Menu

Mediolan loty - Tanie loty do Mediolanu

Mediolan

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Stolica mody

  Settimana della moda, czyli mediolański Fashion Week jest jednym z najsłynniejszych wydarzeń modowych na świecie i ma miejsce dwa razy w roku (w lutym i wrześniu). Wydarzenie gromadzi pełno celebrytów i jest mocno reklamowane - warto zobaczyć je chociaż raz w życiu!

 • Mediolan czyli zakupy

  Jeśli wybierasz się na zakupy, to Mediolan jest idealnym miejscem! Miejscowi polecają odwiedziny w  Galerii Vittorio Emanuele II – to olśniewające XIX-wieczne centrum handlowe.

 • Budynek, którego nie przegapisz

  Położony niedaleko Stazione Centrale Bosco Verticale to apartamentowiec usłany roślinami i małymi drzewkami na każdym balkonie. Dzięki temu z większej odległości wygląda jak pionowy ogród! Poza tym sam w sobie posiada interesującą architekturę.

Loty z Polski do Mediolanu

Dzięki licznym i niedrogim lotom z Polski do Mediolanu światowa stolica mody stała się jednym z ulubionych wycieczkowych kierunków Polaków. Miasto to jest kolebką nie tylko stylu, ale także designu oraz piłki w najlepszym wykonaniu. Dzięki tanim lotom do Mediolanu można znaleźć się tam po trwającej zaledwie około dwóch godzin podróży lotniczej.

Z jakich polskich miast można polecieć do Mediolanu? Bezpośrednie tanie loty do Mediolanu (Włochy) oferują lotniska zlokalizowane w takich miastach jak Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice i Lublin. W przypadku lotów do Mediolanu z innych polskich miast, tj. z Bydgoszczy, Poznania, Łodzi, Rzeszowa, Zielonej Góry i Szczecina, trzeba liczyć się z wydłużeniem czasu lotu i przesiadką na większych polskich i europejskich lotniskach, np. w Warszawie, Monachium, Kopenhadze, Londynie, Frankfurcie, Wiedniu czy w Pradze.

Jakie linie lotnicze latają do Mediolanu?

Bezpośrednie loty z Polski do Mediolanu oferują Polskie Linie Lotnicze LOT oraz niskobudżetowi przewoźnicy lotniczy Wizzair, Ryanair oraz easyJet. Trzy ostatnie linie oferują najtańsze bilety do Mediolanu, chociaż zdarza się, że kupione w odpowiednim wyprzedzeniem lub w promocji bilety LOT-u również kuszą atrakcyjnymi cenami.

LOT kursuje na trasie Warszawa Chopina (WAW) - Mediolan-Malpensa (MXP).

Wizzair oferuje natomiast tanie loty do Mediolanu z portów lotniczych im. Chopina w Warszawie (WAW) oraz w Gdańsku (GDN) i Katowicach (KTW) na lotnisko Mediolan-Bergamo (BGY). Ryanair lata bez przesiadek do portu lotniczego Mediolan-Malpensa (MXP) z lotniska w Katowicach (KTW), a także do Mediolanu-Bergamo (BGY) z lotnisk w Gdańsku (GDN), Krakowie (KRK), Warszawie-Modlinie (WMI) oraz Wrocławiu (WRO). Kolejny tani przewoźnik, czyli easyJet, lata bez przesiadek z Lublina (LUZ) do Mediolanu-Malpensa (MXP).

Z przesiadką do światowej stolicy mody można polecieć z Polski połączeniami PLL Lot oraz zagranicznych linii lotniczych takich jak SAS i Lufthansa. Można też LOT-em dolecieć do któregoś z europejskich portów lotniczych i przesiąść się na samolot linii lotniczych lecących do Mediolanu. Są to takie firmy jak: Vueling, Czech Airlines, Austrian Airlines, Belavia, TAP Air Portugal, Swiss, Alitalia czy Brussels Airlines.

