Menu

Katania loty - Tanie loty do Katanii

Katania

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • La Fontana dell’Elefante

  Symbolem miasta jest rzeźba „u Liotru”. Powstała w XVIII wieku, znajduje się na Piazza Duomo i przedstawia słonia, zwierzę pełniące istotną rolę w historii miasta, szczególnie jej wojskowej części.

 • Via Etnea

  Główna ulica miasta prowadzi od starego portu, aż do stóp wulkanu Etna. Wybrukowano ją kawałkami lawy, a w dolnym odcinku jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Znajduje się tam wiele sklepów i restauracji.

 • Targi miejskie

  W Katanii wybierz się na targ rybny (Piazza Alonzo di Benedetto), gdzie od samego rana rybacy sprzedają swoje łowy. Inny targ warty odwiedzenia to Fiera di Catania (Piazza Carlo Alberto).

Tanie loty do Katanii na Sycylii

Piękna włoska wyspa cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród Polaków, dlatego nie dziwi, że ciągle szukamy tanich lotów do Katanii na Sycylii. W sezonie jest w czym wybierać - połączenia oferują zarówno tanie linie lotnicze, jak i linie czarterowe, które chętnie wyprzedają puste miejsca w samolotach.

Tanimi liniami lotniczymi Wizz Air można lecieć na Sycylię na trasach Warszawa - Katania, Kraków - Katania oraz Katowice - Katania. Są to loty bezpośrednie. Alternatywą są połączenia z innych miast w Polsce, ale tu mamy konieczną przesiadkę w Mediolanie, więc podróż trwa dłużej. W obu przypadkach niska cena lotu wiąże się jednak z pewnym ograniczeniem - pasażer może zabrać tylko mały bagaż podręczny w cenie biletu, za każdy kolejny bagaż trzeba dopłacić.

W szczycie sezonu turystycznego alternatywą dla tanich linii lotniczych są tanie loty do Katanii liniami czarterowymi. Te wylatują z różnych miast, np. z Warszawy, Poznania czy z Katowic. Są to bezpośrednie loty do Katanii i na Sycylię, a dodatkowo każdy pasażer może zabrać ze sobą bagaż rejestrowany bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jak obniżyć cenę lotu do Katanii?

Bilet do Katanii możesz mieć już za 100 zł w dwie strony. Nie od razu znajdziesz takie połączenie, ale wystarczy odrobina cierpliwości i powinno się udać. Ceny lotów na Sycylię są zazwyczaj wyższe. Aby upolować najtańsze bilety, trzeba zrobić to w odpowiednim momencie.

A ta chwila może być już teraz. Loty na Sycylię drożeją, im mniej czasu zostało do wylotu. Dlatego czekanie, aż pojawi się wreszcie tańsze loty do Katanii, może nie przynieść skutku. Lepszym pomysłem jest przejrzenie dostępnych połączeń w różnych datach. Wtedy będziesz mieć pełny obraz.

Najłatwiej zrobić to, korzystając z darmowej wyszukiwarki lotów eSky. Po prostu określasz, skąd szukasz lotu do Katanii i w jakim terminie najbardziej chcesz lecieć. W wynikach wyszukiwania zobaczysz ofertę linii lotniczych na Sycylię w wybranym dniu, ale możesz również wybrać cały tydzień oraz wcześniejsze i późniejsze tygodnie.

Jak korzystać z wyszukiwarki lotów?

Szukając najtańszych lotów, warto zdać się na sprawdzone sposoby. Wyszukiwarki lotów powstały z myślą o podróżnikach, którzy, tak, jak ty, nie chcą przepłacać za podróżowanie. W końcu lot na Sycylię nie musi kosztować majątek, by wspaniale spędzić tam czas.

Korzystanie z wyszukiwarki lotów jest bardzo proste i intuicyjne. Na głównej stronie eSky wybierz, skąd szukasz lotu do Katanii i w jakich dniach chcesz odbyć swoją podróż. W wynikach zobaczysz listę ofert linii lotniczych na wybrane dni uszeregowane według cen, od najniższej.

Jeżeli zależy ci na ty, by lot był możliwie jak najkrótszy, wybierz w filtrach na górze opcję z jedną przesiadką lub wyłącznie lot bezpośredni do Katanii. Wtedy zobaczysz listę wyników zawierającą tylko pozycje spełniające twoje oczekiwania.

Sposoby na tanie loty do Katanii i na Sycylię

Nie jest sztuka kupić lot na Sycylię za 200-500 zł, bo zazwyczaj tyle kosztują bilety z Polski. Prawdziwym wyzwaniem jest kupić bilet do Katanii za mniej niż 100 zł. To oczywiście możliwe, ale potrzebna ci będzie pomoc sprawdzonej wyszukiwarki lotów. Właśnie tak doświadczeni podróżnicy rezerwują najtańsze loty po świecie.

Możesz również zajrzeć do miejsca, gdzie zbierane są informacje o najtańszych lotach. To zakładka Okazje na stronie eSky lub w aplikacji mobilnej. Są tu promocje na bilety lotnicze oraz ostatnie bilety w samolotach czarterowych na Sycylię, często w znacznie niższych cenach niż standardowe. Jeśli marzy ci się tani lot na Sycylie, to najlepsze miejsce, by go znaleźć.

