Menu

Wyszukaj loty do Mediolanu

Mediolan

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Stolica mody

  Settimana della moda, czyli mediolański Fashion Week jest jednym z najsłynniejszych wydarzeń modowych na świecie i ma miejsce dwa razy w roku (w lutym i wrześniu). Wydarzenie gromadzi pełno celebrytów i jest mocno reklamowane - warto zobaczyć je chociaż raz w życiu!

 • Mediolan czyli zakupy

  Jeśli wybierasz się na zakupy, to Mediolan jest idealnym miejscem! Miejscowi polecają odwiedziny w  Galerii Vittorio Emanuele II – to olśniewające XIX-wieczne centrum handlowe.

 • Budynek, którego nie przegapisz

  Położony niedaleko Stazione Centrale Bosco Verticale to apartamentowiec usłany roślinami i małymi drzewkami na każdym balkonie. Dzięki temu z większej odległości wygląda jak pionowy ogród! Poza tym sam w sobie posiada interesującą architekturę.

Co warto zobaczyć w Mediolanie?

Mediolan - miasto kontrastów, rzuca na kolana swoimi imponującymi budowlami. Jedną z nich jest zapierająca dech w piersiach Il Duomo, która jest również symbolem miasta, jako że jest to jedna z największych katedr we Włoszech oraz w Europie. Jej zwiedzanie może kosztować nieco więcej niż byśmy sobie wyobrażali i zależy od wybranego rodzaju wycieczki, więc jeśli szukasz tańszych opcji, zobacz koniecznie:

Acquario Civico

Zabytkowe akwarium zlokalizowane jest na Viale Gadio pod numerem 2, w Parco Sempione. Pomimo że nie znajduje się pośród największych na świecie, to jest jednym z najstarszych działających tego typu obiektów (trzeci pod tym względem w Europie!). Dobra informacja – wstep jest darmowy!

Galleria Vittorio Emanuele II

Zlokalizowane przy Piazza Del Duomo, w samym centrum miasta, zabytkowe centrum handlowe onieśmiela swoją architekturą! To prawdziwy klejnot Mediolanu, a spacer jego alejkami sam w sobie jest atrakcją.

Rotonda della Besana

Przy Via Enrico Bascana pod numerem 12, zaledwie 20 minut od Il Duomo, znajduje się jedno z najbardziej interesujących miejsc w mieście. To dawny cmentarz dla ubogich otoczony krużgankami o kształcie zbliżonym do owalu z barokowym kościołem w centralnym miejscu. Obiekt wybudowany w XVIII wieku dziś służy do organizowania wydarzeń kulturalnych.

Przydatne informacje o lotniskach w Mediolanie

Popularne linie latające do Mediolanu

Mediolan to przede wszystkim stolica designu i nieokiełznanej mody. Tanie bilety lotnicze do Mediolanu pozwalają na niedrogą podróż, której nie będzie można zapomnieć, również ze względu na lot samolotem. Dzięki niemu można zachwycić się widokiem za oknami, a także cieszyć się ogromnym komfortem szybkiego podróżowania. Poza tym, do włoskiego miasta warto udać się po to, by zaczerpnąć inspiracji, która jest tam obecna na każdym kroku. Loty do Mediolanu to nie tylko szybka wycieczka, ale także wspaniała zabawa dla całej rodziny. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie w tej lokalizacji coś dla siebie. Może będą to zabytkowe katedry, a może niepowtarzalna atmosfera – to zależy od człowieka. Tanie loty do Mediolanu są zapewnieniem, że będziesz mieć bardzo dużo czasu do wykorzystania w inny, dużo bardziej kreatywny sposób.

Tablica lotów: Mediolan

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Mediolanie

Znajdź nocleg w Mediolanie