Menu

Strasburg loty - Tanie loty do Strasburga

Strasburg

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Poprzedniczka Wieży Eiffla

  Wieża Katedry Notre Dame przez ponad czterysta lat była najwyższą budowlą Europy. Pokonała ją dopiero, wzniesiona w 1889 roku z okazji wystawy światowej, francuska Wieża Eiffla.

 • Przyjedź tu jesienią

  Strasburg najlepiej jest zwiedzać jesienią. Pogoda w tym okresie jest wyjątkowo przyjemna, turystów jest mniej, a Alzacja aż prosi o wybranie się w podróż, najlepiej szlakiem jej znakomitych win.

 • Poczuj klimat

  Dwa razy w tygodniu, w środę i sobotę w Strasburgu odbywa się pchli targ. Chcąc poczuć atmosferę dawnej Alzacji i być może skusić się na oryginalną pamiątkę, koniecznie się tam wybierz.

Co warto zobaczyć w Strasburgu?

Strasburg – miasto w północno-wschodniej części Francji, przy granicy z Niemcami, stolica Alzacji. Swoje siedziby mają tu najważniejsze organy unijne. Serce Europy, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, choć z pewnością warto spojrzeć na nie z mniej popularnej, innej niż ta polityczna, perspektywy.

Dzieje miasta sięgają zamierzchłych, starożytnych czasów, a jego historia bywała bardzo burzliwa, ponieważ zawsze stanowiło istotny punkt na mapie świata. Dzięki temu jednak dziś możesz podziwiać w nim przepiękną architekturę. Sercem Strasburga jest wyspa – Grand Ile, na środku której piętrzy się wieża ogromnej katedry (Cathédrale Notre-Dame de Strasbourg), wysoka na sto czterdzieści dwa metry. Jej budowę rozpoczęto w XII wieku, a trwała jeszcze przez kolejnych kilka stuleci. Ta i inne budowle przyczyniły się do tego, że w latach osiemdziesiątych stara część miasta została wpisana na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Strasburg jest wyborem idealnym dla Ciebie, jeśli jesteś amatorem doskonałej kuchni. Uznawany jest za gastronomiczną stolicę Alzacji, słynącej ze swoich fantastycznych dań, co chyba mówi samo za siebie – wybierając się tu, przygotuj się na prawdziwą ucztę. Wśród ogromnej liczby znakomitych potraw, wymienić można na przykład baeckeoffe, czyli danie składające się z trzech rodzajów mięsa, najczęściej wieprzowiny, wołowiny i jagnięciny, marynowanych w winie, a podawanych z ziemniakami i warzywami. Znajdziesz tu także wiele dań opartych na kapuście kiszonej, na przykład choucroute aux poissons, czyli kapusty z różnymi rodzajami ryb, gotowanej w (a jakże!) białym winie. Być może nie brzmi to najlepiej, ale musisz uwierzyć – smakuje bezbłędnie.

Miasto świetnie jest podziwiać z perspektywy wody, kanałów tutaj nie brakuje. Bardzo często organizowane są wycieczki tramwajami wodnymi, w których wygodnie siedząc, będziesz mógł podziwiać strasburskie zabudowania. Szczególnie pięknie prezentuje się dzielnica Petite France, której tradycyjne, ozdobione tysiącami kwiatów domy w otoczeniu wierzb płaczących naprawdę robią wrażenie.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Strasburga w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Strasburga, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Strasburga mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Strasburga?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Strasburga obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Strasburgu

Popularne linie latające do Strasburga

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Strasburgu

Znajdź nocleg w Strasburgu