Mamy za mało danych o tej trasie, aby przedstawić wiarygodny wykres informujący, na ile dni przed odlotem najlepiej zarezerwować bilet.
Jednak zazwyczaj bilety są tym droższe, im bliżej jest do wylotu.
Na trasie z Poznania do Litwy nie ma bezpośredniego połączenia
Najkrótsze loty z przesiadką trwają ok. 6 h 15 min.
Język urzędowy: litewski
Strefa czasowa: UTC+3
(lato),
UTC+2
(zima)
Waluta: Euro (EUR)
Wilno jest doskonale skomunikowanym miastem. Niemal przez całą dobę autobusy i trolejbusy kursują na blisko 100 liniach. Możesz kupić kartę miejską lub jednorazowe bilety u kierowcy.
Codziennie w samo południe pod Ratuszem zbiera się grupa turystów, którzy w towarzystwie przewodnika zwiedzają miasto za darmo. Na spacer nie trzeba się wcześniej umawiać.
Najtrafniejszą pamiątką z miasta jest palma, którą wyplata się ze słomy, kwiatów i ozdób na wspomnienie palm, którymi witano Chrystusa w Jerozolimie. Wszystkie są ręcznie robione, nie ma dwóch identycznych.
Miasto festiwali, ulicznych jarmarków i doskonałej, lokalnej kuchni. W Wilnie coś ciekawego dzieje się o każdej porze roku.
Najpiękniejsze miejsce w Wilnie to oczywiście starówka - największa w tej części Europy, liczy prawie 1,5 tys. budynków, w tym wiele gotyckich, oraz 70 ulic. Powstała w miejscu, gdzie już w V wieku istniała osada. Nawet w chłodny dzień spacer krętymi uliczkami może być wyjątkowo przyjemną przygodą. Nie dziw się, gdy co chwilę będziesz napotykać ulicznego grajka czy malarza - Wilno kocha artystów.
Na terenie Parku Górnego, w Starym Mieście, na prawym brzegu rzeki Willa, znajduje się Góra Trzech Krzyży, z której rozpościera się wspaniała panorama Wilna. Doskonale widać stąd pobliską Katedrę Wileńską oraz Pałac Władców. Drewniane krzyże na wzniesieniu pojawiły się już w XVII wieku, dzisiaj są betonowe.
Przez cały czerwiec trwa Festiwal wileński z muzyka symfoniczną. W pierwszą sobotę maja ma miejsce Dzień Muzyki Ulicznej, podczas którego dosłownie z każdego zakamarka miasta dobiega muzyka różnych gatunków. Na przełomie września i czerwca odbywają się Dni stolicy - miasto wypełniają nie tylko muzycy, ale również aktorzy występujący na ulicach. W parku Vingis trwają wtedy przeglądy filmowe. Festiwale jazzowe natomiast odbywają się w listopadzie.
Wileński Jarmark Kaziukowy odbywa się co roku 4 marca. Tradycja kiermaszu liczy blisko cztery wieki, organizowany jest na cześć św. Kazimierza, patrona Litwy. Jarmark wypełnia miasto życiem - turyści i rzemieślnicy wypełniają jego uliczki, targując się i zajadając lokalnymi specjałami. Kupisz tu unikatową, ręcznie wyrabianą ceramikę, plecione dywany, drewniane łyżki, miski, biżuterię z bursztynu oraz tkaniny w ludowe wzory. Skosztujesz tu najlepszych lokalnych wędlin, serów, wędzonych ryb oraz wypiekanego w domowym piecu chleba.
Pyszny, tani obiad, zjesz w Busi Trecias przy Totoriu g. 18. Do dań polecamy lokalne piwa. Doskonałą lokalną kuchnię spotkasz w Senoji Trobele przy Nagarduko g. 36. W cieplejsze dni bardzo przyjemnie siedzi się w ogródku z drewnianym zadaszeniem. Jeśli dopiero poznajesz lokalne smaki, polecamy deskę wędlin i serów.