Menu

Tanie loty z Krakowa do Dublina

Pokaż filtry

Dublin

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: irlandzki, angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Czego unikać

  W nocy lepiej unikać dzielnicy Temple Bar, kiedy miejsce to staje się drugim domem dla podchmielonych mieszkańców i turystów. Nieco przereklamowana jest również parada z okazji dnia św. Patryka - widok pozostawiany przez nietrzeźwych imprezowiczów może przyprawić o mdłości!

 • Czego nie mówić

  Pod żadnym pozorem nie wolno mówić Irlandczykom, że są Brytyjczykami. Takie wyznanie naprawdę może rozpętać wojnę!

 • Czego nie możesz przegapić

  Jeśli chcesz uciec od wielkomiejskiego zgiełku, udaj się do hrabstwa Clare i zobacz niesamowite klify Moheru. Istnieje możliwość uczestnictwa w wycieczce autobusowej z przewodnikiem, dzięki czemu można dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca!

Co warto zobaczyć w Dublinie?

Dublin jest największym miastem w Irlandii i jednocześnie jego stolicą. Jak przystało na stolicę, stanowi także największe centrum przemysłowe, gospodarcze, kulturalne i naukowe na całej wyspie. Dobre warunki bytowe i specyficzny klimat miasta przyciągają emigrantów, chcących odmienić swoje życie. Bardzo chętnie na miejsce stałego zamieszkania wybierają je Polacy. Spośród ponad półmilionowej społeczności mieszkańców miasta, niemal pięć procent legitymuje się polskim paszportem.
W związku z rosnącą liczbą zainteresowanych coraz więcej przewoźników oferuje bezpośredni lot z Polski do Dublina. Wymiana emigrantów i podróże ich rodzin to nie jedyne powody, dla których kupujemy bilety do Irlandii. Ten kraj może pochwalić się doskonale zachowanymi zamkami średniowiecznymi, które wielokrotnie stawały się planem filmowym lub były inspiracją dla twórców gier oraz pisarzy.

Lot z Krakowa do Dublina, czy z innego lotniska?


Coraz bardziej ścisłe relacje między Polską i Irlandią sprawiają, że bezpośrednie loty do Irlandii możemy odbyć z wielu polskich lotnisk. Tak naprawdę nasz wybór zależy w głównej mierze od obecnego położenia geograficznego. Mniejsze znaczenie ma tutaj cena, jaką osiągają bilety lotnicze. Jeżeli miejscem zamieszkania jest Pomorze, kiepskim pomysłem będzie kupowanie biletu na lot z Krakowa do Dublina, choćby był kilkadziesiąt złotych tańszy. No chyba, że mamy ochotę przed lotem zwiedzić zabytkowe krakowskie kamienice lub Wawel.
Dla mieszkańców Małopolski, a także terenów Świętokrzyskich, najlepszym połączeniem jest lot Kraków Dublin. Takie połączenia realizuje irlandzki tani przewoźnik Ryanair. Choć oba miasta dzieli spora odległość, lot trwa zaledwie trzy godziny. Planując godzinę przylotu, należy wziąć pod uwagę zmianę strefy czasowej. Na miejscu trzeba będzie przestawić zegarki o godzinę wstecz.
Ceny biletów lotniczych do Irlandii zależą przede wszystkim od nas samych. Jeżeli nie wypadła nam sytuacja losowa, która zmusza do lotu w określonym, często bardzo bliskim terminie, zaplanujmy lot z wyprzedzeniem. Rezerwując bilety na kilka miesięcy przed lotem, możemy trafić na niezwykle korzystne promocje. Cena połączenia w dwie strony może kosztować zaledwie 250 złotych. Decydując się na zakup kilka dni przed odlotem, trzeba liczyć się z kwotą kilkukrotnie wyższą.
W razie potrzeby można zdecydować się na loty kombinowane z przesiadkami. Wówczas nasz lot może obsługiwać dwóch przewoźników, którzy zmienią się podczas międzylądowania. Do wyszukania takich i podobnych okazji, służy wyszukiwarka lotów eSky. To niezwykle praktyczne narzędzie dysponuje bogatą bazą danych. Intuicyjna obsługa sprawia, że nawet początkujące osoby poradzą sobie z rezerwacją wybranego połączenia. Wystarczy wybrać podstawowe dane na temat lotniska i punktu docelowego oraz podać przybliżony termin. W razie kłopotów możemy liczyć na kompetentną pomoc konsultantów z eSky.

