Menu

Tanie loty do Alicante

Alicante

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Barrio Santa Cruz

  Na romantyczny spacer wybierz się wieczorem do dzielnicy Santa Cruz, pełnej wąskich uliczek i schodków niczym w labiryncie. Nie ma tu samochodów, jest cicho i przyjemnie.

 • Wskocz do tramwaju

  Najtańszym i najłatwiejszym sposobem poruszania się po mieście i pobliskich miejscowościach jest tramwaj. W Alicante przystanki znajdują się pod ziemią, przez co kojarzy się z metrem.

 • Szybuj nad miastem

  Brakuje Ci adrenaliny? Koniecznie zobacz Alicante z innej perspektywy - Do You Wanna organizuje loty paralotnią i ze spadochronem. Nowicjusze latają z instruktorem. 

Popularne linie lotnicze latające do Alicante

Tanie loty do Alicante mają w swojej ofercie zarówno Ryanair, jak i WIzz Air. To jednak nie jedyne, na co możesz liczyć. Loty bezpośrednie w takiej samej, a zdarza się, że w niższej cenie, oferują również linie czarterowe. Tu przeważnie w cenę wliczony jest również bagaż oddawany do luku. Zanim kupisz bilet, porównaj więc ceny tanich lotów do Alicante. Zdarza się, że oprócz lotu w cenę biletu wliczony jest bagaż rejestrowany czy przekąski na pokładzie.

W cenę biletu tanimi liniami lotniczymi Ryanair do Alicante nie są wliczone żadne dodatkowe usługi - ani bagaż podręczny, ani pierwszeństwo wejścia na pokład. Przekąski można dostać na pokładzie, ale za dodatkową opłatą. Loty Ryanair do Alicante odbywają się na trasie Kraków - Alicante, Warszawa-Modlin - Alicante oraz Poznań - Alicante przez cały rok.

W sezonie Ryanair uruchamia dodatkowe połączenia z Hiszpanią. Można wtedy kupić tanie loty na trasie Wrocław - Alicante i Gdańsk - Alicante. Dodatkowo, w wakacje bilety na trasie z Polski do Hiszpanii sprzedaje również Wizz Air, który lata z Warszawy-Okęcia do Alicante.

Jak szukać tanich lotów do Alicante?

Ważna jest pewna doza wytrwałości i godna zaufania wyszukiwarka lotów, by znaleźć tanie loty. Ceny biletów lotniczych do Alicante to nawet 50 zł, jeśli będziemy mieć szczęście. Część linii lotniczych organizuje różne promocje, w ramach których obniżają ceny lotów do Alicante i innych miast w Europie czy na świecie. Nie przegap takiej okazji.

Jeśli szukasz taniego lotu do Alicante na kilka dni, by zwiedzić hiszpańskie wybrzeże, rozważ, czy nie wolisz lecieć w tygodniu. Przeważnie linie lotnicze oferują tanie loty do Alicante poza weekendem, gdy popularność tras z Polski do Hiszpanii jest niższa. Jeśli jesteś gotowy zmienić termin lotu, łatwiej będzie ci dopasować się do oferty tanich linii lotniczych i wybrać najtańsze bilety do Alicante.

Weź pod uwagę, że aby znaleźć tanie bilety lotnicze, musisz dopasować swoje oczekiwania do możliwości linii lotniczych. Przemyśl, w jakim stopniu daty twojej podróży możesz zmienić, ponieważ, zależnie od terminów podróży czy trasy, bilety lotnicze mogą być nawet dwa-trzy razy tańsze niż kilka dni wcześniej czy później.

Gdzie szukać tanich lotów do Hiszpanii?

Sprawdź, jak łatwo można kupić tanie loty do Alicante, wykorzystując darmowe wyszukiwarki lotów, gdzie zgromadzone są informacje o wszystkich połączeniach lotniczych do Alicante i pozostałych miast świata. Jest to znacznie wygodniejsza opcją niż porównywanie oferty każdej linii lotniczej z osoba. Pamiętaj, że tanie loty do Alicante szybko znajdują swoich nabywców.

Jeśli jednak szukasz naprawdę tanich lotów do Alicante, wejdź na eSky, i znajdź zakładkę Okazje, gdzie oferowane są jedyne w swoim rodzaju oferty. Znajdziesz tu tanie loty do Alicante, a także wielu wspaniałych miast na całym świecie. Często tylko kilka biletów jest w tak niskiej cenie, więc nie zastanawiaj się zbyt długo.

Gdy wreszcie uda się i znajdziesz tanie połączenie lotnicze z Polski do Alicante, pomyśl, co jeszcze możesz odpuścić, by całkowity koszt podróży był niższy. Tanie linie lotnicze proponują tylko bagaż podręczny w cenie biletu. Zastanów się, czy potrzebujesz wszystkich ubrań, a kosmetyków nie można kupić na miejscu? W ten sposób trochę zaoszczędzisz i zyskasz tani lot do Alicante.

Jak obniżyć cenę biletów lotniczych?

Do samolotu nie wolno wnosić płynów w pojemnikach większych niż 100 ml, ale przeanalizuj, czy przelanie ulubionego szamponu do kilku butelek nie rozwiąże problemu i pozwoli ci kupić tani bilet do Alicante, bez dodawania bagażu? Możesz jednocześnie zrezygnować z innych dodatkowych usług, jak pierwszeństwo wejścia na pokład.

