowiązkowym punktem wizyty w Dortmundzie.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Dortmundu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Dortmundu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Dortmundu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Dortmundu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Dortmundu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Dortmund

Popularne linie latające na trasie Kraków - Dortmund

Krakowskie Balice to drugie pod względem wielkości lotnisko w Polsce. Obsługuje loty zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Realizowane są tam m.in. loty Kraków-Dortmund. Zaletą większych lotnisk jest w dużej mierze to, że loty odbywają się do wielu destynacji. Czasem są to takie punkty, do których nie można dolecieć z mniejszych portów lotniczych. Dortmund, choć jest pokaźnym miastem, jest osiągalny tylko z większych lotnisk, takich jak Balice. Wielu przewoźników oferuje tanie loty Kraków-Dortmund, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność podróży samolotem. Z Krakowa do Dortmundu dolecimy w niecałe 2 godziny. Bilety lotnicze Kraków-Dortmund najłatwiej i najwygodniej jest kupić przez Internet. Możemy wtedy od razu skorzystać z opcji odprawy online, która zaoszczędzi nam czasu spęczonego na lotnisku przed odlotem.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Dortmundzie

Znajdź nocleg w Dortmundzie