Menu

Wyszukaj loty do Paryża

Paryż

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Miasto świateł

  Paryż znany jest jako miasto świateł, ale ten przydomek nie ma to nic wspólnego z elektrycznością! Nazwa pochodzi od okresu Oświecenia, gdy Paryż był ważnym centrum edukacji, sztuki i filozofii.

 • Jak zwiedzić Luwr za darmo

  Bilet wstępu do Luwru kosztuje 17,5 euro, jednakże istnieje szansa, by zwiedzić wszystkie stałe wystawy za darmo w pierwszą niedzielę każdego miesiąca. Co więcej, w każdy piątek od 18:00 do 21:45 wszystkie osoby poniżej 26. roku życia mogą zwiedzać muzeum za darmo.

 • Czy wiesz, że…

  …striptiz zaczął zdobywać swoją popularność w Paryżu już w 1894 roku? Wszystko zaczęło się przypadkiem: kobieta występująca na scenie odkryła, że na jej ubraniach siedzą pchły i w trakcie próby ich pozbycia się, zdjęła z siebie ubrania!

Oferty lotów do Paryża

Oferta lotów do Paryża jest bardzo różnorodna. Przewoźnicy prześcigają się, oferując tanie loty do Paryża, nieobejmujące żadnych dodatkowych usług, jak na przykład bagaż rejestrowany czy pierwszeństwo wejścia na pokład. To odpowiednia oferta lotów dla osób, które chcą możliwie najtaniej dolecieć do Francji.

Inne linie lotnicze z kolei mają bardziej rozbudowaną siatkę lotów, więcej połączeń w ciągu dnia czy obsługują główne lotniska w stolicy Francji, ale ceny lotów do Paryża takimi liniami mogą być nieco wyższe. Należy jednak zastanowić się, czy nie będziemy chcieli np. dokupić bagażu rejestrowanego. Kosz może okazać się wyższy niż cena biletu do Paryża.

Bez problemu można znaleźć bezpośrednie loty z Warszawy do Paryża za kilkadziesiąt złotych, jeśli nie zależy nam na korzystaniu z dodatkowych usług i jesteśmy elastyczni co do daty podróży. Zazwyczaj jednak ceny lotów do Paryża to 250-500 zł.

Wyszukiwarki lotów do Paryża

W Polsce jest kilka lotnisk, z których możesz sprawdzać loty do Paryża, a sama Warszawa ma dwa lotniska. Z kolei w Paryżu też ruch lotniczy jest dość spory - stolica Francji posiada aż cztery lotniska, niektóre bardzo oddalone od centrum miasta. Warto więc skorzystać z pomocy wyszukiwarki lotów do Paryża, aby ułatwić sobie zadanie.

Najprościej odwiedzić zakładkę okazję na eSky, gdzie można znaleźć naprawdę świetne okazje - prezentowane są tu tylko najtańsze loty do Paryża ze wszystkich polskich miast. Wystarczy wybrać miasto, kilka miast, lub kraj, z którego chcemy wyruszyć w podróż oraz określić, na które paryskie lotnisko chcemy dotrzeć. Wyszukiwarka sprawdza najtańsze loty do Paryża bez względu na datę. To idealna funkcja dla osób, które nie mają ściśle określonego terminu podróży.

Możesz również skorzystać z wyszukiwarki lotów do Paryża na głównej stronie. Tam możesz określić interesujące cię daty podróży oraz konkretne lotniska. Wyniki wyszukiwania pokażą całą ofertę lotów do Paryża linii lotniczych, które kursują na tej trasie.

Bilety lotnicze z Polski do Paryża - ile kosztują?

Oferta lotów z Polski do Paryża jest bardzo różnorodna. Na trasie kursuje kilkanaście linii lotniczych, każda ma kilka wariantów podróży. Jeśli szukasz tanich lotów do Paryża, skup się na ofercie tanich linii lotniczych - z Warszawy latają np. linie lotnicze Ryanair, które do Paryża ze stolicy Polski lecą ok. 2 godziny i 20 minut.

