Menu

Warszawa Lyon - Tanie loty

Pokaż filtry

Lyon

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Jesienny must have

  W październiku i listopadzie przy Boulevard de la Croix-Rousse można kupić świeżo prażone kasztany jadalne sprzedawane jak dawniej – zapakowane w tutki zrobione z gazety.

 • Dobre bouchons?

  Tylko najlepsze lyońskie lokale otrzymują tytuł „Authentique bouchon lyonnais”. Jak rozpoznać takie miejsce? Sprawdź w Internecie aktualną listę lub przed wejściem wypatruj metalowego znaku z napisem.

 • Na zielonej trawie

  Parc de la Tête d’Or to największy park miejski we Francji. Na powierzchni 100 hektarów znajdziesz tu m.in. ogród botaniczny, zoo, jezioro z łódkami czy nawet karuzele.

Co warto zobaczyć w Lyonie?

Lyon to jedno z największych współczesnych miast Francji. Oprócz nowoczesnych budowli w dzielnicy Confluence znajdziesz tu jednak pozostałości świadczące o jego antycznej i nowożytnej historii. Czym jeszcze może Cię zachwycić?

Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z 43 r. p.n.e., gdy na jednym ze wzgórz starożytni Rzymianie założyli gród Lugdunum. W krótkim czasie miasto stało się jednym z najważniejszych ośrodków Galii. Przez wieki przechodziło z rąk do rąk, by w XIV wieku trafić pod zarząd Francuzów. Współczesny Lyon to wielkie miasto przemysłowe, w którym doskonale rozwija się branża włókiennicza. Jeżeli spodziewasz się jednak typowo industrialnych widoków, będziesz zawiedziony. Zieleń licznych parków, bogato zdobione fasady zabytkowych budynków oraz piękne ukształtowanie terenu sprawią, że zachwycisz się tym miejscem.

Must see w Lyonie to zbudowana na wzgórzu bazylika Najświętszej Maryi Panny (La basilique de Notre-Dame de Fourvière) z XIX wieku. Ciekawy jest nie tylko budynek, ale widok roztaczający się z tego miejsca na miasto. Koniecznie zabierz aparat! Swoje kroki skieruj na zachodni brzeg Saony, gdzie znajdziesz pozostałości antycznych budowli takich jak amfiteatr czy akwedukt oraz do wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO zabytkowej dzielnicy Vieux Lyon, w której dominują budowle gotyckie i renesansowe. Jeżeli wolisz nowoczesną architekturę, na pewno spodoba ci się Le Orange Cube, czyli budynek projektu pracowni Jakob + MacFarlane przypominający kostkę dziurawego sera żółtego. Znajdziesz go przy Quai Rambaud.

Gdzie zjeść w Lyonie? Najlepiej w tradycyjnych restauracjach nazywanych bouchons, które istnieją w mieście od końca XIX wieku. W takich lokalach możesz spodziewać się tradycyjnych dań z tego regionu – smacznych, niewyszukanych, opartych na łatwo dostępnych składnikach i tanich. Co zamówić? Sałatkę lyońską (salade lyonnaise) z bekonem, grzankami i jajkiem, saucisson chaud, czyli gotowaną kiełbasę z ziemniakami, quenelle de brochet, tj. pieróg z nadzieniem ze szczupaka i sosem krewetkowym (Nantua), a także gratin dauphinois – zapiekankę z ziemniaków i śmietany.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Warszawy do Lyonu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Lyonu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Lyonu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Lyonu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Lyonu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Lyon

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Lyon

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Lyonie

Znajdź nocleg w Lyonie