Menu

Tanie loty z Warszawy do Bazylei

Pokaż filtry

Bazylea

Miasto trzech państw – architektoniczna Bazylea

Trudni stwierdzić, czy jest to miasto bardziej szwajcarskie, francuskie, czy niemieckie. Leży nad Renem, w Szwajcarii, jednak bardziej w jej francuskiej części. Łatwo zatem stwierdzić, że Bazylea, bo to o niej mowa, leżąca na styku tych trzech państw ma w sobie „po trochu” z każdego z tych miejsc. Jest to naprawdę urokliwe pod względem turystycznym i architektonicznym miejsce, przyciągające rzesze turystów, pragnących zwiedzić nowy kawałek świata. W jaki sposób przygotować się do podróży? Co zabrać ze sobą? Jak znaleźć najbardziej opłacalne bilety z Warszawy do Bazylei?

Znalezienie biletów lotniczych z Warszawy do Bazylei

Swoją podróż z Warszawy do Bazylei musimy rozpocząć od znalezienia odpowiednich cenowo biletów, jak tego dokonać? Przede wszystkim warto skorzystać z usług jednej strony, która w kompleksowy sposób zaaranżuje nam całą podróż i nie będziemy musieli się o nic martwić. Taką stroną internetową jest wyszukiwarka lotów eSky, jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek i najczęściej wykorzystywanych. Jest to proste w obsłudze narzędzie, które nie tylko pomoże znaleźć nam lot, ale także pozwoli na skorzystanie z wielu benefitów. Wystarczy jedynie, że wpiszemy w wyszukiwarkę miejsca: odlotu i przylotu. Otrzymamy wtedy informacje o przystępnych cenach lotów, przewoźnikach, długości lotu itp. Rezerwując tani bilet z Warszawy do Bazylei, możemy także od razu zabukować hotel. Jest to z pewnością bardzo wygodne posunięcie, gdyż nie musimy tracić czasu na żmudnym poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego hotelu. Wyszukiwarka ta umożliwia nam także zarezerwowanie samochodu, który będzie czekać na nas już na lotnisku w Bazylei. Zwiedzanie Bazylei samochodem jest rozsądnym posunięciem dla osób wyjeżdżających na wakacje z małymi dziećmi oraz osób starszych, dla których pokonywanie długich tras może być trudne.

Jak wygląda podróż do Bazylei?

Aby dolecieć tanim lotem z Warszawy do Bazylei, musimy skorzystać z usług warszawskiego lotniska im. Chopina. Lotnisko to bardzo długo nosiło nazwę Okęcie, jednak w 2010 roku zmieniono nazwę na lotnisko Chopina. Jest ono położone w dzielnicy Włochy i jest oddalone o mniej więcej 8 km od centrum Warszawy. Lotnisko to jest bardzo dobrze zaopatrzone, znajdziemy tam także sporo punktów gastronomicznych oraz strefę wolnocłową. Bezpośredni lot na trasie Warszawa – Bazylea trwa mniej więcej 2 godziny, dlatego na miejscu będziemy bardzo szybko. Podróż na tak krótkiej trasie nie jest zwykle męcząca, możemy zatem polecieć bez problemu klasą ekonomiczną, a bilet kosztuje już nawet 180 zł, jeśli zarezerwujemy go z odpowiednim wyprzedzeniem. Szacuje się, że bilety warto rezerwować z mniej więcej półrocznym wyprzedzeniem, gdyż wtedy możemy liczyć na atrakcyjne ceny i rabaty. Cena 180 zł w obie strony dla jednej osoby jest naprawdę korzystna!

