Menu

Wyszukaj loty do Kos

Kos

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Starożytna nazwa

  Nazwa miasta - Kos - po raz pierwszy została wspomniana w eposie autorstwa Homera - „Iliadzie”. Od tej pory - czyli około siódmego wieku p.n.e. - pozostaje stale w użyciu.

 • Miasto ojca medycyny

  W mieście urodził się najznakomitszy lekarz starożytności - Hipokrates. Na jego cześć nazwane zostało nawet drzewo, ogromny platan stojący przy zamku Neratzia, którego obwód liczy około 14 metrów.

 • Mała wyspa

  Cała wyspa ma tylko 50 kilometrów długości, dlatego będąc tu, koniecznie obejrzyj choć jej kawałek. Trudno się tu zgubić, wzdłuż Kos biegnie jedna, główna droga, od której odchodzą mniejsze uliczki.

Tanie loty na Kos

Grecka wyspa przyciąga tłumy turystów przez cały rok. Każdy jednak chce zaoszczędzić na podróży, by móc jak najwięcej pieniędzy przeznaczyć na wakacyjne przyjemności. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się tanie loty na Kos, które oferowane są z różnych lotnisk w Polsce.

Przez cały rok, codziennie, można znaleźć tanie loty na trasie Warszawa - Kos za sprawą greckich linii lotniczych Aegean Airlines, które oferują podróż na wyspę. Loty ze stolicy dostępne są przez siedem dni w tygodniu. Te same linie lotnicze otworzyły jeszcze jedną trasę z naszego kraju - pomiędzy Krakowem a Kos samoloty latają jednak wyłącznie w sezonie turystycznym, i to raz w tygodniu.

N atym jednak nie kończy się oferta tanich lotów na Kos z Polski. Do dyspozycji są również miejsca na pokładach samolotów linii czarterowych. Liczba miejsc nigdy nie jest znana, dostępność lotów również nie jest do przewidzenia. Pewne jest tylko to, że loty czarterowe na Kos organizowane są z niemal każdego miasta w Polsce.

Loty czarterowe na Kos
Ponieważ oferta tanich i regularnych linii lotniczych na Kos jest dość skromna, ogromna popularnością cieszą się linie czarterowe, które zabierają pasażerów na grecką wyspę. Czym charakteryzują się loty czarterowe? To samoloty, w których miejsca zarezerwowane są dla klientów konkretnych biur podróży. Zazwyczaj jednak kilka miejsc nie wyprzedaje się, i wtedy są one oferowane zewnętrznym klientom.

Jeśli korzystasz z odpowiedniej wyszukiwarki lotów, które agreguje również ofertę lotów czarterowych, zobaczysz dostępne loty w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu nie musisz przeszukiwać ofert każdego biura podróży osobno, by znaleźć tanie loty czarterowe na Kos.

W sezonie loty dostępne są niemal z każdego lotniska w kraju. Uzależnione jest to od oferty lokalnych biur podróży. Najpopularniejsze trasy lotów czarterowych to Gdańsk - Kos, Poznań - Kos, Warszawa - Kos, Katowice - Kos, Kraków - Kos oraz Wrocław - Kos.

Dlaczego warto korzystać z wyszukiwarki lotów?
Po co zaprzątać sobie głowę przeglądaniem stron różnych linii lotniczych, skoro dzięki wyszukiwarce lotów eSky w jednym miejscu znajdziesz najtańsze loty do Kos oferowane przez regularnych przewoźników oraz czarterowe linie lotnicze. Warto porównać te oferty, ponieważ w niektórych liniach cena biletu obejmuje również bagaż rejestrowany.  

Potrzebujesz nieco cierpliwości i sprawnej wyszukiwarka lotów, by znaleźć tanie loty. Ceny biletów lotniczych na Kos to nawet 200-300 zł, jeśli będziemy mieć szczęście. Część linii lotniczych organizuje różnego rodzaju akcje promocyjne, w ramach których obniżają ceny lotów do Kos i innych miast w Europie czy na świecie. Nie przegap takiej okazji.

Porównując bilety lotnicze na Kos z Polski, zwróć uwagę również inne składowe niż cena biletu. Czas lotu bezpośredniego do Kos z każdego lotniska w Polsce jest podobny, więc to pewnie nie będzie decydujący element. Ale być może ważna dla ciebie będzie godzina lotu lub lądowania. Zastanów się, czy masz czym dojechać na lotnisko i jak dostaniesz się z lotniska Eindhoven do hotelu. Wybierz również miasto, z którego będziesz odbywać lot do Eindhoven.

Ceny biletów lotniczych na Kos
Bez problemu można znaleźć bezpośrednie loty z Warszawy na Kos za kilkadziesiąt złotych, jeśli nie zależy ci na korzystaniu z dodatkowych usług, a terminy podróży można dopasować do cen lotów. Przeważnie jednak ceny lotów na Kos to 800-1200 zł.