Jakie są lotniska w Mediolanie?

W Mediolanie ruch lotniczy obsługują trzy lotniska –Mediolan-Malpensa (MXP), Mediolan-Bergamo (BGY) oraz Mediolan-Linate (LIN). Pierwszy z nich jest drugim pod względem ruchu lotniczego portem we Włoszech. Położony 48 kilometrów na północny zachód od centrum Mediolanu jest głównym lotniskiem miasta, z którym połączone jest linią kolejową oraz autobusową do dworca kolejowego Milano Centrale. Z Polski kierowane są tam samoloty PLL LOT, easyJet oraz pojedyncze kursy Ryanair.

Większość tanich lotów do Mediolanu ląduje natomiast w porcie lotniczym Bergamo-Orio al Serio (BGY). Położone o około 50 kilometrów od centrum Mediolanu lotnisko skomunikowane jest z miastem linią autobusową, która kończy swój bieg przy dworcu kolejowym Milano Centrale. Z Polski latają tam samoloty niskobudżetowych przewoźników lotniczych takich jak Wizzair i Ryanair. Trzecie lotnisko, czyli Mediolan-Linate (LIN), położone jest najbliżej miasta. Z tego względu obsługuje głównie loty krajowe oraz krótkie loty zagraniczne.

Ile kosztuje lot do Mediolanu?

Ceny biletów lotniczych do Mediolanu zaczynają się od ok. 40-50 zł w jedną stronę (średnio ok. 80-100 zł). Tak mało za bilet zapłacimy, o ile wybierzemy bezpośrednie połączenia tanich przewoźników (np. Ryanair, Wizzair, easyJet) i bilet wykupimy z odpowiednim wyprzedzeniem. Wybierając połączenia bez przesiadek PLL LOT, trzeba liczyć się, że bilet do Mediolanu będzie już znacznie droższy, tj. za podróż w jedną stronę trzeba będzie zapłacić od ok. 500 zł.

W przypadku lotu do Mediolanu, który obsługiwany jest przez aż trzy lotniska, dobrym pomysłem jest wybór połączeń z przesiadkami. Taka podróż jest dłuższa, ale zdecydowanie tańsza niż w przypadku lotu bezpośredniego PLL LOT. Za kurs do Mediolanu w jedną stronę można wtedy zapłacić od około 300 zł (wybierając linie np. Brussels Airlines, Vueling, Lufthansa czy Alitalia).

Ceny biletów będą wyższe, jeżeli wybierzemy termin lotu w szczycie sezonu turystycznego lub w okresie znanych na całym świecie mediolańskich targów mody czy designu, które przeważnie odbywają się w marcu i kwietniu. Przewoźnicy mogą podnosić ceny biletów do Mediolanu również w czasie ważnych meczów lokalnych drużyn piłkarskich. Finalna kwotą, jaką zapłacimy za lot do Mediolanu, uzależniona jest również od tego, czy wybierzemy dodatkowe ubezpieczenie bagażu, miejsca obok siebie czy wcześniejszą odprawę bagażową na lotnisku.

Kiedy są najtańsze loty do Mediolanu?

Najtańsze loty do Mediolanu przewoźnicy oferują w październiku. Ceny biletów są wtedy przeważnie dwu-, a nawet trzykrotnie niższe niż w sezonie. Bilety do Mediolanu w niskich cenach można kupić również w pozostałych jesiennych miesiącach, czyli we wrześniu i w listopadzie, a także zimą, tj.  w grudniu, styczniu oraz w lutym. Co ciekawe, lot do Mediolanu w promocyjnej cenie można kupić również w terminie czerwcowym. Warto wykorzystać taką okazję i zwiedzać to piękne miasto w promieniach słońca.

Najdroższe bilety na lot do Mediolanu są natomiast w marcu i kwietniu, a także latem – w lipcu i sierpniu. Ich ceny zawyżane są również, podobnie jak na wszystkich innych trasach, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku, a także Wielkanocy, kiedy najwięcej osób podróżuje, aby celebrować wolny czas w gronie rodziny czy wykorzystać kilka dni urlopu na zwiedzanie.

