Menu

Wyszukaj loty do Madrytu

Madryt

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Sztuka

  Niewiele miast może się pochwalić takimi zbiorami sztuki. Do MAdrytu wraca wielu miłośników malarstwa tylko po to, aby ponownie nacieszyć oczy widokiem arcydzieł Goyi, Velasqueza, Picasso, Dalego i Miro.

 • Jedzenie

  Niegdyś kuchnia okolic Madrytu była uważana za monotonną i nieciekawą, a dziś stolica Hiszpanii wyrasta na jedno z kulinarnych centrów Europy. Restauracyjne menu pełne są pomysłowych dań!

 • Życie nocne

  Noce w Madrycie zyskały legendarną sławę i są idealnym zakończeniem dnia. Nie zdziw się, jeśli o 5 nad ranem spotkasz tłumy nie wychodzące, ale wchodzące do klubów!

Co warto zobaczyć w Madrycie?

"Jeśli jesteś w Madrycie, to jesteś z Madrytu" – to lokalne powiedzenie doskonale ilustruje, jak kosmopolityczne i gościnne jest najbardziej hiszpańskie ze wszystkich hiszpańskich miast.

Jest tu tak wiele budynków przypominających zamki, że przez chwilę można się tu poczuć jak w bajkowej krainie. Wśród nich znajdziemy niesamowity neogotycki ratusz z białymi szczytami! Trasę zwiedzania architektonicznych perełek warto rozpocząć od Pomnika Niedźwiedzia przy placu Puerta del Sol. Godny podziwu jest fantastyczny Pałac Królewski i naturalne piękno Parku Retiro. Warto też zajrzeć do jednego z wielu miejskich muzeów.

Przez weekend główny plac miasta kusi stoiskami i kawiarniami na świeżym powietrzu. W Las Vendas można z kolei zobaczyć prawdziwą corridę, czyli walkę z bykami. Warto pamiętać, zwłaszcza w trakcie przechadzki po pełnej sklepów Gran Vía lub po dzielnicy biznesowej, że w Madrycie także jest czas sjesty! 2-3 popołudniowe godziny przeznaczone są na odpoczynek i w ich trakcie nie zrobimy zakupów, ani nie zjemy nic w żadnej restauracji!

Słynny stadion Santiago Bernabeu to gratka nie tylko dla fanów Realu Madryt. Widok z najwyższych trybun zapiera dech w piersiach, podobnie jak wizyta w lożach VIP, szatniach graczy oraz klubowym muzeum pełnym najważniejszych piłkarskich trofeów!

Przydatne informacje o lotniskach w Madrycie

Popularne linie latające do Madrytu

Stolica Hiszpanii to częsty kierunek podróży turystów z całego świata. Choć loty do Madrytu cieszą się dużą popularnością przez cały rok, to w trakcie sezonu letniego przeżywają prawdziwe oblężenie. Nic w tym dziwnego. Słoneczna Hiszpania to znakomity pomysł na wakacyjny wyjazd lub chociażby weekendowy wypad. Tanie loty do Madrytu oferuje wielu przewoźników, a dojazd z lotniska do centrum miasta nie jest uciążliwy. Bilety lotnicze do Madrytu z jednego z polskich miast można kupić już za kilkadziesiąt złotych w jedną stronę. Warto skorzystać z okazji i zwiedzić stolicę Hiszpanii. Madryt nie jest tak zatłoczony, jak Barcelona, a liczne zabytki i klimatyczne uliczki z knajpami z pewnością przypadną nam do gustu. Poza tym stolica Hiszpanii stanowi także świetną bazę wypadową do innych miast (np. wspominanej już Barcelony). Czas na hiszpańską przygodę!

Tablica lotów: Madryt

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Madrycie

Znajdź nocleg w Madrycie