Menu

Baku loty - Tanie loty do Baku

Pokaż filtry

Baku

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: azerski
  Strefa czasowa: UTC +4
  Waluta: Manat azerski (AZN)

 • My name is Bond!

  Niewiele osób wie, że w Baku, na polach naftowych, kręcono fragment filmu o Jamesie Bondzie. Była to część „Świat to za mało” z Piercem Brosnanem, której premiera miała miejsce w 1999 roku.

 • Stolica zabawy

  Baku znalazło się w rankingu prestiżowego wydawnictwa podróżniczego, Lonely Planet. Było to zestawienie dziesięciu najlepszych miast pod względem nocnego życia.

 • Miasto wywierające wrażenie

  Baku, ze względu na piękną, ale eklektyczną architekturę (większą część starego miasta zajmują XX wieczne kamienice, wybudowane zostały także drapacze chmur) nazywane jest Paryżem Wschodu i Dubajem Kaukazu.

Loty do Baku

Azerbejdżan to fascynujący kraj pełen kontrastów. Mocno trzyma się tu lokalna tradycja, ale jednocześnie kraj stara się iść z duchem czasu, o czym z pewnością wiedzą miłośnicy Formuły 1. Lot do Baku do pierwszy krok, który trzeba zrobić, żeby na własne oczy przekonać się, jaki naprawdę jest ten kraj.

Lotnisko w Baku

Dla większości turystów lotnisko w Baku to pierwsze miejsce spotkania z Azerbejdżanem. Tutaj odsłania się nowoczesne oblicze Azerbejdżanu, ponieważ tutejszy port lotniczy może swobodnie konkurować z zachodnimi. Jest on nie tylko największym tego typu obiektem w kraju, ale też w całym Kaukazie. Latają tu takie linie jak np. AZALJet, Aroflot, Azerbaijan Airlines, UTair czy NordStar, a bezpośrednie połączenia z Baku posiadają głównie miasta rosyjskie, tureckie, ukraińskie, a także najważniejsze miasta europejskie: Londyn, Paryż, Berlin, Amsterdam. Dolecimy tu także z Bliskiego Wschodu, np. Doha albo Tel-Awivu oraz Singapuru, Szanghaju i Seulu.

Lotnisko położone jest o 25 kilometrów od centrum miasta, a od 2004 roku nosi imię Heydara Aliyeva, byłego prezydenta państwa. W tym samym roku zmieniono też jego kod IATA na GYD z BAK. Składa się z dwóch terminali międzynarodowych, jednego terminalu krajowego oraz cargo. Podróżni czekający na swój lot, mogą wybrać się tu na zakupy w sklepach wolnocłowych, zjeść obiad, wypić kawę, a także przygotować się do dalszej podróży wymieniając walutę. Jeśli więc nie zdołacie kupić manatów azerbejdżańskich w Polsce, bez problemów zrobicie to na miejscu. Lepiej mieć jednak ze sobą euro albo dolary amerykańskie.

Na lotnisku, w terminalach międzynarodowych, działają również wypożyczalnie samochodów.

Transfer z lotniska do centrum miasta

Jak w przypadku większości lotnisk, także na lotnisku w Baku transfer do centrum miasta jest prosty do zorganizowania, więc myśląc o locie do Baku, nie trzeba martwić się tym, że będziemy mieć kłopoty z dostaniem się do centrum miasta.

Najwygodniej dostać się do Baku taksówką. Jest to też oczywiście najdroższa opcja, jednak będzie to koszt ok. 20 euro (zawsze lepiej najpierw się jednak upewnić u kierowcy), więc jak na warunki europejskie stosunkowo niewielki. Najtańsze są taksówki stojące nieco dalej od hali przylotów – warto podejść do nich, gdyż można naprawdę sporo oszczędzić. Warto też targować się z taksówkarzami.

Transport publiczny z lotniska do centrum to autobus linii 116, którego przystanek znajduje się pod halą przylotów. Bilety są bardzo tanie – ok. 50 eurocentów za bilet. Za przejazdy płacimy BakuCard, którą można kupić i doładować na lotnisku.

Loty do baku – kiedy najlepiej?

Azerbejdżan leży w klimacie podzwrotnikowym, zatem lata są tu gorące, a zimy stosunkowo łagodne. Chyba, że oprócz Baku planujecie również wycieczkę w góry – tutaj zimowe warunki potrafią być naprawdę surowe, z opadami śniegu włącznie. Jeśli jednak planujecie przede wszystkim zwiedzanie i turystykę miejską, warto omijać najgorętsze, letnie miesiące, kiedy temperatury przekraczają 30 stopni.

