Menu

Baku loty - Tanie loty do Baku

Pokaż filtry

Baku

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: azerski
  Strefa czasowa: UTC +4
  Waluta: Manat azerski (AZN)

 • My name is Bond!

  Niewiele osób wie, że w Baku, na polach naftowych, kręcono fragment filmu o Jamesie Bondzie. Była to część „Świat to za mało” z Piercem Brosnanem, której premiera miała miejsce w 1999 roku.

 • Stolica zabawy

  Baku znalazło się w rankingu prestiżowego wydawnictwa podróżniczego, Lonely Planet. Było to zestawienie dziesięciu najlepszych miast pod względem nocnego życia.

 • Miasto wywierające wrażenie

  Baku, ze względu na piękną, ale eklektyczną architekturę (większą część starego miasta zajmują XX wieczne kamienice, wybudowane zostały także drapacze chmur) nazywane jest Paryżem Wschodu i Dubajem Kaukazu.

Co warto zobaczyć w Baku?

Baku - stolica i największe miasto Azerbejdżanu, jest także największe w całym regionie kaukaskim. Najniżej położona stolica kraju na świecie, mieszka w niej 25% całej populacji Azerbejdżanu. Swoją potęgę zbudowało na wydobyciu ropy i gazu.

Do najciekawszej i najbardziej reprezentatywnej części Baku - starego miasta - możesz dostać się na piechotę, od strony morza lub od placu Fontann. Dojedziesz tu także metrem, którego piękna stacja znajduje się tuż przy jednej z bram. Znajdują się tu odnowione, marmurowe uliczki, a nadmorska promenada ciągnie się kilka kilometrów. Wzdłuż niej znajdziesz wiele restauracji, jest tu także nowoczesne molo oraz czekające na podróżnych taksówki w angielskim stylu.

O tym, jak pięknym miejscem jest stare miasto Baku, świadczy fakt, że ten obszar, znajdujący się wewnątrz XI wiecznych murów, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wybierz się na któryś z placów znajdujących się w w tej części miasta - na przykład na plac Azadling z siedzibą rządu, czy plac Miejski z pomnikiem Heydara Alijewa, prezydenta kraju w latach 1993-2003, który umierając, przekazał urząd synowi. W centrum znajdziesz też butiki najlepszych, światowych projektantów.

Mieszkańcy dumni są ze swojej kuchni, co zatem zjesz w Azerbejdżanie? Między innymi kebab, ale nie tylko z baraniny, możesz wypróbować tego dania, którego głównym składnikiem będzie kurczak, ryba, bakłażan lub ziemniak! Bardzo popularną potrawą jest także dolma, czyli gołąbki zawinięte w liście winogronowe. Wypróbuj także dyushbara, pierogów z baraniną, podawanych w rosole. Napij się także herbaty, przygotowanej w specyficzny dla tego miejsca sposób, jest to wyjątkowo aromatyczny napar, podawany w pięknej szklance.

Kiedyś panowało przekonanie, że dobrej, rodzimej kuchni spróbować można tylko w prywatnych domach. Dziś to myślenie się zmieniło, mieszkańcy i turyści mogą wybierać w doskonałych restauracjach. Wśród polecanych, wymienić można na przykład Shah przy N.Rafiyev 25A, Nargiz przy Tarlan Aliyerbeyov 9 czy Firuze przy T. Alitarbeyov 14.

Przydatne informacje o lotniskach w Baku

Popularne linie latające do Baku

Azerbejdżan to kraj mało poznany przez Europejczyków. Loty do Baku odbywają się coraz częściej i mogą zmienić ten stan rzeczy. Baku to stolica Azerbejdżanu. Jest położona na półwyspie przy Morzu Kaspijskim. Pobyt w Baku będzie idealnym pomysłem dla tych, którzy lubią być blisko morza, a jednocześnie nie stronią od udogodnień dużego miasta. Ciekawostką jest to, że mimo swojej nazwy Morze Kaspijskie to w rzeczywistości jezioro. Kupując bilety lotnicze do Baku dobrze jest to wiedzieć, żeby choć w najmniejszym stopniu zaznajomić się z okolicą miasta. Morze Kaspijskie nie ma dostępu do oceanu i jest zasilane tylko przez wpływające do niego rzeki. Będąc w Baku, na pewno będziesz miał okazję zobaczyć je na żywo. Kiedy wylądujesz na lotnisku, będziesz musiał dostać się do miasta autobusem, taksówką lub wynajętym autem, ponieważ tanie loty do Baku to loty na lotnisko oddalone o 20 km od miasta.

Tablica lotów: Baku

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Baku

Znajdź nocleg w Baku