Menu

Wyszukaj loty do Paryża

Paryż

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Miasto świateł

  Paryż znany jest jako miasto świateł, ale ten przydomek nie ma to nic wspólnego z elektrycznością! Nazwa pochodzi od okresu Oświecenia, gdy Paryż był ważnym centrum edukacji, sztuki i filozofii.

 • Jak zwiedzić Luwr za darmo

  Bilet wstępu do Luwru kosztuje 17,5 euro, jednakże istnieje szansa, by zwiedzić wszystkie stałe wystawy za darmo w pierwszą niedzielę każdego miesiąca. Co więcej, w każdy piątek od 18:00 do 21:45 wszystkie osoby poniżej 26. roku życia mogą zwiedzać muzeum za darmo.

 • Czy wiesz, że…

  …striptiz zaczął zdobywać swoją popularność w Paryżu już w 1894 roku? Wszystko zaczęło się przypadkiem: kobieta występująca na scenie odkryła, że na jej ubraniach siedzą pchły i w trakcie próby ich pozbycia się, zdjęła z siebie ubrania!

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Paryż to miasto po brzegi wypełnione historią i jedno z tych miast, które nigdy się nie nudzą. Bo jak może znudzić się miasto, które trzeba byłoby zwiedzać co najmniej tydzień, by zobaczyć jedynie te najpopularniejsze miejsca: Wieżę Eiffla, Luwr, pałac w Wersalu, bazylikę Sacre-Coeur oraz katedrę Notre Dame! My polecamy udać się również do kilku ciekawych atrakcji, które można zobaczyć nie wydając ani jednego eurocenta! Oto one:

Park Buttes-Chaumont
Zlokalizowany przy Rue Botzaris jest jednym z najbardziej romantycznych parków w Paryżu. To tutaj można podziwiać niezliczone gatunki ptaków, wodospady, mosty, jaskinie oraz place zabaw. Widok na miasto z górującej nad parkiem świątyni Sybilli zapiera dech w piersiach!

La Promenade Plantée
Zlokalizowana na alei Daumesnil, w obszarze Gare de Lyon-Bercy, La Promenade to świetne miejsce na relaksującą przechadzkę. Promenada powstała w 1993 roku na dawnej estakadzie kolejowej i znana jest ze swojej zieleni - drzewa tworzą tu prawdziwą miejską oazę! Tworzy 4,5-kilometrowy szlak, wzdłuż którego położone są przeróżne galerie sztuki i wiele unikalnych architektonicznie budynków.

Arènes de Lutèce
Zlokalizowane przy Rue Monge w dzielnicy łacińskiej, areny przypominają o rzymskich korzeniach Paryża. Zbudowane zostały w 1 wieku naszej ery i stanowią najprawdopodobniej najdłuższy rzymski amfiteatr na świecie. Dziś nadal tętnią życiem, jednak starożytnych gladiatorów zastąpili gracze pétanque.

Rozwiń

Przydatne informacje o lotniskach w Paryżu

Popularne linie latające do Paryża

Paryż i cała Francja kojarzą się przede wszystkim z narodem ludzi wiecznie zakochanych – nie tylko w sobie, ale także w sztuce, architekturze i dobrym jedzeniu. Dlatego warto skorzystać z tanich biletów do Paryża, by móc zasmakować nieco we francuskiej kuchni oraz zwiedzić najbardziej zapierające dech w piersiach atrakcje i zabytki tego miasta. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiedzać je w ciągu całego roku – zima i lato nie są straszne podróżnikom, zwłaszcza, kiedy mają do dyspozycji tanie loty do Paryża. Dzięki nim możesz mieć pewność, że w kilka godzin znajdziesz się w jednym z najpiękniejszych miast na ziemi. Warto zabrać ze sobą także rodzinę, która na pewno skorzysta z atrakcji dla dzieci, na przykład w Disneylandzie, który znajduje się niedaleko Paryża. Loty do Paryża zapewniają nam komfort i oszczędzają czas, który można wykorzystać na zwiedzanie pięknego miasta i całej okolicy.

Tablica lotów: Paryż

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Paryżu

Znajdź nocleg w Paryżu