Menu

Tanie loty z Warszawy do Dusseldorfu

Pokaż filtry

Dusseldorf

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Lotnisko Düsseldorf

  W odległości ośmiu kilometrów od miasta znajduje się lotnisko. Jest ono gotowe obsługiwać około 22 milionów pasażerów rocznie. Jest dobrze skomunikowane z miastem - posiada bardzo dobre połączenie kolejowe.

 • Taksówki w mieście

  W Düsseldorfie jest ponad tysiąc taksówek posiadających oficjalne licencje, są one zrzeszone w dwóch organizacjach. Można rozpoznać je po tym, że mają granatowy kolor, a na tylnej szybie czarny numer na żółtym tle.

 • Najdłuższy bar na świecie

  Altstadt to dzielnica Düsseldorfu pełna małych, wąskich uliczek. Znajduje się tam ponad 260 barów, z tego powodu nazywana jest ona najdłuższym barem na świecie. Warto wybrać się do któregoś mikrobrowaru, zlokalizowanego w tej okolicy.

Co ciekawego zobaczyć w Düsseldorfie?

Düsseldorf - miasto w Niemczech, stolica kraju związkowego Nadrenii Północnej - Westfalii. Jest siódmym miastem pod względem liczby ludności w kraju oraz jego centrum biznesowym i finansowym. Odgrywa także znaczącą rolę w świecie mody i sztuki, od 1949 roku organizowane są tu pokazy mody.

Miejscem, które koniecznie powinieneś odwiedzić podczas pobytu w Düsseldorfie, jest Medienhafen. To najnowocześniejsza dzielnica miasta, zbudowana na terenie dawnego portu. W tej odrestaurowanej przestrzeni znajdują się przede wszystkim biurowce, zaprojektowane przez znakomitych architektów. Na najniższych piętrach budynków zlokalizowano liczne kawiarnie i restauracje. Flagową budowlą, którą śmiało może być sklasyfikowana jako wizytówka dzielnicy, jest Colorium - musisz ją zobaczyć!

Wybierz się także na spacer promenadą zlokalizowaną przy Renie - Rheinuferpromenade. W jej skład wchodzą cztery ulice -Tonhallenufer, Schlossufer, Rathausufer i Mannesmannufer. Na odcinku półtora kilometra znajdują się liczne sklepy, bary i restauracje.

W mieście od XIX wieku wytwarza się, metodą górnej fermentacji, jasne piwo - Altbier. Dziś istnieje pięć browarów, a przy nich pubów, w których można napić się tego popularnego lagera, są to: Füchschen, Schumacher, Schlüssel, Uerige i Brauerei Kürzer.

Aby skosztować steka przyrządzonego w amerykański sposób, wybierz się do restauracji Block House Düsseldorf przy Kurze Str. 1. Innymi restauracjami, do których warto się wybrać, zgodnie z rekomendacjami podróżnych, są między innymi Brauerei Schumacher przy Oststrasse 123, czy Schweine Janes przy Bolkerstrasse 13 - obie serwujące dania kuchni niemieckiej.

Düsseldorf jest miastem zieleni, to w nim przespacerujesz się jednym z piękniejszych europejskich bulwarów - Aleją Królewską (niegdyś nazywana Kasztanową) z mnóstwem starych drzew, a także wieloma ekskluzywnymi sklepami. W mieście znajduje się najstarszy publiczny park w Niemczech - Hofgarten, założony już w XVII wieku. Kolejnym, chętnie odwiedzanym przez mieszkańców parkiem, jest Nordpark z przepięknym ogrodem japońskim.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Warszawy do Dusseldorfu znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Dusseldorfu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Dusseldorfu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Dusseldorfu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Dusseldorfu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Dusseldorf

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Dusseldorf

Wśród połączeń realizowanych na lotnisku w stolicy znajdziemy m.in. połączenie na trasie Warszawa-Düsseldorf. Düsseldorf jest jednym z większych miast w zachodnich Niemczech, a ponieważ Polacy coraz częściej podróżują do tej i podobnych destynacji, coraz to nowi przewoźnicy oferują tanie loty Warszawa-Düsseldorf. Korzyść jest obopólna: podróżni otrzymują lepsze oferty, a linie lotnicze rozwijają skrzydła. Bilety lotnicze z Warszawy do Düsseldorfu można kupić w atrakcyjnych cenach, które nie zniechęcają nawet przy weekendowych, bądź czasem nawet krótszych pobytach. To główna zaleta, którą oferują tanie loty Warszawa-Düsseldorf, ale nie jedyna. Dzięki nim Düsseldorf jako turystyczny punkt docelowy staje się dostępny dla znacznie większej liczby osób, tym  bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że lotnisko w Warszawie należy do największych w Polsce. Nie pozostaje nic innego jak korzystać!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Dusseldorfie

Znajdź nocleg w Dusseldorfie