Tyle samo czasu zajmuje podróż tanimi liniami WizzAir do Paryża z Wrocławia czy easyJet z Krakowa do Paryża. Ceny lotów do Francji z Polski są do siebie zbliżone - nie ma znaczenie, z którego miasta chcemy lecieć do Paryża. Ceny lotów do Paryża zazwyczaj kształtują się na poziomie 250-500 zł, choć bez większych trudności można znaleźć tanie loty do Paryża za mniej niż 100 zł.

Istotny jest tu szczególnie termin lotu. Jeśli nie mamy określonej daty, kiedy chcemy podróżować, możemy znaleźć naprawdę tanie połączenia lotnicze do Paryża. Tym bardziej, jeśli kupujemy bilet z wyprzedzeniem. Nie jest tajemnicą, że linie lotnicze nie oferują tanich lotów last minute, jeśli zostaną im ostatnie miejscówki.

Jak szukać tanich lotów do Paryża?

Wystarczy odrobina cierpliwości i dobra wyszukiwarka lotów, by znaleźć tanie loty. Ceny biletów lotniczych do Paryża to nawet 20-30 zł, jeśli będziemy mieć szczęście. Niektóre linie lotnicze prowadzą różnego rodzaju akcje promocyjne, podczas których obniżają ceny lotów do Paryża i innych miast w Europie czy na świecie. Warto być czujnym i wykorzystać taką okazję.

Istotny jest również termin podróży. Jest prawie pewne, że nie znajdziemy tanich lotów do paryża w okolicy Bożego Narodzenia czy innych popularnych świąt. Jeśli już musimy wybrać połączenie lotnicze z Polski do Paryża w takim okresie, należy kupić bilet najwcześniej, jak to możliwe. Im bliżej daty wylotu, tym mniej zostaje tanich lotów do Francji.

Najlepiej szukać tanich lotów do Paryża, korzystając z popularnych wyszukiwarek lotów, które w jednym miejscu generują ofertę linii lotniczych do Paryża i wszystkich miast na świecie. Jest to znacznie wygodniejsza opcją niż sprawdzanie oferty każdej linii lotniczej z osoba. Tym bardziej, że tanie loty do Paryża nie czekają zbyt długo na pasażerów.

Popularne linie lotnicze latające do Paryża

Większość działających w Europie linii lotniczych ma w swojej ofercie loty do Paryża. Wiele z nich posiada również połączenia lotnicze z Polski do Francji. Najpopularniejsze w Paryżu są dwa lotniska, a najbardziej oblegane połączenia Warszawa - Paryż-Charles de Gaulle (Paryż CDG) oraz Warszawa - Paryż-Beauvais-Tille (Paryż BVA).

Z Polski do Paryża lata wiele popularnych linii lotniczych. Wśród tzw. tanich linii lotniczych znajdują się m.in. Ryanair, Wizz Air, easyJet czy Norwegian. Na czym polega oferta tanich linii lotniczych? Z reguły jest to cena biletu do Paryża pozbawiona dodatkowych udogodnień, jak pierwszeństwo wejścia na pokład czy bagaż rejestrowany wliczony w cenę.

Z kolei tzw. regularne linie lotnicze latające do Paryża to np. LOT, Czech Airlines, KLM czy oczywiście Air France. Tu zazwyczaj w cenę biletu wliczony jest bagaż rejestrowany oraz drobny poczęstunek na pokładzie. Obiady czy inne posiłki zazwyczaj w najtańszej klasie dostępne są na trasach międzykontynentalnych.

Kiedy są najtańsze bilety lotnicze?