Bardzo przyjemnie jest tu w maju, czerwcu oraz wrześniu, kiedy temperatura przekracza 20 stopni, a opady są stosunkowo niewielkie. W porównaniu z polskim klimatem są niewielkie również w zimie, ale Baku nie jest miastem, w którym ogrzejemy się po przylocie z Polski, w styczniu i lutym średnia dzienna temperatura spada poniżej 10 stopni.

Ceny i czas trwania lotów do Baku

Z Polski do Baku nie lata bezpośrednio żadna linia lotnicza. Jest jednak dobra strona jeśli chodzi o połączenia z Polski do Azerbejdżanu: bilety mogą być naprawdę tanie. Bez problemu znajdziemy bilety poniżej 1000 zł w jedną stronę, nawet w granicach 600-700 zł. Mamy do wyboru białoruskie linie Bielavia (lot z przesiadką w Mińsku), Ukraine International (z przesiadką w Kijowie), Aeroflot (z przesiadką w Moskwie), a także nieco droższe Qatar Airways z przesiadką w Doha. Najtańsze są loty z Warszawy. Z Krakowa trzeba przeznaczyć na bilet nawet dwa razy więcej, w dodatku większość połączeń zawiera aż dwie przesiadki. Podobnie jest w przypadku Poznania czy Wrocławia.

Lot do Baku z Warszawy trwa ok. 10 godzin, jest jednak w dużej mierze zależny od czasu przesiadki. Można trafić na lot trwający łącznie 6,5 godziny, jak i 15-godzinny.

Lot do Azerbejdżanu – formalności

Żeby cieszyć się wakacjami w Baku należy pamiętać, żeby dopilnować najważniejszych formalności. Polscy obywatele muszą posiadać wizę, by wjechać do tego kraju. Sporym ułatwieniem jest możliwość zdobycia wizy elektronicznej, na którą wnioski składa się przez portal www.evisa.gov.az. Potrzebny jest do tego skan paszportu w formacie jpg oraz opłata w wysokości 23 USD, którą można uiścić kartą kredytową albo debetową.

Wniosek rozpatrywany jest w ciągu 3 dni. Przyznana wiza jest wizą turystyczną jednokrotnego wjazdu o maksymalnym czasie trwania 30 dni. Sama wiza posiada ważność 90 dni, nie należy więc starać się o nią ze zbyt dużym wyprzedzeniem. Gotowy dokument nie wystarczy jednak w formie elektronicznej, musi być wydrukowany i okazany przy przekraczaniu granicy.

W Azerbejdżanie nie ma dla turystów obowiązkowych szczepień, dobrze jednak przed lotem do Baku wykupić ubezpieczenie, ponieważ opłaty za usługi medyczne są wysokie.

Istotną rzeczą jest także wizyta na terytoriach, o które Azerbejdżan toczy spór z Armenią. Posiadając w paszporcie pieczątkę Republiki Górskiego Karabachu, nie zostaniemy wpuszczeni do Azerbejdżanu. Wypierając się w rejon Kaukazu należy dokładnie sprawdzić status spornych terytoriów.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Baku w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Baku, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Baku mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Baku?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Baku obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Baku

Popularne linie latające do Baku

Azerbejdżan to kraj mało poznany przez Europejczyków. Loty do Baku odbywają się coraz częściej i mogą zmienić ten stan rzeczy. Baku to stolica Azerbejdżanu. Jest położona na półwyspie przy Morzu Kaspijskim. Pobyt w Baku będzie idealnym pomysłem dla tych, którzy lubią być blisko morza, a jednocześnie nie stronią od udogodnień dużego miasta. Ciekawostką jest to, że mimo swojej nazwy Morze Kaspijskie to w rzeczywistości jezioro. Kupując bilety lotnicze do Baku dobrze jest to wiedzieć, żeby choć w najmniejszym stopniu zaznajomić się z okolicą miasta. Morze Kaspijskie nie ma dostępu do oceanu i jest zasilane tylko przez wpływające do niego rzeki. Będąc w Baku, na pewno będziesz miał okazję zobaczyć je na żywo. Kiedy wylądujesz na lotnisku, będziesz musiał dostać się do miasta autobusem, taksówką lub wynajętym autem, ponieważ tanie loty do Baku to loty na lotnisko oddalone o 20 km od miasta.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Baku

Znajdź nocleg w Baku