I wreszcie newsletter, który już od dawna powinieneś mieć ustawiony. Wybierasz interesujące cię trasy oraz maksymalne ceny poszczególnych połączeń. Gdy oferta linii lotniczych na Sycylię w takiej cenie będzie dostępna, dostaniesz powiadomienie prosto na swoja skrzynkę.

Na czym polegają loty czarterowe?

Podróż na Sycylię możliwa jest za pośrednictwem tanich linii lotniczych, regularnych linii lotniczych oraz czarterowych linii lotniczych. Te ostatnie nie mają stałej siatki połączeń, terminy ich lotów uzależnione są od zapotrzebowania biur podróży. Nie oznacza to jednak, że przeznaczone są wyłącznie dla ich klientów.

W czarterowych liniach lotniczych panuje zasada, że wszystkie miejscówki na pokładzie powinny być wyprzedane. Gdy więc biura podróży nie zajmą wszystkich miejsc, linie czarterowe wystawiają na sprzedaż pojedyncze bilety do Katanii, często w bardzo niskich cenach. To jednak opcja dla zdecydowanych - często bilety pojawiają się na kilka, kilkanaście dni przed startem samolotu.

Podstawowa przewaga linii czarterowych nad tanimi liniami to możliwość zabrania bagażu rejestrowanego w cenie biletu. W ten sposób zaoszczędzisz sporo pieniędzy i zapewnisz sobie komfort. Loty czarterowe najczęściej latają bezpośrednio na Sycylię, co skraca czas podróży.

Kiedy bilety lotnicze są najtańsze?

Zawsze, gdziekolwiek lecisz, najwięcej zaoszczędzisz, rezerwując lot najszybciej, jak to możliwe. Podobnie jest w przypadku biletów na Sycylię - początkowo są najtańsze, z czasem zaczynają drożeć. Dodatkowo, rezerwując wcześniej, masz większą możliwość wyboru terminu podróży.

Do rezerwowania biletów powinieneś zabrać się w tygodniu. To nic niezwykłego, że najwięcej osób w weekendy ma czas na szukanie lotów. Zdarza się, że linie lotnicze w weekendy podnoszą ceny połączeń do Katanii. Aby uniknąć przepłacenia, szukaj tanich lotów na Sycylię w tygodniu.

Wersja dla lubiących ryzyko to polowanie na pojawiające się w ostatnich chwili przed wylotem loty czarterowe. Potrafią być naprawdę tanie, jednak nigdy nie masz pewności, że na pewno się pojawią. Jeśli nie masz innych planów i w środku lata wpadniesz na pomysł, by lecieć na Sycylię, może to być świetna okazja.

Dlaczego tanie linie lotnicze są tanie?

Jedne linie lotnicze nie są równe drugim. W kwestii bezpieczeństwa podlegają tym samym badaniom, muszą przejść takie same testy i spełniać takie same normy, ale różnią się komfortem podróżowania. W tanich liniach lotniczych zmniejsza się liczbę dodatkowych usług dostępnych w cenie biletu na Sycylię, aby była jak najniższa.

I tak za każdą dodatkową usługę należy w tanich liniach lotniczych dodatkowo zapłacić. Lecąc na Sycylię tanimi liniami lotniczymi na pewno będziemy musieli zapłacić za bagaż rejestrowany, jeśli zdecydujemy się go zabrać. W cenie biletu przysługuje nam tylko bagaż podręczny.

Kolejne dodatkowo płatne usługi to pierwszeństwo wejścia na pokład, czyli możliwość, by szybciej zająć swoje miejsce na pokładzie. Dla wielu pasażerów to bardzo ważne, by w spokoju rozsiąść się i oswoić z nową maszyną.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Katanii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Katanii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Katanii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Katanii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Katanii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Katanii

Popularne linie latające do Katanii

Na niektóre wyspy można się dostać tylko samolotem. Co prawda Katania do nich nie należy, ale loty do Katanii są jednym z najwygodniejszych sposobów transportu na Sycylię. Port lotniczy w Katanii jest największym międzynarodowym lotniskiem na wyspie. Dla nas, turystów, oznacza to, że samoloty z Polski z dużym prawdopodobieństwem mogą lądować właśnie tam. Możliwość przelotu na Sycylię bez zbędnych przesiadek może istnieć szczególnie w sezonie. Nic nie jest jednak pewne, a najlepszym sposobem, żeby przekonać się o dostępności lotów, jest śledzenie stron, na których oferuje się bilety lotnicze do Katanii. Każda oferta zawsze zawiera informację o liczbie przesiadek zawartych w danym przelocie. Ponadto informuje o cenie, która jest bez wątpienia istotnym czynnikiem decydującym o wyborze przewoźnika. Trudno się dziwić, że tanie loty do Katanii od wielu lat cieszą się największym powodzeniem.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Katanii

Znajdź nocleg w Katanii