Menu

Rzym loty - Tanie loty do Rzymu

Rzym

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Jedzenie

  Aby w pełni doświadczyć wspaniałej włoskiej kuchni, polecamy skorzystać z oferty Eating Italy Food Tour! Ponadto należy spróbować lokalnych przysmaków: carciofi alla Giuda (karczochy po żydowsku), pysznego panini z Bread-In oraz ciastek z dzielnicy żydowskiej.

 • Widoki miasta

  Z Pomnika Wiktora Emanuela II możemy podziwiać piękną panoramę miasta. Świetny widok rozciąga się także z najwyższej w mieście, ale słabo znanej wśród turystów góry Monte Mario.

 • Ghost and Mystery Walking Tour

  Przez półtorej godziny, w romantycznej wieczornej scenerii, przemierzysz z przewodnikiem najbardziej znane punkty miasta oraz wąskie zaułki, by poznać straszliwe rzymskie historie i legendy. Miłego wieczora!

Tanie loty do Rzymu

Loty z Polski do Rzymu są jednym z najbardziej popularnych międzynarodowych połączeń lotniczych z rodzimych lotnisk. Stosunkowo krótka (ok. 2-2,5 godziny) i niedroga podróż pozwala przenieść się bowiem do położonego na siedmiu wzgórzach Wiecznego Miasta – stolicy kultury, starożytnych zabytków, doskonałego włoskiego jedzenia oraz pięknej pogody przez większość roku.

Z jakich polskich miast można polecieć do Rzymu? Bezpośrednie tanie loty do Rzymu odbywają się z czterech polskich miast, tj. z Warszawy, Krakowa, Katowic i Wrocławia. Z innych polskich lotnisk, np. z Gdańska, Poznania, Bydgoszczy, Łodzi, Rzeszowa i Lublina, loty do Rzymu (Włochy) odbywają się z przesiadką na większych europejskich lotniskach, np. w Berlinie, Wiedniu, Monachium, Paryżu, Kopenhadze, Brukseli czy Amsterdamie.

Jakie linie lotnicze latają do Rzymu?

Do Rzymu z Polski bez przesiadek latają regularnie samoloty Ryanair, Wizzair oraz Alitalia. Tanie loty do Rzymu (też last minute) są domeną dwóch pierwszych przewoźników, chociaż włoski przewodnik często również kusi promocyjnymi cenami biletów. Niedrogie bezpośrednie loty do Rzymu Ryainair oferuje z lotnisk Warszawa Modlin (WMI), Kraków Balice (KRK) oraz Wrocław (WRO) na lotnisko Rzym Campino (CIA). Wizzair natomiast lata do Rzymu Campino (CIA) z lotnisk Katowice Pyrzowice (KTW) i Warszawa Okęcie (WAW).

Droższa linia lotnicza, czyli włoska Alitalia lata do stolicy Włoch z lotniska im. Fryderyka Chopina, czyli Warszawa Okęcie (WAW) na lotnisko Rzym Fiumicino (FCO). Z przesiadką do Wiecznego Miasta można polecieć z Polski z liniami lotniczymi takimi jak Lufthansa, SAS, KLM, Austrian, Air France oraz Swiss.

Jakie są lotniska w Rzymie?

W Rzymie ruch lotniczy obsługiwany jest przez dwa lotniska – Rzym Ciampino (CIA) i Rzym Fiumicino (FCO). Pierwsze z nich, które dawniej było głównym portem lotniczym stolicy Włoch, dziś w jednym terminalu obsługuje głównie niskobudżetowych przewoźników lotniczych. Z Polski kierowane są tam tanie loty do Rzymu linii lotniczych Ryaniar oraz Wizzair. Lotnisko to oddalone jest od centrum o około 15 kilometrów i jest dobrze z nim skomunikowane.

Nieco dalej od centrum stolicy Włoch (około 30 kilometrów) położone jest lotnisko Rzym Fiumicino. Posiada ono aż cztery terminale i stanowi najważniejszy port lotniczy kraju. Z Polski latają tu bezpośrednio samoloty Alitalia, a także przewoźników oferujących loty do Rzymu z przesiadką, czyli Air France, Austrian, KLM, Lufthansa, SAS, Swiss.

