Menu

Madryt loty - Tanie loty do Madrytu

Pokaż filtry

Madryt

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Sztuka

  Niewiele miast może się pochwalić takimi zbiorami sztuki. Do MAdrytu wraca wielu miłośników malarstwa tylko po to, aby ponownie nacieszyć oczy widokiem arcydzieł Goyi, Velasqueza, Picasso, Dalego i Miro.

 • Jedzenie

  Niegdyś kuchnia okolic Madrytu była uważana za monotonną i nieciekawą, a dziś stolica Hiszpanii wyrasta na jedno z kulinarnych centrów Europy. Restauracyjne menu pełne są pomysłowych dań!

 • Życie nocne

  Noce w Madrycie zyskały legendarną sławę i są idealnym zakończeniem dnia. Nie zdziw się, jeśli o 5 nad ranem spotkasz tłumy nie wychodzące, ale wchodzące do klubów!

Lot z Polski do Madrytu

Stolica Hiszpanii zachwyca swoją energetyczną i artystyczną atmosferą, a także doskonałą południową kuchnią, której można skosztować w otwartych do późnej nocy tapas barach i restauracjach. Dzięki tanim lotom z Polski do Madrytu o zaletach tego miasta każdego roku przekonuje się coraz więcej Polaków, którzy wybierają je najczęściej na kilkudniowe wycieczki, tzw. city break. Bilety na lot do Madrytu warto rezerwować nie tylko wiosną i latem, ale także jesienią czy zimą, ponieważ nawet wtedy pogoda sprzyja zwiedzaniu.

Z których polskich miast dostępne są bezpośrednie loty do Madrytu? Loty do Madrytu bez przesiadek odbywają się regularnie z obu lotnisk w Warszawie (tj. Warszawa-Modlin i lotnisko im. F. Chopina), a także z portów lotniczych we Wrocławiu, w Krakowie oraz w Poznaniu. Loty do Madrytu z przesiadką lub przesiadkami można rozpocząć natomiast w Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Szczecinie, Szczytnie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Zielonej Górze i w Łodzi. W tym przypadku najczęściej leci się najpierw do innego dużego portu europejskiego, np. do Londynu, Frankfurtu, Warszawy, Amsterdamu czy Sztokholmu, skąd wyrusza samolot do Hiszpanii.

Jakie są lotniska w Madrycie?

W okolicy Madrytu znajduje się jedno lotnisko międzynarodowe, czyli port lotniczy Adolfo Suárez Madryt-Barajas. Jest to jeden z największych obiektów tego typu w Europie, który każdego dnia obsługuje 76 linii lotniczych, a także ponad 50 milionów pasażerów rocznie. Lotnisko w Madrycie posiada aż cztery terminale. Terminal 1 przyjmuje m.in. lecące z Polski samoloty niskobudżetowych przewoźników lotniczych (np. Ryanair), a Terminal 2 pokonujące tę samą trasę maszyny linii tradycyjnych (np. Polskich Linii Lotniczych LOT).

Lotnisko w Madrycie znajduje się w dzielnicy Barajas, położonej ok. 13 kilometrów od śródmieścia. Mimo że odległość jest stosunkowo niewielka, warto pamiętać, że obiekt jest bardzo rozległy i na odprawę należy zgłaszać się z odpowiednim zapasem czasu. Do miasta można się stąd dostać m.in. metrem, miejskimi autobusami lub pociągiem. Na terenie lotniska w Madrycie można także złapać taksówkę oraz wynająć samochód. Osoby, które muszą przedostać się do Terminalu 4, mogą skorzystać z kursującego co 5-10 minut autobusu lotniskowego.

Jakimi liniami lotniczymi polecę z Polski do Madrytu?

Bezpośrednie loty do Madrytu ze stolicy Polski oferowane są m.in. przez Polskie Linie Lotnicze LOT, które latają na trasie Warszawa lotnisko im. F. Chopina (WAW) – Madryt. Loty do Madrytu realizuje również niskobudżetowy przewoźnik lotniczy Ryanair, który oferuje najbardziej korzystne cenowo bilety lotnicze. Jego samoloty startują z lotnisk w Modlinie (WMI), ale także w Krakowie (KRK), Wrocławiu (WRO) i Poznaniu (POZ).

Loty do Madrytu z przesiadką lub przesiadkami, czyli niebezpośrednie, obsługiwane są zarówno przez tradycyjne linie lotnicze (np. PLL LOT, British Airways, Air France, Lufthansa), jak również przez tanie linie (np. Wizzair, Norwegian, easyJet). Pierwszy lot pozwala podróżnym z innych zakątków Polski dostać się na duże międzynarodowe lotniska i tam wsiąść do samolotu lecącego już bezpośrednio do Madrytu.

Jakie są ceny biletów lotniczych do Madrytu?

Loty do Madrytu realizowane przez tanie linie lotnicze Ryanair są stosunkowo niedrogie. Koszt biletu z Polski do Madrytu, czyli tam i z powrotem, za jedną osobę w najtańszej wersji wynosi od ok. 150 złotych. Tak niską cenę lotu do Madrytu można uzyskać, rezerwując lot poza sezonem letnim i z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba bowiem wiedzieć, że im krótszy jest czas do wylotu, tym bilety stają się droższe, np. na kilka dni przed podróżą mogą osiągnąć poziom nawet dwu-, trzykrotnie wyższy. Loty bezpośrednie do Madrytu oferowane przez PLL LOT, na ok. dwa miesiące przed wylotem, kosztują ok. 650 złotych za osobę w obie strony. Za połączenie lotnicze do Madrytu z przesiadką lub przesiadkami w obie strony trzeba zapłacić natomiast powyżej 700 złotych za osobę.

