Menu

Kos loty - Tanie loty do Kos

Pokaż filtry

Kos

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Starożytna nazwa

  Nazwa miasta - Kos - po raz pierwszy została wspomniana w eposie autorstwa Homera - „Iliadzie”. Od tej pory - czyli około siódmego wieku p.n.e. - pozostaje stale w użyciu.

 • Miasto ojca medycyny

  W mieście urodził się najznakomitszy lekarz starożytności - Hipokrates. Na jego cześć nazwane zostało nawet drzewo, ogromny platan stojący przy zamku Neratzia, którego obwód liczy około 14 metrów.

 • Mała wyspa

  Cała wyspa ma tylko 50 kilometrów długości, dlatego będąc tu, koniecznie obejrzyj choć jej kawałek. Trudno się tu zgubić, wzdłuż Kos biegnie jedna, główna droga, od której odchodzą mniejsze uliczki.

Tanie loty na Kos

Grecka wyspa przyciąga tłumy turystów przez cały rok. Każdy jednak chce zaoszczędzić na podróży, by móc jak najwięcej pieniędzy przeznaczyć na wakacyjne przyjemności. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się tanie loty na Kos, które oferowane są z różnych lotnisk w Polsce.

Przez cały rok, codziennie, można znaleźć tanie loty na trasie Warszawa - Kos za sprawą greckich linii lotniczych Aegean Airlines, które oferują podróż na wyspę. Loty ze stolicy dostępne są przez siedem dni w tygodniu. Te same linie lotnicze otworzyły jeszcze jedną trasę z naszego kraju - pomiędzy Krakowem a Kos samoloty latają jednak wyłącznie w sezonie turystycznym, i to raz w tygodniu.

Na tym jednak nie kończy się oferta tanich lotów na Kos z Polski. Do dyspozycji są również miejsca na pokładach samolotów linii czarterowych. Liczba miejsc nigdy nie jest znana, dostępność lotów również nie jest do przewidzenia. Pewne jest tylko to, że loty czarterowe na Kos organizowane są z niemal każdego miasta w Polsce.

Loty czarterowe na Kos

Ponieważ oferta tanich i regularnych linii lotniczych na Kos jest dość skromna, ogromna popularnością cieszą się linie czarterowe, które zabierają pasażerów na grecką wyspę. Czym charakteryzują się loty czarterowe? To samoloty, w których miejsca zarezerwowane są dla klientów konkretnych biur podróży. Zazwyczaj jednak kilka miejsc nie wyprzedaje się, i wtedy są one oferowane zewnętrznym klientom.

Jeśli korzystasz z odpowiedniej wyszukiwarki lotów, które agreguje również ofertę lotów czarterowych, zobaczysz dostępne loty w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu nie musisz przeszukiwać ofert każdego biura podróży osobno, by znaleźć tanie loty czarterowe na Kos.

W sezonie loty dostępne są niemal z każdego lotniska w kraju. Uzależnione jest to od oferty lokalnych biur podróży. Najpopularniejsze trasy lotów czarterowych to Gdańsk - Kos, Poznań - Kos, Warszawa - Kos, Katowice - Kos, Kraków - Kos oraz Wrocław - Kos.

Dlaczego warto korzystać z wyszukiwarki lotów?

Samodzielne poszukiwanie tanich lotów to nie lada wyzwanie dla każdego podróżnika. Sprawdzanie strony internetowej każdej linii lotniczej z osobna jest bardzo czasochłonne i nierzadko frustrujące. Dlatego warto skorzystać z narzędzi dostępnych w sieci. Jednym z nich jest właśnie wyszukiwarka lotów.

Korzystając z wyszukiwarki lotów eSky masz gwarancję, że wybierzesz najtańsze połączenie na Kos. Wyszukiwarka wykona za ciebie najtrudniejszą pracę - przejrzy bazy danych wszystkich linii lotniczych i pokaże ci listę dostępnych połączeń. I na dodatek zrobi to w jednej chwili. Zaoszczędzisz więc mnóstwo czasu, a jednocześnie pieniędzy.

Od lat z wyszukiwarek lotów korzystają doświadczeni podróżnicy. Idź ich śladem, i poszukaj lotów na Kos za pomocą internetowej wyszukiwarki lotów eSky. Będziesz miał możliwość na jednej stronie porównać oferty wszystkich przewoźników. Zobaczysz, jakie oferują ceny, jak długo trwa podróż, ile ma przesiadek. Możesz też przefiltrować wyniki i na przykład wybrać tylko te, które mają jedna przesiadkę lub zdecydować się wyłącznie na loty bezpośrednie na Kos.