Lądujemy na lotnisku w Bazylei - Bazylea-Miluza-Fryburg, którego określa się także mianem EuroAirport. Co ciekawe, lotnisko to jest w bardzo dobrym lokalizacyjnie miejscu, gdyż leży mniej więcej 4 km od centrum miasta (w Szwajcarii), a także mniej więcej 3 km od miasta francuskiego Saint Louis. Co ciekawe, jest to lotnisko, z którego korzystają zarówno francuzi, jak i szwajcarzy. Często zachodzi wiele pomyłek określających przylot na to lotnisko, stąd też port ten ma kilka oznaczeń IATA: BSL, MLH, EAP. Jest to jednak stosunkowo duże lotnisko, bez trudu zatem możemy skorzystać na nim z różnych przywilejów: restauracje, kawiarnie sklepy lub odpocząć. Do centrum Bazylei dostaniemy się samochodem, który możemy wcześniej wynająć, taksówką tamtejszą lub transportem publicznym.

Co spakować na wakacje do Bazylei?

Pakowanie to odwieczny problem. Co zabrać, aby odpowiednio dobrać garderobę do klimatu? Przede wszystkim najpierw musimy zwrócić uwagę na to, kiedy dokładnie lecimy, czy jest to sezon letni, czy zimowy. W Bazylei panuje klimat śródziemnomorski, jest to zatem dosyć korzystny klimat do spędzania czasu. W lecie temperatury są dodatnie, jednak nie doskwierają zanadto, natomiast zima jest bardzo łagodna. Zwykle pojawia się tylko niewielka warstwa śniegu, która przykrywa ulice na mniej więcej 30 dni. W powietrzu często bywa wilgotno, jednak wiatry są dosyć słabe. Oznacza to, że warto zabrać ubrania dostosowane do pory roku, uwzględniając rzeczy przeciwdeszczowe, dzięki temu nie zmokniemy.

Pakując walizki na podróż z Warszawy do Bazylei, należy wziąć także pod uwagę wymiary, które podaje przewoźnik. W zależności od rodzaju przewoźnika, nasza torba podróżna może się różnić. Ważne jednak, by nie przekroczyć centymetrów oraz wagi. Standardowo w bagażu podręcznym możemy mieć do 10 kg, co pozwala na zabranie wyłącznie walizki podręcznej, jeśli lecimy na tygodniowe wakacje. Istnieją także specjalne wymagania przewozu różnych akcesoriów. To także warto wcześniej, przed lotem sprawdzić. Najczęściej nie możemy brać więcej niż 100 ml płynów. Do tego możemy zaliczyć zarówno napoje, jak i kosmetyki.

Co można zobaczyć w Bazylei?

Miasto to zachwyca przyjezdnych przede wszystkim ciekawą architekturą. Możemy wybrać się na Wzgórze Klasztorne i podziwiać katedrę konsekrowaną. Jest to przepiękny zabytek sztuki romańskiej i gotyckiej. Bardzo wiele tam także przykładów budownictwa modernistycznego, np. betonowy kościół, który powstał w mniej więcej 1920 roku. Co ciekawe, w Bazylei znajduje się druga co do wielkości wieża w Szwajcarii i liczy 31 pięter. Jeśli chodzi o sztukę, planując podróż z Warszawy do Bazylei, możemy zwiedzić aż 30 różnych muzeów, gdzie warto zatem zajść? Z pewnością warto zajrzeć do Muzeum Sztuki, gdzie głównie są eksponaty z renesansu, jest też Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Starożytności itp. W Bazylei natrafimy również na wiele muzycznych wydarzeń, w końcu Orkiestra Symfoniczna z Bazylei jest jedną z najbardziej znanych w Europie. Bazylea to na pewno miasto, które przyciągnie pasjonatów historii, sztuki, epok oraz kochających muzykę klasyczną. Jeśli lubimy oglądać i poznawać kulturę różnych miejsc, warto się tam udać.

Kupując tani bilet z Warszawy do Bazylei, możemy odbyć naprawdę niezapomnianą podróż i świetne wakacje. Lot jest dosyć krótki, gdyż trwa około 2 godzin, bilety także nie są drogie, możemy znaleźć po naprawdę atrakcyjnych cenach. To przepiękne miasto, leżące na styku trzech państw zachwyca architekturą, sztuką i wydarzeniami kulturalnymi.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Warszawy do Bazylei znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Bazylei, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Bazylei mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Bazylei?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Bazylei obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Bazylea

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Bazylea

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bazylei

Znajdź nocleg w Bazylei