Jak obniżyć ceny lotów do Mediolanu?

Gdy chcesz znaleźć się na północy Włoch w krótkim czasie, najlepszym sposobem na obniżenie ceny lotów do Mediolanu jest sprawdzanie promocji oraz ofert tzw. last minute linii lotniczych. Czekając na „ostatnią chwilę”, można kupić niedrogi lot do Mediolanu nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale także latem czy wiosną, kiedy do Mediolanu zjeżdżają miłośnicy projektowania wnętrz i mody z całego świata. Jeżeli podróż planuje się dopiero za kilka miesięcy, przelot warto rezerwować około trzech miesięcy przez wylotem. Wtedy linie lotnicze klientom oferują pierwszą pulę biletów w niskich cenach.

W kwestii obniżenia ceny biletu lotniczego do Mediolanu, istotny jest również termin kupna. Najtańsze loty do Mediolanu przewoźnicy lotniczy oferują rano we wtorku, środy i czwartki, kiedy większość osób, zamiast myśleć o urlopie, zajmuje się pracą. Ceny znacznie wzrastają natomiast w czasie wolnym od pracy, czyli w piątek, sobotę i niedzielę oraz popołudniu i wieczorem w tygodniu.

Gdzie szukać tanich lotów do Mediolanu?

Tanie loty do Mediolanu najłatwiej i najszybciej można wyszukać, korzystając z różnych narzędzi internetowych. Szczególnie polecane jest korzystanie z wyszukiwarek lotów do Mediolanu, takich jak np. porównywarka cen biletów lotniczych eSky. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie i bezproblemowe sprawdzenie cen biletów lotniczych do Mediolanu wszystkich linii lotniczych latających na trasach m.in. z Polski. Używanie wyszukiwarki eSky jest intuicyjne – wystarczy w odpowiednich oknach wpisać nazwy lotniska wylotu i docelowe, liczbę podróżujących, termin wylotu i przylotu i kliknąć w ikonę lupy z prawej strony. Wyniki zostaną posortowane według cen od najniższej. Dużym ułatwieniem jest zakładka „+/- 3 dni”, dzięki której można zobaczyć najtańsze połączenia lotnicze na wybranej trasie trzy dni przed i trzy dni po wybranym przez nas terminie.

Dobrym pomysłem, aby wyszukać tanie loty do Mediolanu (Włochy), jest również ściągnięcie na telefon aplikacji mobilnych (np. eSky) czy zapisanie się do grup podróżniczych w mediach społecznościowych, gdzie można uzyskać najszybciej informacje o aktualnych promocjach linii lotniczych i najtańszych biletach na lot do Mediolanu.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Mediolanu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Mediolanu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Mediolanu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Mediolanu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Mediolanu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Mediolanie

Popularne linie latające do Mediolanu

Mediolan to przede wszystkim stolica designu i nieokiełznanej mody. Tanie bilety lotnicze do Mediolanu pozwalają na niedrogą podróż, której nie będzie można zapomnieć, również ze względu na lot samolotem. Dzięki niemu można zachwycić się widokiem za oknami, a także cieszyć się ogromnym komfortem szybkiego podróżowania. Poza tym, do włoskiego miasta warto udać się po to, by zaczerpnąć inspiracji, która jest tam obecna na każdym kroku. Loty do Mediolanu to nie tylko szybka wycieczka, ale także wspaniała zabawa dla całej rodziny. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie w tej lokalizacji coś dla siebie. Może będą to zabytkowe katedry, a może niepowtarzalna atmosfera – to zależy od człowieka. Tanie loty do Mediolanu są zapewnieniem, że będziesz mieć bardzo dużo czasu do wykorzystania w inny, dużo bardziej kreatywny sposób.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Mediolanie

Znajdź nocleg w Mediolanie