Menu

Ateny loty - Tanie loty do Aten

Ateny

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Historia

  Grecka cywilizacja, jedna z najstarszych w Europie, zaczęła się kształtować około 3000 roku p.n.e. Najbardziej znanym zabytkiem w Atenach jest pochodzący właśnie z czasów starożytności Akropol. W mieście znajdziemy też setki świątyń, mostów i pomników świadczących o intrygującej historii tej pradawnej metropolii.

 • Kultura

  W Atenach, miejscu narodzin teatru, znajdziemy więcej scen teatralnych w niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie! Ponieważ teatr i muzyka zawsze były ściśle związane z życiem miasta, corocznie odbywa się tu wiele poświęconym im festiwali.

 • Życie nocne

  O Atenach mawia się, że są tym bałkańskim miastem, które nigdy nie zasypia. Ludzie bawią się tu od zachodu do wschodu słońca w gwarnych i spokojniejszych miejscach - z piwem, ouzo lub whisky w ręku. Dzięki temu miasto znane jest ze swoich licznych klubów nocnych.

Loty z Polski do Aten

Tanie loty z Polski do Aten są doskonałą okazją, aby – w krótkim czasie i ponosząc niewielkie koszty podróży – zwiedzić najważniejsze zabytki starożytnej Grecji. Nawet kilkudniowa wycieczka pozwoli poznać bliżej nie tylko kulturę tej kolebki cywilizacji, ale także cieszyć się daniami jednej z najzdrowszych kuchni świata.

Które polskie lotniska oferują loty do Aten? Tanie loty do Aten (Grecja) bez przesiadek odbywają się regularnie lub sezonowo z takich rodzimych miast jak: Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Łódź, Rzeszów i Gdańsk. Podróż z innych krajowych lotnisk, np. z Lublina, Szczecina czy Bydgoszczy, wiąże się z co najmniej jedną przesiadką w Warszawie lub innych europejskich portach lotniczych, np. w Sztokholmie czy Amsterdamie. Chociaż w takim przypadku czas podróży ulega sporemu wydłużeniu, często zdarza się, że połączenia łączone są tańsze niż te bezpośrednie.

Czy warto odwiedzić Ateny?

Ateny to miasto zanurzone w bogatej historii, otoczone górami i wodami morza, obdarzone wspaniałymi widokami. Często postrzegane są jako przystanek w podróży na piękne greckie wyspy, ale zasługują na zdecydowanie więcej uwagi!Starożytne i nowoczesne, zarazem brudne i pełne wdzięku, tętniące życiem Ateny to uderzająca mieszanka historii i kontrastów. Zabytki i światowej klasy muzea przenikają się tu z gwarnymi kawiarniami i restauracjami pod gołym niebem. Historyczne centrum jest skansenem, ale pełnym życia. Pośród tych starożytnych zabytków żyją, pracują i bawią się ludzie. Wszystko rozgrywa się w cieniu Akropolu, wznoszącego się ponad stołeczną metropolią świadka losów miasta.

Będąca kolebką europejskiej cywilizacji Grecja jest miejscem narodzin demokracji, Igrzysk Olimpijskich, teatru, co przyciąga do niej miliony turystów z całego świata. Mieszkańcy są bardzo sympatyczni, gościnni i otwarci na turystów z całego świata. Gościnności doświadczymy też w licznych restauracjach serwujących wyśmienite potrawy, z naciskiem na słynącą ze znakomitej kuchni lokalnej dzielnicę Kolonaki. Poza tym – warto usiąść w jednej z klimatycznych kawiarni. Zapomnijcie o Rzymie i Paryżu - Ateny to miasto o najbardziej rozwiniętej kulturze picia kawy w Europie.

Jakie linie lotnicze latają do Aten?

Bezpośrednie loty z Polski do Aten realizowane są przez greckie linie lotnicze Aegean oraz przez niskobudżetowych przewoźników lotniczych takich jak Ryanair oraz Wizzair. Aegean oferuje pokonanie trasy do Aten bez przesiadek z lotniska im. Chopina w Warszawie i z Krakowa-Balic (KRK). Ryanair lata bezpośrednio do Grecji z lotnisk Warszawa-Modlin (WMI), Katowice-Pyrzowice (KTW), Kraków-Balice (KRK), Poznań-Ławica (POZ), Rzeszów-Jasionka (RZE), Łódź-Lublinek (LCJ), Wrocław-Strachowice (WRO) i Gdańsk-Rębiechowo (GDN).