Odprawa na lotnisku przed lotem do Dublina


Przejście przez tak zwane bramki na lotnisku należy do najmniej przyjemnej części podróży samolotem. Niemniej jednak jest niezbędna i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom oraz załodze samolotu. Jeśli lot z Krakowa do Dublina jest naszą pierwszą podróżą podniebną, warto psychicznie przygotować się do odprawy.
Jeśli mamy ze sobą bagaż deklarowany, odprawiamy go jeszcze przed podejściem do bramek. On podlega oddzielnej kontroli, która odbywa się przed wwiezieniem bagażu na pokład. Kontrola pasażerów przeprowadzana jest właśnie na bramkach. Do kontroli należy przygotować cały bagaż podręczny oraz posiadane przedmioty. Do odpowiedniej skrzyni na specjalną taśmę położymy dokumenty, w tym bilet lotniczy do Dublina, a także odzież wierzchnią, telefon i klucze. Należy także wyjąć pasek ze spodni. Czasem zdarza się, że zimowe buty posiadają wzmocnione stalowe noski. Wówczas do pojemnika trzeba włożyć także obuwie.
Następnie będziemy poproszeni o przejście przez bramkę wykrywającą metale. W razie wykrycia przy pasażerach elementów metalowych urządzenie wydaje charakterystyczny dźwięk. Jeśli wszystkie metalowe przedmioty umieszczone zostały w pojemniku, nie mamy się czego obawiać. Nawet w razie negatywnego wyniku tego testu nie powinniśmy się denerwować. Obsługa lotniska podpowie pasażerom, jakiego elementu mogli nie zdjąć. W ostateczności doświadczeni pracownicy lotniska zaufają swoim obserwacjom i intuicji, nie polegając tylko na urządzeniu.
Na każdym etapie odprawy powinniśmy zachować spokój. Nawet jeśli nie wszystko idzie po naszej myśli, powinniśmy bezwzględnie poddać się poleceniom pracowników lotniska. Niepotrzebne nerwy i próba polemiki tylko zaogniają sytuację, a na lotniskach każda taka sytuacja odbierana jest bardzo poważnie. Tylko zachowując spokój mamy pewność, że nasz lot do Dublina nie zakończy się nieprzyjemnościami.

Port lotniczy w Dublinie


Największe miasto Irlandii obsługiwane jest przez największe lotnisko na wyspie. Wybierając lot z Krakowa do Dublina możemy być pewni, że nasz lot zakończy się w międzynarodowym porcie lotniczym w Dublinie. Lotnisko rocznie obsługuje niemal 25 milionów pasażerów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Łączy ono wyspę z wieloma europejskimi stolicami oraz licznymi miastami w USA. Posiada dwa terminale a kod IATA to DUB.
Port lotniczy położony jest bardzo blisko od centrum miasta, bo dzieli je zaledwie 10 kilometrów. Trasę można pokonać taksówką lub autobusem. Bilety na komunikację miejską można zakupić przez internet i wydrukować jeszcze w Polsce. Ceny takiego połączenia są zróżnicowane i zaczynają się od kilku euro.

Atrakcje Dublina


Będąc na Zielonej Wyspie, nie wypada poświęcić trochę czasu na odwiedzenie najbardziej charakterystycznych miejsc. Niewątpliwie największą atrakcją Irlandii, poza sympatycznymi i gościnnymi mieszkańcami, są średniowieczne zamki. Wielu turystów z polski szuka promocyjnych biletów do Dublina tylko po to, aby zwiedzić te niesamowite budowle. Kamienne monumenty otoczone zielonymi bezkresnymi połaciami to znana wizytówka wyspy.
W samym Dublinie znajdują się budowle, których historia sięga dwunastego wieku. Do najbardziej znanych należy Zamek Dubliński. Pierwsza twierdza została zbudowana tutaj jeszcze przez wikingów, którzy założyli miasto i mieli w nim swój ośrodek aż do końca dwunastego wieku. Z dwunastowiecznej budowli do dzisiaj została jedynie imponująca kamienna Record Tower. Reszta budowli pochodzi już z czasów późniejszych.
Niedaleko zamku znajduje się przepiękny architektonicznie budynek sakralny, czyli katedra Kościoła Chrystusowego. Jego początki sięgają roku 1172, kiedy rozpoczęto budowę na miejscu zburzonej drewnianej katedry stawianej jeszcze przez wikingów. Jej bogate zdobienia i ciekawa forma zachwycają nawet laików.
Całe centrum Dublina, pełne siedemnastowiecznych domków i niskich kamienic, tworzy niesamowitą atmosferę. Miejsce to oczekuje na wpisanie na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Spacer wśród ceglanych budowli można urozmaicić wizytą w tutejszych klimatycznych pubach, czy kawiarniach. To miasto ma w sobie coś niezwykłego, co sprawia, że na bilety lotnicze do Dublina nigdy nie brakuje chętnych.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Dublina w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Dublina, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Dublina mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Dublina?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Dublina obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Dublin

Popularne linie latające na trasie Kraków - Dublin

Stolica Irlandii kusi pięknymi zabytkami, niepowtarzalnym klimatem i gościnnością mieszkańców. Jednak miasto to odwiedzają nie tylko turyści, ale także osoby szukające tam pracy, w tym Polacy. Loty Kraków Dublin to najszybszy środek transportu, a przy tym duże ułatwienie dla tych, którzy chcą odwiedzić rodzinę.

 

Bilety lotnicze Kraków Dublin bardzo często można nabyć w promocyjnych cenach. Warto jednak pamiętać, że największe zainteresowanie podróżą do tego miasta jest widoczne w okolicy 17 marca, czyli Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii. Wtedy to odbywają się tam liczne parady z udziałem mieszkańców, a sympatyczne skrzaty zachęcają turystów do zabawy. Śpiewom i tańcom nie ma końca, a zielony trunek leje się strumieniami! W marcu niezwykle trudno o tanie loty Kraków Dublin, więc najlepiej zarezerwować bilety znacznie wcześniej.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Dublinie

Znajdź nocleg w Dublinie