Menu

Tanie loty z Warszawy do Waszyngtonu

Waszyngton

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Sprawdź kolejkę

  Aby wejść do Kongresu USA, wystarczy udać się do Visitors Center. Z dwóch kolejek osoby spoza Stanów Zjednoczonych powinny wybrać tę dla cudzoziemców (zazwyczaj jest krótsza).

 • Miejskie rozrywki

  Jak spędzić czas po zwiedzaniu? Można wybrać się do rewelacyjnego Chinatown, zabytkowego Georgetown z najlepszymi restauracjami lub na zakupy na Eastern Market.

 • Dla moli książkowych

  W założonej w 1800 r. Bibliotece Kongresu znaleźć można ok. 115 mln książek. Turystów do wejścia uprawnia jednodniowa przepustka, dzięki której będzie można skorzystać z czytelni.

Co warto zobaczyć w Waszyngtonie?

Położony na północnym brzegu rzeki Potomak Waszyngton każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów. Nic dziwnego - to bogate miasto oferuje odwiedzającym wspaniałe monumenty, najlepsze muzea oraz doskonałą lokalną kuchnię.

Waszyngton D.C., oficjalnie określany jako Dystrykt Kolumbii, został założony 16 lipca 1790 roku. Swoją nazwę nie bez powodu zawdzięcza prezydentowi Jerzemu Waszyngtonowi, pierwszemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Miasto stanowi bowiem stolicę USA oraz ośrodek władzy federalnej, a swoje siedziby mają tu placówki dyplomatyczne i organizacje takie jak Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy czy Panamerykańska Organizacja Zdrowia.

Główne atrakcje zlokalizowane są na terenie leżącego w centrum The National Mall. Znajdują się tam m.in. pomniki Waszyngtona, Lincolna, Einsteina, weteranów wojny w Korei oraz w Wietnamie, a także National World War II Memorial. We wschodniej części dostępne do zwiedzania za darmo jest dziewiętnaście muzeów, czyli The Smithsonian. Wśród najciekawszych z nich wymienić trzeba Muzeum Historii Naturalnej, National Air and Space Museum, Narodowe Muzeum Sztuki Afrykańskiej, National Museum of American History czy Narodowe Muzeum Indian Amerykańskich. Warto wybrać się również do zabytkowej dzielnicy Georgetown, gdzie zobaczyć można najstarsze budynki Dystryktu, np. Old Stone House z 1765 roku, a także do ekskluzywnej części miasta Kalorama, gdzie podziwiać można piękne wille, m.in. byłego prezydenta Obamy.

Co warto tu zjeść? Region słynie z dań ze skorupiakami oraz z kuchni orientalnej, głównie wietnamskiej i chińskiej. Wśród lokalnych przysmaków królują m.in. kanapki bánh mì z warzywami i pieczoną piersią kaczki, a także mięsne chilli, np. Bill Cosby’s Original Half Smoke, czyli wołowo-wieprzowa kiełbasa z bułką, musztardą, cebulą i pikantnym sosem chili domowej roboty. Must try są także ostrygi, kraby (np. crabcakes - smażone ciastka z mięsem kraba), a także gotowane homary. Gdzie zjeść? Ciekawe lokalne znajdują się w dzielnicy Shaw oraz w Adams Morgan. Polecamy np. Bar Dupont, Legal Sea Foods, Farmers Fishers Bakers.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Warszawy do Waszyngtonu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Waszyngtonu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Waszyngtonu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Waszyngtonu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Waszyngtonu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Waszyngton

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Waszyngton

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Waszyngtonie

Znajdź nocleg w Waszyngtonie