Menu

Wyszukaj loty do Palma de Mallorca

Palma de Mallorca

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Oblegane lotnisko

  Lotnisko znajdujące się około 10 kilometrów od miasta jest jednym z bardziej obleganych w Hiszpanii, a także najpopularniejszym na archipelagu Balearów. Co roku obsługuje około 22 milionów pasażerów.

 • Rambla - spotkaj rodzinę królewską!

  Wzdłuż szerokiego deptaku, tradycyjnie nazywanego w miastach tego regionu Ramblą, znajdują się rozmaite sklepy. Chcąc mieć szansę spotkać członków rodziny królewskiej, koniecznie wybierz się tu na spacer.

 • Del dia - obiad dnia

  Podczas zwiedzania wybierz się na obiad dnia i wypróbuj lokalny przysmak - pan amb oli, czyli tost z oliwą i pastą pomidorową. Wśród licznych tapas - małych przekąsek - warto także spróbować lokalnych serów i szynki.

Co ciekawego zobaczyć w Palma de Mallorca?

Palma, nazywana częściej Palma de Mallorca, jest stolicą hiszpańskiej wyspy Majorki, archipelagu Balearów, a jej mieszkańcy stanowią połowę całej liczebności wyspy. Jest jednym z najbardziej popularnych celów podróży na świecie. Znana jest przede wszystkim z imprez, klubów i dyskotek, jednak to nie jej jedyne oblicze.

Palma jest przepięknym miastem, będąc w jej starej części koniecznie wybierz się na spacer. Pozwól sobie zgubić się w jej urokliwych, małych uliczkach, a samo odnajdywanie drogi powrotnej stanie się nie lada atrakcją. Zwróć uwagę na przepiękną architekturę miasta, charakterystyczną dla krajów śródziemnomorskich, przywołującą na myśl między innymi Florencję. Znajdują się tu jedne z najlepiej zachowanych budowli antycznych na świecie. Podczas zwiedzania spotkasz wielu ulicznych muzyków, którzy nadają miastu wyjątkowy klimat.

Miłośnikom nurkowania z pewnością spodoba się informacja, że w okolicy miasta funkcjonuje wiele klubów poświęconych temu sportowi. Są tam również kluby jachtowe, a także Son Vida - miejsce dla golfistów. Jedną z najdłuższych plaż w Palmie jest Playa del Palma, charakteryzuje się drobnym, białym piaskiem, a także łatwym zejściem do morza, które przy brzegu jest łagodne i płytkie. Inne plaże to między innymi Can Pere Antoni czy Can Estància.

Imprezową częścią miasta jest El Terreno i Avinguda de Gabriel Roca. To w tych miejscach, położonych przy samym morzu, odbywa się najwięcej dyskotek, są tam kluby i bary. Popularnym miejscem, w którym będziesz mógł napić się drinka i zjeść coś, słuchając muzyki na żywo, jest Palma Nova Gardens przy Passeo del Mar 32. Inny bar, do którego warto zajrzeć, to Cabrera przy Calle Can Baro 9, można spróbować w nim dań kuchni śródziemnomorskiej. Codziennie rano, z wyjątkiem niedziel, otwarty jest miejski targ, spróbujesz tu wielu lokalnych produktów.

Przydatne informacje o lotniskach w Palma de Mallorca

Popularne linie latające do Palma de Mallorca

To miasto to jednocześnie stolica Majorki oraz jedno z najbardziej turystycznych obszarów na świecie. Dlatego tanie loty do Palma de Mallorca są sposobem na wielką wyprawę wśród ludzi z różnych stron świata, którzy również chcą zwiedzić zupełnie nowe atrakcje. Zbliżają się wakacje i właśnie ta stolica może być wspaniałym wyborem na spędzenie ciekawie i odmienne urlopu, nie tylko wraz z dziećmi, ale także tylko i wyłącznie z drugą połówką. Loty do Palma de Mallorca to również sposób na wygodne podróżowanie tam, gdzie samochodem ciężko byłoby dojechać. Sama podróż tego rodzaju środkami transportu nie jest aż tak wygodna. Samolot oferuje dużo lepsze rozwiązania. Bilety lotnicze do Palma de Mallorca są dostępne w bardzo dobrej cenie dla wszystkich, letnich podróżników. Już teraz warto je zakupić i zaplanować podróż po tym pięknym mieście.

Tablica lotów: Palma de Mallorca

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Palma de Mallorca

Znajdź nocleg w Palma de Mallorca