Tanie loty do Aten z innych polskich lotnisk odbywają się z przesiadką w stolicy bądź w innym europejskim porcie lotniczym. Takie łączone przeloty do Aten oferują Polskie Linie Lotnicze LOT oraz zagraniczni przewoźnicy tacy jak: Wizzair, Ryanair, easyJet, Eurowings, Lufthansa, Swiss, Alitalia, British Airways, Brussels Airlines, Turkish Airlines, Aegean Airlines, EL AL Israel Airlines.

Jakie są lotniska w Atenach?

W Atenach znajduje się jedno lotnisko, czyli otwarty w 2001 roku międzynarodowy port lotniczy im. Eleftheriosa Venizelosa. W kodzie IATA, tj. Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych, oznaczane jest jako ATH. Jest ono głównym węzłem lotniczym i największym portem powietrznym w Grecji obsługującym podróżnych krajowych i zagranicznych w trzypoziomowym Terminalu Głównym oraz dwupoziomowym Terminalu Satelitarnym. Stale przyjmuje ono liczne tanie loty z innych miast do Aten.

Port lotniczy Ateny (ATH) oddalony jest o około 33 kilometry na południowy wschód od centrum stolicy Grecji. Znajduje się na terenie pomiędzy miastami Markopoulo, Koropi, Spata i Artemida. Do Aten i położonego na wybrzeżu Pireusu można się stamtąd dostać autobusami miejskimi linii X94, X95, X96 i X97, które ruszają z przystanku przy hali odlotów (między wyjściami numer 4 i 5). Co ważne, komunikacja autobusowa z lotniska działa przez 24 godziny na dobę niezależnie od dnia tygodnia. Do miasta można dostać się również metrem linii 3 kursującym na trasie Aghia Marina - Athens International Airport, do którego stacji wchodzi się z hali odlotów w okolicach kas biletowych. Z lotniska do miasta kursują także pociągi podmiejskie, które kończą swój bieg na ateńskim dworcu głównym, tj. stacji Larissis.

Ile kosztuje lot do Aten?

Najtańsze bilety do Aten kosztują ok. 100 złotych w jedną stronę, jeśli zdecydujemy się na podróż bezpośrednią z niskobudżetowymi przewoźnikami lotniczymi Ryanair i Wizzair. Tak niską cenę na lot do Aten uzyska się, rezerwując bilet z dużym wyprzedzeniem, czyli co najmniej trzy miesiące przed planowanym wylotem. Rezerwując bilety do Aten tanich linii lotniczych na krótko przed podróżą, trzeba liczyć się z niemal dwukrotnie wyższymi cenami, tj. około 250 złotych za osobę w jedną stronę.

Ceny biletów lotniczych do Aten latającej bezpośrednio z Krakowa i Warszawy linii lotniczej Aegean są nieco wyższe. Za lot kupowany w wyprzedzeniem trzeba zapłacić ok. 200-250 złotych za osobę w jedną stronę. W sezonie turystycznym, a także na krótko przed wylotem koszty biletu do Aten wzrastają do poziomu ok. 400-450 złotych za osobę w jedną stronę.

Za lot do Aten z przesiadką w Warszawie lub innym dużym porcie lotniczym na terenie Europy zapłacić trzeba od ok. 400-500 złotych do niemal 1000 złotych za osobę w jedną stronę. Chociaż ceny łączonych lotów z Polski do Aten są najczęściej wyższe niż bezpośrednie oferowane przez Ryanair lub Wizzair, czasami można kupić je w naprawdę okazyjnej cenie.

Kiedy są najtańsze loty do Aten?

Najtańsze loty do Aten można kupić na termin przypadający w styczniu. Ceny biletów do Aten są wtedy niemal dwukrotnie niższe niż zazwyczaj. Lot do Aten w niskiej cenie dostępne są również późną jesienią, tj. w listopadzie, a także zimą, czyli w lutym oraz w pierwszej połowie marca. Bilet lotniczy do Aten w okazyjnej cenie można kupić również na lot w czerwcu, kiedy jest już ciepło, a jeszcze nie zaczął się sezon turystyczny.

Najwyższe ceny biletów na lot do Aten przypadają na terminy letnie. Najwięcej trzeba zazwyczaj zapłacić za lot w lipcu, sierpniu i wrześniu, gdy w Grecji panuje słoneczna pogoda. Koszt lotu do Aten może być sztucznie zawyżany przez linie lotnicze również w terminach okołoświątecznych, tj. pod koniec grudnia i na początku stycznia.