Ceny biletów lotniczych na Kos

Standardowe ceny biletów lotniczych na Kos to 800-1200 zł od osoby w dwie strony. To całkiem sporo, ale nie ma powodu, by płacić za bilet aż tyle, jeżeli możesz swobodnie zmienić planowany termin urlopu i dopasować datę wyjazdu do korzystniejszej oferty linii lotniczych na Kos. Otóż okazuje się, że nawet kilkudniowe przesunięcie terminu wyjazdu może sprawić, że kupisz bilet za 500 zł.

Warto więc skorzystać z ogólnodostępnych, bezpłatnych narzędzi, dzięki którym kupisz tanie loty na Kos, bez konieczności skrócenia urlopu. Przede wszystkim warto jak najwcześniej zacząć rozglądać się za tanimi lotami. Zazwyczaj działa to w ten sposób, że linie lotnicze wystawiają bilety w niższej cenie na początku, a dopiero z czasem podnoszą ceny biletów na Kos.

Jeżeli więc nie chcesz przepłacać, zaplanuj podróż wcześniej. Będzie to miało jeszcze jedną zaletę - im wcześniej zarezerwujesz loty na Kos, tym wcześniej będziesz mógł szukać noclegu. A w tym przypadku jest podobnie, jak z lotami - im wcześniej rezerwujesz, tym taniej nocujesz.

Sposoby na tanie bilety lotnicze

Jeżeli jeszcze nie zarezerwowałeś w pracy terminu na urlop, jesteś w świetnej sytuacji. Tak właśnie robią doświadczeni podróżnicy - najpierw rezerwują loty, później deklarują urlop. Chodzi o to, by nie zamykać sobie możliwości rezerwacji najtańszego lotu na Kos. Zrobisz to, wybierając spośród ofert tę najbardziej korzystną. Im wcześniej przystąpisz do planowania podróży, tym większe masz na to szanse.

Zacznij więc od wizyty na najciekawszej stronie z biletami lotniczymi w promocyjnych cenach. W Okazjach eSky znajdziesz to, o czym marzy każdy podróżnik - mnóstwo ofert wszystkich linii lotniczych, a co jedna to bardziej atrakcyjna. Na tej stronie ma biletów w standardowych cenach, trafiają tu tylko prawdziwe perełki - to często ostatnie miejsca na pokładzie lub wyprzedaże z okazji jakiegoś święta.

Masz też szansę trafić tu na loty czarterowe, jeśli tylko są dostępne w niskiej cenie. To bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ loty czarterowe należą do najtrudniejszych do odnalezienia. Nie wszystkie znajdziesz w Internecie, ale tu do pomocy masz wyszukiwarkę okazji, która przez cały czas aktualizuje ofertę połączeń z baz danych linii lotniczych i pokazuje informacje o najtańszych lotach na Kos oraz do pozostałych pięknych miejsc na całym świecie.

Kiedy kupować bilety lotnicze na Kos?

Jeżeli tu trafiłeś, to zapewne interesuje cię, jak zaoszczędzić na podróżowaniu. Wakacje na Kos to wspaniała przygoda, ale nie ma sensu płacić za podróż więcej, niż to jest konieczne. Tanie linie lotnicze co prawda mają w swojej ofercie tanie loty, ale nie przez cały sezon i nie w każdej chwili. Aby znaleźć tanie loty na Kos, trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze, bilety na samolot kupujemy jako pierwsze. Im szybciej się do tego zabierzemy, tym bardziej zwiększają się nasze szanse na tania podróż. Z czego to wynika? Im bliżej jest terminu wyjazdu, tym więcej osób zaczyna szukać tanich lotów na Kos czy w inne wakacyjne miejsca. Linie lotnicze, widząc zainteresowanie daną trasa w tym okresie, podnoszą ceny.

Warto więc poszukać tanich lotów na Kos najwcześniej, jak to możliwe, by móc cieszyć się oszczędnościami. Na pewno przydadzą się na coś dobrego - w końcu kuchnia na Kos jest wyśmienita, każdy, kto jej spróbował, z chęcią wraca na wyspę.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Kos w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Kos, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Kos mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Kos?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Kos obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Kos

Popularne linie latające do Kos

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kos

Znajdź nocleg w Kos