Ile kosztuje lot do Rzymu?

Ceny biletów lotniczych do Rzymu oferowanych przez tanie linie lotnicze Ryanair oraz Wizzair latające z polskich lotnisk kosztują średnio około 300-400 złotych w obie strony. Kupując je z dużym wyprzedzeniem, w promocji czy w ramach oferty last minute, tj. na kilka dni przed wyjazdem, można wydać na nie tylko ok. 200 zł w obie strony. Gdy jako przewoźnika wybierzemy Alitalia, trzeba liczyć się z tym, że przy bezpośrednim połączeniu bilet do Rzymu razem z biletem powrotnym z Rzymu do Polski będzie łącznie kosztował około 1000 zł w obie strony. Najtańsze dostępne połączenia tego włoskiego przewoźnika oscylują jednak w graniach 500-600 zł. Ceny lotów do Rzymu mogą być jednak wyższe.

Z większymi kosztami trzeba się liczyć, wybierając lot z przesiadką, w szczycie sezonu wakacyjnego czy w dniu wylotu samolotu. Ostateczna wysokość cen biletów lotniczych do Rzymu uzależnione są również m.in. od wybranych przez nas miejsc w samolocie, ilości bagażu, którą planujemy zabrać, wykupienia dodatkowego ubezpieczenia bagażu czy wyboru udogodnień podczas odprawy na lotnisku.

Kiedy są najtańsze loty do Rzymu?

Najtańsze loty do Rzymu można kupić na termin przypadający późną jesienią (głównie pod koniec października i w listopadzie) lub zimą (w styczniu i lutym). Wtedy w stolicy Włoch pogoda jest gorsza niż w pozostałych miesiącach, co przekłada się na mniejszy ruch turystyczny. Linie lotnicze, chcąc generować zyski również w tym okresie, oferują wtedy bilety lotnicze do Rzymu w promocyjnych cenach. Warto skorzystać z takiej okazji, ponieważ w Rzymie nawet zimą pogoda jest stosunkowo ładna, a temperatury znacznie wyższe niż w Polsce. Poza sezonem letnim najdroższe bilety do Rzymu są na terminy przypadające w Sylwestra, Boże Narodzenie i Wielkanoc.

Jak obniżyć ceny lotów do Rzymu?

Aby obniżyć ceny lotów do Rzymu, warto wiedzieć, jak termin zakupu wpływa na ostateczny koszt podróży. Bilety lotnicze do Rzymu w niskich cenach można bowiem kupić nie tylko na terminy poza szczytem sezonu turystycznego. Sprawdzając ofertę last minute różnych linii lotniczych, istnieje szansa, że niedrogi lot do Rzymu uda się kupić w terminie lipcowym czy sierpniowym, gdy Wieczne Miasto przeżywa oblężenie podróżników z różnych stron świata. Bilety, które nie sprzedały się na kilka czy kilkanaście dni przed planowanym wylotem, są wtedy wyprzedawane w naprawdę niskich cenach.

Jeżeli planujesz podróż do Rzymu w innym okresie roku, np. wiosną, poszukiwania biletu warto rozpocząć około 3 miesiące wcześniej. Wykupując lot z dużym wyprzedzeniem, możesz uzyskać cenę za bilet lotniczy do stolicy Włoch nawet o połowę taniej niż kosztuje on zazwyczaj. Warto również wiedzieć, kiedy dokonywać samego zakupu biletu lotniczego do Rzymu. Najtańsze bilety do Rzymu linie lotnicze oferują w tygodniu, tj. od wtorku do czwartku w godzinach porannych. Dlaczego? Przewoźnicy zwiększają ceny w weekendy (od piątku do poniedziałku) oraz popołudniu i wieczorem w ciągu tygodnia, wiedząc, że najwięcej osób ma wtedy czas po pracy.

Gdzie szukać tanich lotów do Rzymu?