Jak obniżyć ceny lotów do Aten?

Najprostszą metodą, dzięki której można kupić bilety do Aten w niskich cenach, jest zakup biletu na termin poza sezonem turystycznym lub z dużym wyprzedzeniem. Dlaczego? Na około trzy miesiące przed planowanym wylotem firmy lotnicze oferują bowiem swoim klientom pulę biletów w niskich cenach. Gdy nie mamy możliwości czekać aż tak długo i zależy nam na podróży do Grecji w krótkim czasie, warto sprawdzać promocje oraz oferty last minute przewoźników lotniczych. Często zdarza się, że na kilka dni przez lotem linie lotnicze drastycznie obniżają ceny biletów, które się dotychczas nie sprzedały.

Warto pamiętać, że cena lotu może się różnić w zależności od dnia tygodnia czy pory dnia, gdy będziemy go kupować. Najtańsze bilety lotnicze do Aten przewoźnicy lotniczy oferują w środku tygodnia, tj. we wtorki, środy i czwartki. Wtedy większość osób jest w pracy i nie ma możliwości zająć się planowaniem urlopu czy podróży. Najdroższe loty do Aten są natomiast w piątki, soboty i niedziele, czyli w czasie wolnym od pracy. O której godzinie najlepiej polować na tanie bilety lotnicze do Aten? Najbardziej korzystne cenowo oferty dostępne są zazwyczaj w godzinach 5-9 rano, a najdroższe około północy.

Gdzie szukać tanich lotów do Aten?

Tanie loty do Aten znaleźć można, przeglądając oferty poszczególnych linii lotniczych Zdecydowanie prostszym i szybszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z wyszukiwarek lotów do Aten, takich jak np. porównywarka cen biletów lotniczych eSky. Tam, po wpisaniu podstawowych danych, takich jak lotnisko początkowe i docelowe, termin wylotu i liczba pasażerów, można w kilkanaście sekund zobaczyć listę wszystkich dostępnych połączeń oferowanych przez różnych przewoźników latających na trasach z Polski do Aten. Co ważne, wyniki można sortować według ceny biletów lotniczych, ale także pod względem liczby przesiadek czy długości trwania podróży. Jeżeli nie musimy być w Atenach konkretnego dnia, a zależy nam na znalezieniu najtańszego połączenia, warto kliknąć w zakładkę „+/- 3 dni”. Dzięki temu zobaczymy ceny lotów na trzy dni przed i trzy dni po wybranym przez nas terminie.

Osoby, które korzystają głównie z internetu w telefonie, powinny pomyśleć o ściągnięciu na swój smartfon aplikacji mobilnej eSky. Korzystając z niej, najłatwiej znajdzie się tanie loty do Aten (Grecja), a także uzyska się informację o aktualnych promocjach czy ofertach last minute poszczególnych linii lotniczych. Warto także przyłączyć się do grup podróżniczych w mediach społecznościowych, gdzie użytkownicy polecają sobie najtańsze bilety na lot np. do Aten.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Aten w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Aten, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Aten mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Aten?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Aten obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Atenach

Popularne linie latające do Aten

Ateny kojarzą się przede wszystkim z antyczną kulturą, od której zaczęła się cywilizacja na polskich ziemiach. Można powiedzieć, że Grecja jest kolebką naszej wspólnej kultury i dlatego nie można o niej zapominać. Dlatego tanie loty do Aten mogą umożliwić nam zwiedzanie greckiego kawałka świata, zachwycając się przede wszystkim antycznym pięknem. Jeżeli jesteś miłośnikiem odkrywania przeszłości, a także kultury, taki lot jest zdecydowanie dla ciebie. Już dzisiaj znajdź chwilę dla swoich marzeń i szukaj biletów lotniczych do Aten w dobrych cenach. Przekonaj się, że loty samolotem są bardzo wygodne i komfortowe dla wszystkich członków rodziny. Dodatkowo, dzięki nim można znacznie oszczędzić pieniądze i wydać je w lepszym celu, na przykład na zwiedzanie wielowiekowych zabytków, dostępnych dosłownie na wyciągnięcie ręki. Loty do Aten gwarantują więc nie tylko wygodę, ale i pozwalają odetchnąć z ulgą portfelom.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Atenach

Znajdź nocleg w Atenach