Menu

Tanie loty z Warszawy do Kantonu

Pokaż filtry

Kanton

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: mandaryński
  Strefa czasowa: UTC +8
  Waluta: Yuan (CNY)

 • Kwiatowa świątynia

  W Kantonie znajduje się świątynia Liurongsi z Pagodą Kwiatową, wysoką na 55 metrów. Nazywana jest w ten sposób, ponieważ daszki jej pięter układają się w kształt przypominający płatki kwiatów.

 • Najwyższy budynek w Chinach

  W Kantonie zobaczysz najwyższy budynek w kraju. Jest to wieża Guangzhou TV Tower, znajdująca się w parku Dianshita, przy 30 Tiyu Rd, Huadu Qu, mająca 600 metrów wysokości.

 • Eklektyzm Kantonu

  Będąc w Kantonie będziesz przecierał oczy ze zdumienia, jak szybko zmienia się otoczenie. Handlowa ulica z ogromnymi wieżowcami w mgnieniu oka zmienia się w małe miasteczko. Sprawdź!

Loty z Warszawy do Kantonu

Marzy Ci się daleka, egzotyczna podróż, ale jednocześnie nie chcesz rzucać się od razu na głęboką wodę i ruszać z maczetą w drogę przez Andy? Pomyśl więc o Chinach. Wydają się nam bardzo dobrze znane, dzięki popularności swojej kuchni i swojej gospodarczej potędze, ale to kraj zaskakujący na każdym kroku. Dzięki wygodnym lotom z Warszawy do Kantonu dostępny teraz niemal na wyciągnięcie ręki.

Połączenia lotnicze Warszawa – Kanton

Nietrudno się pewnie domyślić, że brak jest bezpośrednich połączeń pomiędzy Warszawą a Kantonem. Nie jest to jednak wcale duży problem, ponieważ loty z jedną przesiadką nie przerażają wcale swoją długością i często są bardzo komfortowe.

Najkrótszy lot trwa 14 godzin i jest wliczona w niego przesiadka w Moskwie. Inne loty z jedną przesiadką różnią się oczywiście długością – czasem trwają 16 godzin, czasem ponad 20, a nawet 30 – tyle może zająć nap podróż, jeśli zdecydujemy się np. na przesiadkę w Katarze.

Jednak nawet loty podczas których zaliczymy nawet dwa lądowania mogą trwać niewiele dłużej niż najkrótsza opcja – np. przez Rygę i Moskwę można lecieć 18 godzin. Z jednej strony dość długo, z drugiej jedynie dwie godziny dłużej niż przy najdogodniejszym locie.

Najwięcej połączeń obsługują rosyjskie linie Aeroflot, znajdziemy także oferty Quatar Airways i Turkish Airlines z przesiadką w Istambule.

Z Okęcia istnieje codziennie kilka możliwości połączeń do Kantonu, ok. 4-5 trwających poniżej 20 godzin, a także po kilka dłuższych.

Ceny lotów z Warszawy do Kantonu

Przyjrzyjmy się teraz kolejnemu, dla wielu osób najistotniejszemu, punktowi planowania podróży, a więc oszacowaniu jej kosztów. Niektórzy mogą poczuć się zaskoczeni, ponieważ z Polski do Chin można polecieć za niewiele ponad 1000 złotych w jedną stronę! Jest tu pewien haczyk – najtańsze są bowiem bilety z dwiema przesiadkami. Wciąż jednak można uznać tego typu oferty za dość atrakcyjne.

Ceny lotów z jedną przesiadką wahają się w granicach 1400-1800 zł, więc także nie są zbyt wygórowane. Nie można porównywać ich do cen tanich biletów lotniczych na europejskich trasach, ponieważ ceny lotów z Warszawy do Kantonu najczęściej zawierają też bagaż rejestrowany, posiłki, przekąski, napoje oraz dostęp do pokładowych multimediów. Zdarza się, że dodatki wliczone w cenę biletu są trochę ograniczone, dlatego trzeba zawsze dokładnie sprawdzić, za co płacimy. Nawet w tych samych liniach lotniczych mogą bowiem występować różnice.

Ceny biletów na omawianej trasie są w miarę stałe, nie ma wielkich wahań związanych z poszczególnymi terminami.

Podróż do Chin – formalności

Kolejną rzeczą, której należy przyjrzeć się odpowiednio wcześnie, są formalności wymagana podczas przekraczania chińskiej granicy. Chodzi tu przede wszystkim o wizę.

Wniosek o wizę można złożyć online, a odebrać ją w Ambasadzie ChRL w Warszawie albo w Konsulacie Generalnym ChRL w Gdańsku. Czas oczekiwania na standardową wizę wynosi 7 dni. Zwykła wiza to koszt 445 zł (wliczając koszty obsługi), a ekspresowa – 645 zł. Paszport osoby jadącej do Chin musi mieć ważność dłuższą o 6 miesięcy niż data ważności wizy.

Należy pamiętać, że przy przekraczaniu granicy chińskiej pobierane są od podróżnych odciski palców.

Chiny są krajem stosunkowo bezpiecznym. Polski MSZ ostrzega jedynie przed niespokojną sytuacją w Hongkongu.

Lotnisko w Kantonie

Lotnisko Guangzhou położone jest 28 kilometrów od centrum Kantonu, jednak w granicach miasta. Ma to duże znaczenie w przypadku planowania dojazdu do miasta i planowaniu lotu powrotnego – dojazd z i do centrum jest prosty i szybki.

Bezpośrednio z lotniska kursuje linia metra numer 3, często jeżdżą autobusy, także ekspresowe. Oprócz transportu kantońskiego mamy do wyboru transport lotniskowy, skupiony na połączeniach z sąsiednimi miastami. Przystanki zlokalizowane są w łatwych do odnalezienia miejscach przed halami przylotów i odlotów.

Po Chinach najlepiej podróżować pociągami, jeśli jednak chcemy ograniczyć się do jednej prowincji, można wypożyczyć samochód. Na lotnisku w Kantonie istnieje możliwość skorzystania z kilku wypożyczalni.

Kanton

Loty z Warszawy do Kantonu są na tyle atrakcyjne, że łatwo zdecydować się na wyjazd, ale co warto zobaczyć w samym Kantonie? To w końcu 11-milionowa aglomeracja, pełna biurowców, ważne centrum życia gospodarczego i naukowego. Jeśli jednak nie wybieracie się w podróż biznesową i tak nie będziecie się tu nudzić. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie jest to miasto pełne zabytków, chociaż interesujące i godne odwiedzenia.

Przede wszystkim ze względu na wspaniałe parki, które przypominają czasem książkowe obrazki. Szczególną uwagę warto zwrócić na park uniwersytecki, który w połączeniu ze wspaniałą architekturą pozwala poczuć się, jak w innym świecie. Miłośnikom zwierząt na pewno przypadnie do gustu kantońskie ZOO-safari.

Punkty must see na wycieczkowej trasie to także Świątynia Sześciu Bananiów, wyspa Shamian z pozostałościami po czasach brytyjskiej kolonizacji oraz bulwary przy rzece Perłowej. Atmosferę współczesnych Chin poczujecie na tutejszych ulicach handlowych pełnych sklepów światowych marek i neonów, jakich nie powstydziły się Times Square.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Warszawy do Kantonu znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Kantonu mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Kantonu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Kantonu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Kantonu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Kanton

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Kanton

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kantonie

Znajdź nocleg w Kantonie