Gdy masz swobodę wyboru terminu podróży, a decydująca jest dla ciebie cena biletu do Alicante, wypatruj okazji. Od czasu do czasu zarówno Ryanair, jak i Wizz Air, prowadzą akcje promocyjne, podczas których zdobędziesz naprawdę tanie loty do Alicante.

Jeśli interesują cię tanie loty do Eindhoven w konkretnym terminie, np. na święta Bożego Narodzenia, sytuacja jest nieco gorsza, choć i w tej sytuacji można znaleźć tanie loty do Alicante. Pamiętaj jednak, by możliwie jak najwcześniej kupić bilety z Polski do Alicante, ponieważ z każdym dniem ich cena może rosnąć.

Loty bezpośrednie z Polski do Alicante

Bez problemu można znaleźć bezpośrednie loty z Warszawy do Alicante za 50-100 złotych, jeśli nie zależy nam na korzystaniu z dodatkowych usług, a dni wylotu i powrotu nie są sztywno ustalone. Przeważnie jednak ceny lotów do Alicante to 150-300 zł.

Nie mniej ważna jest również data lotów. Jest prawie pewne, że nie znajdziemy tanich lotów bezpośrednich do Alicante w okolicy Bożego Narodzenia czy innych popularnych świąt. Jeśli już musimy wybrać połączenie lotnicze z Polski do Alicante w tym czasie, kup bilet jak najwcześniej. Codziennie pula tanich lotów do Hiszpanii będzie się zmniejszać.

Zależnie od lotniska w Polsce, z którego wylatujesz, lot do Alicante trwa od 3 godzin do 3 i pół godziny. W tym czasie pewnie nie uda ci się zasnąć, dlatego warto na podróż zabrać coś do czytania czy ulubioną muzykę. Loty bezpośrednie do Alicante mają tę przewagę nad przesiadkowymi, że możesz na jakiś czas zupełnie się odciąć i zająć swoimi sprawami.

Kiedy kupować bilety lotnicze?

Połączenia lotnicze z Polski do Alicante odbywają się niemal codziennie. Z niektórych miast do Hiszpanii dolecisz codziennie, z innych polskich lotnisk loty odbywają się kilka razy w tygodniu.

Im wcześniej zaczniesz szukać tanich biletów do Alicante, tym większą masz szansę na utrafienie prawdziwej okazji. Ceny lotów zmieniają się w zalezności od kilku czynników. Wśród nich są m.in. wyprzedzenie, z jakim kupujesz lot i aktualny stan zapełnienia samolotu. Jeśli kierunek stał się nagle popularny, więcej osób kupuje bilety, tym szybciej ich cena będzie rosnąć.

Wbrew pozorom, nie tylko tanie linie lotnicze oferują tanie loty do Hiszpanii. W ofercie są również loty czarterowe. Z Polski do Alicante bez problemu kupisz bilet za 100-200 zł, a nawet mniej, jeśli będziesz cierpliwy i będziesz regularnie sprawdzać ceny lotów.

Tanie loty do Alicante

Chcesz jak najmniej wydać na podróż? Alicante to popularny kierunek, dlatego mają go w swojej ofercie tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air. Dzięki temu możesz zarezerwować naprawdę tanie bilety do Alicante i zwiedzić hiszpańskie wybrzeże. Stąd tylko kawałek do Murcji czy Walencji, a na podróż samolotem nie stracisz majątku.

Zdarza się, że podróżowanie tanimi liniami lotniczymi może może nie być opłacalne. Koszt wykupienia bagażu rejestrowanego może być wyższy niż cena biletu do Alicante, a przecież nie na tym polega tanie podróżowanie. Aby zmniejszyć koszt lotów do Alicante, zacznij więc od zweryfikowania tego, co masz w bagażu.

Jeśli nie masz pewności, w której linii lotniczej znajdziesz najtańsze bilety, użyj wyszukiwarki połączeń lotniczych eSky. Określ trasę podróży oraz daty wylotu i przylotu. W wyniku dostaniesz listę możliwych połączeń uporządkowanych według cen. Tak oto łatwo znajdziesz tanie loty do popularnych miast wszystkimi dostępnymi liniami lotniczymi i porównasz np. ceny lotów do Alicante z innych miast.

Przydatne informacje o lotniskach w Alicante

Popularne linie latające do Alicante

Alicante to hiszpańskie miasto w niecodziennej i urokliwej lokalizacji. Tanie loty do Alicante są powodem, jednym z wielu, dla którego warto chociaż raz wybrać się w tę okolicę. Samo miasto jest piękne i pełne niespodzianek, które można odkryć wraz z drugą połówką, a nawet całą rodziną, z małymi dziećmi. Loty do Alicante są również wymówką dla osób, które nie lubią samochodów czy autobusów, chociażby ze względu na brak możliwości rozprostowania kości. W samolocie każdy może  w wygodny sposób wstać i przejść się po pokładzie. Dodatkowo takie loty nie trwają bardzo długo – a czas do trzech, czterech godzin spokojnie da się wytrzymać. Bilety lotnicze do Alicante w świetnych cenach nie pozwolą zbyt długo zastanawiać się nad kolejną, wspaniałą wycieczką w nowe, nieznane strony. Nie ma na co czekać, zwłaszcza że już za niedługo zaczną się wakacje.

Tablica lotów: Alicante

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Alicante

Znajdź nocleg w Alicante