Menu

Tanie loty z Warszawy do Warny

Pokaż filtry

Warna

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: bułgarski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lew (BGN)

 • Wina i jedzenie

  Warna znana jest jako centrum produkcji świetnych win. W mieście pełno jest tradycyjnych restauracji, w których można nie tylko spróbować lokalnych win, ale też delektować się bułgarskimi.

 • Złoty skarb

  W 1972 r. w Warnie odkryto nekropolię datowaną na okolice 4500 roku p.n.e. Okazało się, że ukrywa ona najstarszy złoty skarb na świecie! Unikatowe, starożytne eksponaty można dziś zobaczyć w Muzeum Archeologicznym - jednej z największych atrakcji turystycznych miasta.

 • Delfinarium

  Jednym z symboli Warny jest Delfinarium. Za 13 euro (tyle kosztuje bilet wstępu) na własne oczy zobaczycie na żywo jedne z najinteligentniejszych zwierząt żyjących na ziemi!

Co warto zobaczyć w Warnie?

Trzecie co do wielkości miasto i letnia stolica Bułgarii jest najbardziej kosmopolitycznym i uroczym miastem na wybrzeżu Morza Czarnego. Połączenie klimatu portu i nadmorskiego kurortu czyni je naprawdę atrakcyjnym miejsce pobytu. Warna założona została jako grecka kolonia Odessos, a później przechodziła w ręce Traków, Macedończyków i Rzymian. Zawsze jednak zachowywała niezależność jako ośrodek handlu i centrum kulturalne zachodniego wybrzeża Morza Czarnego. To tu obejrzeć można najstarszy złoty skarb na świecie, a także największą łaźnię rzymską na Bałkanach.

Warna ma intrygującą historię, ale jednocześnie jest nowoczesnym i przytulnym miastem o przyjemnym i nowoczesnym wyglądzie, z reprezentacyjnymi deptakami, ogromnym ogrodem morskim, gdzie można spędzić godziny i długą plażą, idealną na relaks w słoneczne letnie dni. Okolica Warny są także znane ze swoich źródeł wód mineralnych.

Warna to  także dobry punkt wypadowy do słynnych czarnomorskich kurortów, takich jak Sweti Konstantin i Sweta Elena, Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Albena, Bałczik i Kawarna na północy oraz Shkorpilovtsi i Obzor na południu.
Latem miasto tętni życiem całą dobę. Świetne i relatywnie niedrogie kluby, bary i restauracje czynne są do rana. W mieście odbywają się także różne imprezy kulturalne - koncerty, festiwale, wystawy, działają tu również opera, teatr i kina.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Warszawy do Warny w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Warny, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Warny mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Warny?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Warny obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Warna

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Warna

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Warnie

Znajdź nocleg w Warnie