Cena biletu na lot do Paryża tym samym samolotem może być inna zależnie od tego, z jakim wyprzedzeniem rezerwujesz podróż. Działa tu zasada, że im wcześniej, tym tańsze bilety do Paryża kupisz. Im bliżej daty wylotu, tym linie lotnicze mniej chętnie oferują tanie loty do Francji wychodząc z założenia, że zawsze znajdzie się ktoś chętny na bilet do Paryża w normalnej cenie.

Warto jednak obserwować akcje specjalne linii lotniczych. Niektóre z nich, jak LOT, oferują szalone środy, podczas których można kupić tanie bilety do Paryża i innych miast na całym świecie. Z kolei tanie linie lotnicze Ryanair co roku, z okazji swoich urodzin, prowadzą akcję, podczas której oferują tanie loty do Paryża z Warszawy czy innych polskich miast.

Ważna jest również data twojej podróży. Nie dziw się, że tanich lotów do Paryża nie potrafisz dostać na weekendowy wypad. W najpopularniejsze dni linie lotnicze oferują wyższe ceny lotów, natomiast w te mniej popularne można kupić najtańsze loty do Paryża. Zgodnie z tą prawidłowością, bilety na Boże Narodzenie czy walentynki również mają wyższe ceny niż na tzw. zwykłe dni.

Lotniska w Paryżu

Znajdujący się w sercu Europy Paryż jest nie tylko miastem docelowym wielu podróżnych, ale również miastem przesiadkowym dla osób podróżujących do innych części świata. W Paryżu działają aż cztery lotniska, każde z nich obsługuje zarówno trasy krajowe, europejskie jak i międzykontynentalne.

Loty z Polski do Paryża zazwyczaj znaleźć można na lotniska Paryż - Charles de Gaulle (Paryż CDG). To największe i najstarsze lotnisko w Paryżu, znajduje się ok. 25 km od centrum miasta. Lotnisko skomunikowane jest z siecią kolejową, autobusową, przed terminalami można bez problemu złapać taksówkę. Połączenia lotnicze z Polski do Paryża odbywają się również na lotnisko Paryż - Beauvais-Tillé (Paryż BVA), położone ok. 85 km od centrum. Ryanair obsługuje tu loty Kraków - Paryż, Warszawa - Paryż oraz Wrocław - Paryż, natomiast WIzz Air loty Kraków - Paryż i Gdańsk - Paryż.

Pozostałe dwa paryskie lotniska, Paryż - Orly (Paryż ORY) oraz Paryż Châlons-Vatry (Paryż XCR) nie obsługują połączeń z Polski. Samoloty do Paryża docierają tu głównie z Ameryki Południowej, Azji i Afryki. Szczególnie w sezonie warto jednak sprawdzać oferty linii lotniczych do Paryża z tych części świata, ponieważ zdarzają się atrakcyjne oferty.

Przydatne informacje o lotniskach w Paryżu

Popularne linie latające do Paryża

Paryż i cała Francja kojarzą się przede wszystkim z narodem ludzi wiecznie zakochanych – nie tylko w sobie, ale także w sztuce, architekturze i dobrym jedzeniu. Dlatego warto skorzystać z tanich biletów do Paryża, by móc zasmakować nieco we francuskiej kuchni oraz zwiedzić najbardziej zapierające dech w piersiach atrakcje i zabytki tego miasta. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiedzać je w ciągu całego roku – zima i lato nie są straszne podróżnikom, zwłaszcza, kiedy mają do dyspozycji tanie loty do Paryża. Dzięki nim możesz mieć pewność, że w kilka godzin znajdziesz się w jednym z najpiękniejszych miast na ziemi. Warto zabrać ze sobą także rodzinę, która na pewno skorzysta z atrakcji dla dzieci, na przykład w Disneylandzie, który znajduje się niedaleko Paryża. Loty do Paryża zapewniają nam komfort i oszczędzają czas, który można wykorzystać na zwiedzanie pięknego miasta i całej okolicy.

Tablica lotów: Paryż

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Paryżu

Znajdź nocleg w Paryżu