Tanich lotów do Rzymu najlepiej szukać w internecie. Najlepszym pomysłem jest korzystanie z wyszukiwarek lotów do Rzymu, w tym z nowoczesnego i posiadającego najbogatszą bazę danych systemu wyszukiwania lotów eSky. Użycie wyszukiwarki lotów eSky pozwala na szybkie porównanie biletów lotniczych do Rzymu z oferty wszystkich linii lotniczych i wybór lotu, który najbardziej nam odpowiada pod względem ceny, terminu czy lotniska, na którym lądować będzie samolot.

Inną metodą, aby znaleźć tanie loty do Włoch, jest pozyskiwanie wiadomości o promocjach linii lotniczych z aplikacji mobilnych (np. eSky), a także z grup podróżniczych w mediach społecznościowych oraz z fanpejdżów internetowych pośredników turystycznych. Na Facebooku, Instagramie czy Twitterze pojawiają się wyłącznie najświeższe i aktywne promocje na bilety lotnicze. Chcąc dowiedzieć się o najtańszych biletach na lot do Rzymu, można również zapisać się do newsletterów czy alertów cenowych konkretnych linii lotniczych, które mailowo informują o najnowszej ofercie lotów do Rzymu i promocjach. Ostatni sposób nie daje jednak pewności, że będzie się miało pełną wiedzę na temat najtańszych biletów do wybranego przez nas miejsca.

Jak korzystać z wyszukiwarki lotów eSky?

Korzystanie z wyszukiwarki tanich lotów eSky jest niezwykle intuicyjne. Dzięki największej bazie linii lotniczych liczącej 3038 lotnisk i ponad 860 krajowych oraz międzynarodowych przewoźników lotniczych można mieć także pewność, że wskaże najtańsze dostępne na rynku loty również do stolicy Włoch. Jak znaleźć tanie loty do Rzymu, używając wyszukiwarki eSky? W internetowej porównywarce tanich lotów eSky lub w aplikacji mobilnej eSky wystarczy w odpowiednich oknach wpisać nazwę miasta, z którego chcemy wylecieć, oraz tego, do którego podróżujemy, czyli Rzym (wskazując lotnisko Rzym Ciampino CIA lub Rzym Fiumicino FCO). Następnie należy zaznaczyć, czy interesuje nas podróż w jedną czy w obie strony, oraz wskazać termin wylotu i liczbę podróżujących.

Na rozwijalnej liście w prawym górnym rogu można wybrać klasę ekonomiczną, ekonomiczną premium, biznes oraz pierwszą. Ostatnim krokiem jest kliknięcie ikony lupki z prawej strony okna wyszukiwarki. Listę wyników można sortować według ceny lub filtrować, biorąc pod uwagę liczbę przesiadek, godziny przylotu, linię lotniczą czy lotnisko docelowe (Ciampino lub Fiumicino). Dzięki zakładce „Najtańsze loty +/- 3 dni” można uzyskać informację o najbardziej korzystnych cenowo lotach w okresie trzech dni przed i trzech dni po dniu, który wskazaliśmy podczas wyszukiwania.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Rzymu znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Rzymu mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Rzymu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Rzymu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Rzymu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Rzymie

Popularne linie latające do Rzymu

Jeżeli chcesz zwiedzić Włochy, musisz zacząć od ich serca, czyli Rzymu. Tanie loty do Rzymu ułatwią ci planowanie wydatków, a także znacznie skrócą czas konieczny na przejazd przez sporą część Europy. A wiadomo – jazda samochodem męczy, pociągi zaś są bardzo drogie. Skoro istnieją inne sposoby na dojazd do tego miasta, to warto skorzystać z lotów do Rzymu, zwłaszcza, że cena jest bardzo atrakcyjna. Samolot zapewnia dużą wygodę dla wszystkich, a czas przelotu jest skrócony najbardziej, jak to możliwe. Także cena może zachęcić do odwiedzin włoskiej kultury, aby przekonać się na własnej skórze, jak piękne są podróże do dalekich miast. Bilety lotnicze do Rzymu są na wyciągnięcie ręki, więc nie trać czasu na dłuższe zastanawianie się, czy na pewno warto – warto! Dlatego planuj wraz z rodziną, co zwiedzicie jako pierwsze.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Rzymie

Znajdź nocleg w Rzymie