Chcąc zaoszczędzić pieniądze podczas rezerwacji biletu lotniczego do Madrytu, warto pamiętać, że finalną cenę lotu podnoszą dodatkowe opłaty. Aby ponieść jak najniższe koszty, najlepiej już na tym etapie zrezygnować z dodatkowego ubezpieczenia podróżnego i bagażu (o ile mamy je już wykupione), wcześniejszej odprawy na lotnisku, samodzielnego wyboru miejsca w samolocie czy dodatkowego bagażu.

Kiedy kupić najtańszy lot do Madrytu?

Najtańsze bilety do Madrytu, w cenie niemal o 25 proc. niższej niż standardowo, można kupić na lot zimą, tj. w styczniu. Co prawda, w tym czasie nie będzie można cieszyć się słoneczną pogodą i upałami, ale warunki atmosferyczne z pewnością będą sprzyjać zwiedzaniu. Niewygórowane kwoty (ok. 15 proc. niższe niż zazwyczaj) zapłaci się również za lot do Madrytu w lutym i listopadzie, czyli w miesiącach charakteryzujących niższymi temperaturami i mniejszym nasłonecznieniem niż reszta roku. Co ciekawe, równie niską cenę za lot do Madrytu można znaleźć również w terminach majowych, czyli przed rozpoczęciem turystycznego sezonu letniego.

Najwięcej za bilety na lot do Madrytu trzeba zapłacić natomiast w środku sezonu letniego, czyli w lipcu i sierpniu. Podróż jest w tym terminie przeważnie droższa nawet o jedną trzecią w porównaniu do lotów w innych porach roku. Sporo za lot do Madrytu trzeba zapłacić także w terminach marcowych i wrześniowych. Również zazwyczaj najtańszy (gdy wybieramy się do innych miast europejskich) październik w przypadku Madrytu może okazać się nieco droższy niż standardowo.

Dobrym momentem, aby kupić jak najtaniej bilet lotniczy do Madrytu, jest okres około dwóch miesięcy przed planowanym wylotem. W tym czasie w systemach sprzedaży linii lotniczych pojawiają się bilety w ofertach promocyjnych i niższych cenach. Dla ostatecznej ceny biletu do Madrytu istotne są także pora dnia i dzień tygodnia, w którym dokonujemy rezerwacji lotu. Optymalnym dniem na zakup biletów lotniczych do Madrytu jest wtorek, środa lub czwartek. Najlepszym momentem dnia są natomiast godziny od 9 do 13, a najgorszym pora nocna, czyli okres od północy do 2-3 nad ranem.

Jak obniżyć cenę biletu lotniczego do Madrytu?

Istnieje kilka skutecznych metod, aby kupić bilet lotniczy do Madrytu w najbardziej okazyjnej cenie. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z porównywarki tanich lotów, np. eSky, dzięki której w krótkim czasie uzyskuje się informację o wszystkich dostępnych lotach na trasach z Polski do Madrytu i z Madrytu do Polski. Co więcej, w wyszukiwarce lotów eSky otrzymane wyniki można filtrować, układając je według ceny, liczby przesiadek, lotniska wylotu/przylotu czy czasu podróży. Aby skorzystać z wyszukiwarki lotów eSky, wystarczy w odpowiednie okna wpisać podstawowe dane (miejsce wylotu i przylotu, daty podróży, liczbę pasażerów) i kliknąć w ikonę lupy. Już po kilkunastu sekundach uzyskuje się dostęp do najbardziej aktualnych danych.

Jeżeli nie zależy nam na podróży do Madrytu w konkretnym terminie, można „polować” na bilety w ofertach last minute. Kupowane na ostatnią chwilę bilety lotnicze do Madrytu mogą być nawet o połowę tańsze niż zazwyczaj. Ten konkretny sposób wiąże się jednak z ryzykiem, ponieważ nie wszyscy przewoźnicy obniżają ceny biletów, gdy nie sprzedadzą miejscówek w samolocie, a także istnieje możliwość, że ktoś nas wyprzedzi i dokona wcześniej rezerwacji lotu.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Madrytu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Madrytu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Madrytu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Madrytu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Madrytu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Madrycie

Popularne linie latające do Madrytu

Stolica Hiszpanii to częsty kierunek podróży turystów z całego świata. Choć loty do Madrytu cieszą się dużą popularnością przez cały rok, to w trakcie sezonu letniego przeżywają prawdziwe oblężenie. Nic w tym dziwnego. Słoneczna Hiszpania to znakomity pomysł na wakacyjny wyjazd lub chociażby weekendowy wypad. Tanie loty do Madrytu oferuje wielu przewoźników, a dojazd z lotniska do centrum miasta nie jest uciążliwy. Bilety lotnicze do Madrytu z jednego z polskich miast można kupić już za kilkadziesiąt złotych w jedną stronę. Warto skorzystać z okazji i zwiedzić stolicę Hiszpanii. Madryt nie jest tak zatłoczony, jak Barcelona, a liczne zabytki i klimatyczne uliczki z knajpami z pewnością przypadną nam do gustu. Poza tym stolica Hiszpanii stanowi także świetną bazę wypadową do innych miast (np. wspominanej już Barcelony). Czas na hiszpańską przygodę!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Madrycie

Znajdź nocleg w Madrycie