Choć wiele osób tak myśli, nie tylko tanie linie lotnicze oferują tanie loty do Kos. Z Polski do Kos nie będziesz mieć problemu, by kupić bilet za 500 zł, a nawet mniej, jeśli zaciśniesz zęby i będziesz regularnie sprawdzać ceny biletów. 

Jeśli znajdziesz tanie bilety z Polski do Kos, pomyśl, co jeszcze możesz odpuścić, by zmniejszyć koszty podróży. Tanie linie lotnicze oferują tylko bagaż podręczny w cenie biletu. Zastanów się, czy potrzebujesz wszystkich ubrań, a kosmetyków nie można kupić na miejscu? W ten sposób trochę zaoszczędzisz i możesz zyskać tani lot na Kos.

Sposoby na tanie bilety lotnicze
Szukając tanich lotów, zwróć uwagę na promocje linii lotniczych. Niektóre z nich, jak LOT, oferują szalone środy, podczas których można kupić tanie bilety do miast na całym świecie. Z kolei tanie linie lotnicze Ryanair co roku, z okazji swoich urodzin, prowadzą akcję, podczas której oferują tanie loty na europejskich trasach. 

Koszt lotu na Kos tym samym połączeniem może zmieniać się zależnie od tego, jak dużo pozostało czasu do podróży. Działa tu zasada, że im wcześniej, tym tańsze bilety do Kos kupisz. Im bliżej daty wylotu, tym linie lotnicze mniej chętnie oferują tanie loty na greckie wyspy. Wiąże się to z przekonaniem, że zawsze znajdzie się ktoś, kto zapłaci więcej, byle lecieć w konkretnym terminie. 

Istotny jest tu szczególnie termin lotu. Jeśli nie mamy określonej daty, kiedy chcemy podróżować, możesz znaleźć naprawdę tanie połączenia lotnicze na Kos. Tym bardziej, jeśli kupisz bilet z wyprzedzeniem. Powszechnie wiadomo, że linie lotnicze nie oferują tanich lotów last minute, gdy zostają ostatnie miejsca na pokładzie.

Kiedy kupować bilety lotnicze na Kos?
Gdy masz swobodę wyboru terminu podróży, a decydująca jest dla ciebie cena biletu na Kos, poluj na okazje. Jeśli chodzi o loty czarterowe, często najlepsze okazje pojawiają na się na kilka dni, a nawet godzin przed datą wylotu. Bądź gotowy na szybkie podjęcie decyzji.

Gdy szukasz rady, kiedy nabyć bilety lotnicze, by nie stracić fortuny, skup się na prostej zasadzie - im wcześniej, tym lepiej. Im do wylotu pozostało więcej tygodni, tym tańsze bilety lotnicze znajdziesz. Pamiętaj, by planować podróż od razu, gdy to jest możliwe. 

Każdy, kto choć raz szukał tanich lotów, zauważył, że istnieje kilka prawidłowości związanych z cenami biletów na Kos, jak i do innych miast w Polsce i na świecie. Okazuje się jednak, że ceny lotów na każdej trasie zmieniają się w inny sposób. Przykładowo, tanie bilety do Kos z Warszawy kupić można w mniej popularnych okresach na początku czy na końcu sezonu turystycznego.

Gdzie szukać tanich lotów?
Alternatywą dla zwykłych wyszukiwarek lotów  jest zakładka Okazje, w której prezentowane są najtańsze połączenia niezależnie od terminu podróży. Z tej opcji najchętniej korzystają osoby, które nie muszą podróżować w określonym terminie, ale chcą najzwyklej w świecie pospacerować po wyspie i szukają najtańszego lotu do Kos. Wybierz miasto lub kilka miast wylotu i zobacz, jaka jest aktualnie dostępna oferta linii lotniczych na Kos.

Subskrypcja newslettera to gwarancja kupienia najtańszych biletów lotniczych. W eSky masz możliwość określenia interesującej cię trasy oraz ceny. Gdy tylko lot do Kos spełniający wybrane przez ciebie warunki będzie dostępny, dostaniesz maila. Pamiętaj jednak, że najtańsze bilety na Kos sprzedają się najszybciej, dlatego musisz podjąć szybko decyzję.

Taką możliwość oferuje eSky. Możesz wybrać interesującą cię trasę pomiędzy dowolnym polskim miastem a Kos oraz maksymalną cenę, jaką chcesz zapłacić za bilet. Gdy taka oferta tanich linii lotniczych na Kos się pojawi, otrzymasz maila. Pamiętaj jednak, że najtańsze bilety szybko się sprzedają, nie zwlekaj więc z podjęciem decyzji

Przydatne informacje o lotniskach w Kos

Popularne linie latające do Kos

Tablica lotów: Kos

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kos

Znajdź nocleg w Kos