Menu

Kraków Bułgaria - Tanie loty

Bułgaria

 • Burgas
 • Sofia
 • Warna
 • Płowdiw
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: bułgarski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lew (BGN)

 • Park Morski

  Usytuowany tuż przy plaży Park Morski jest jednym z centralnych punktów miasta. To jedno z najprzyjemniejszych i najciekawszych miejsc w mieście z piękną roślinnością, galerią rzeźb i wieloma różnorodnymi atrakcjami.

 • Spirit of Burgas

  Spirit of Burgas jest corocznym festiwalem muzycznym, który w ostatnich latach zyskał europejską renomę. Jego scena gościła takich artystów jak: Moby, Leftfield, Prodigy, Juan Alvarez, Armin Van Buuren, Mark Knight, Fedde le Grand i wielu innych.

 • Kultura

  Burgas to także liczne muzea – historyczne, archeologiczne, etnograficzne i przyrodnicze, a także teatry, domy kultury, opera i galerie sztuki.

Co warto zobaczyć w Burgas?

Burgas jest czwartym pod względem wielkości miastem Bułgarii oraz głównym ośrodkiem gospodarczym, transportowym i edukacyjnym południowo-wschodniej części kraju. Położone na wybrzeżu Morza Czarnego jest największym portem morskim i drugim co do wielkości portem lotniczym w kraju. Dla większości turystów Burgas jest pośrednim przystankiem do słynnych kurortów Morza Czarnego, takich jak Pomorie, Nessebar, Słoneczny Brzeg, Święty Włas i Obzor na północy oraz Sozopol, Duni, Primorsko, Kiten, Łozenec, Achtopol i Sinemorec na południu.

Burgas to interesujące miasto. Piękne, pełne energii, z długim śródmiejskim deptakiem, wspaniałym Parkiem Morskim, bogatą historią i ciekawymi muzeami. Pełne historycznych obiektów posiada aż 260 budynków, które znajdują się na liście zabytków. Większość z nich znajduje się w bezpośredniej okolicy centralnego deptaku – ulicy Aleksandrowskiej. W mieście łatwo można znaleźć niedrogie hotele oraz jedne z najlepszych w tym regionie restauracji. W ostatnich latach zostało rozsławione za sprawą festiwalu muzycznego Spirit of Burgas, choć odbywa się tu wiele innych festiwali, takich jak Burgas Blues, Jazz Fest, czy Bourgas and the Sea.

Burgas to także świetne miejsce dla miłośników przyrody – w okolicy znajdują się chronione tereny i jeziora, będące lęgowiskiem wielu gatunków ptaków.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Bułgarii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Bułgarii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Bułgarii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Bułgarii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Bułgarii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Krakowie

Popularne linie latające na trasie Kraków - Bułgaria