Menu

Wyszukaj loty do Salonik

Pokaż filtry

Saloniki

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Macedonia w Grecji

  Region, w którym znajdują się Saloniki, nazywa się Macedonią. Miasto zostało bowiem założone przez króla Macedonii, a jego nazwa pochodzi od imienia żony władcy - Tessaloniki.

 • Dzielnica z sercem

  Jeżeli wciąż brakuje Ci klimatu greckiego miasta - wybierz się do dzielnicy Ladadika, dawnej portowej dzielnicy żydowskiej. Znajdziesz tu wiele świetnych restauracji i knajpek tętniących życiem.

 • Dobra rada

  Zapomniałeś się podczas wspaniałych spacerów po mieście? Nie martw się! Wystarczy, że skierujesz się którąś ścieżką w dół, a na pewno dotrzesz do morza, a stamtąd gdziekolwiek chcesz.

Co warto zobaczyć w Salonikach?

Saloniki - drugie pod względem wielkości miasto Grecji. Położone w północnej części kraju, przy Zatoce Salonickiej, nad Morzem Egejskim. Nazywane jest także drugą stolicą Grecji.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Salonikach jest Plac Arystotelesa, charakteryzujący się wyjątkową architekturą - koniecznie zapisz go sobie na listę rzeczy wartych obejrzenia. Od placu biegnie promenada, ciągnąca się aż do Rotundy, znanej także jako kościół Agios Georgios. Jest to najstarszy tego typu budynek w mieście. Przy wspomnianej promenadzie w 1997 roku umieszczono parasole, które miały być ozdobą tymczasową, w ramach Kulturalnej Stolicy Europy. Stały się jednak tak lubiane przez mieszkańców i przyjezdnych, że zostały tam do dziś.

Jeśli masz ochotę spojrzeć na miasto z wyższej perspektywy, polecamy wycieczkę na Białą Wieżę. Została ona zbudowana przez Turków, jako część murów obronnych przy morzu. Dziś warto wspiąć się na tę niezbyt wysoką budowlę i podziwiać z jej szczytu panoramę miasta i port.

Warto wybrać się na spacer wąskimi uliczkami, gdzie poczujesz klimat miasta. Kierowcy swoje samochody traktują zupełnie inaczej niż w Polsce i większości pozostałych krajów europejskich. Są one tylko środkiem, mającym zapewnić dotarcie do celu i znalezienie miejsca parkingowego, co w Salonikach często graniczy z cudem. Nikt nie przejmuje się tu otarciami, tymi mniej i bardziej poważnymi.

Mówiąc o klimacie miasta, trudno ominąć temat lokalnego targu, na którym można wczuć się w niego najlepiej. W Salonikach znajduje się on przy Vlali 40, a kupisz na nim wszystko, od pamiątek po ubrania, przede wszystkim jednak warto zwrócić uwagę na przyprawy i świeże, lokalne produkty.

Kosztowanie lokalnych potraw podczas podróży to dla Ciebie jeden z ważniejszych jej elementów? W Salonikach nie brakuje miejsc, do których warto się wybrać. Podróżni i mieszkańcy polecają między innymi restaurację Bazagiazi, którą znajdziesz przy Vassileos Irakliou 35. Zajrzyj także do Rougi przy Karipi 28 lub do Sempriko przy Fragkon 2. Wszędzie tam skosztujesz śródziemnomorskiej kuchni, szczególnie jej greckiej odmiany.

Przydatne informacje o lotniskach w Salonikach

Popularne linie latające do Salonik

Saloniki są położone w północnej Grecji. Loty do Salonik największe obłożenie przeżywają latem, kiedy tłumy turystów z całego świata ciągną nad greckie plaże. Co prawda większość osób planuje wakacje latem, ale zdarzają się też tacy, którzy wolą odpocząć zimą. Takie podejście do sprawy ma wiele plusów. Po pierwsze, dzięki podróży do Grecji możemy skrócić sobie zimę. Wystarczy, że wybierzemy tanie loty do Salonik, zarezerwujemy nocleg i już możemy uwolnić się od zimy w Polsce na kilka lub kilkanaście dni. Po drugie, ceny lotów w okresie zimowym są znacznie niższe ze względu na to, że są to loty poza sezonem. Przewoźnicy celowo obniżają ceny przelotów, aby w okresie pozasezonowym nie tracić klientów z powodu wysokich cen biletów. Dla osób, które chcą spędzić zimowy urlop w Grecji, to świetna wiadomość. Dobrze jest wtedy kupić bilety lotnicze do Salonik i cieszyć się tanim pobytem w Grecji.

Port lotniczy Saloniki-Macedonia – międzynarodowy port lotniczy położony 10 km na południe od centrum Salonik, w północnej Grecji. Jest jednym z największych portów lotniczych w tym kraju. W 2005 obsłużył 3,6 mln pasażerów. Nazwę „Macednia” nadano w 1992.

Tablica lotów: Saloniki

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Salonikach

Znajdź nocleg w Salonikach