Menu

Wyszukaj loty do Rzymu

Rzym

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Jedzenie

  Aby w pełni doświadczyć wspaniałej włoskiej kuchni, polecamy skorzystać z oferty Eating Italy Food Tour! Ponadto należy spróbować lokalnych przysmaków: carciofi alla Giuda (karczochy po żydowsku), pysznego panini z Bread-In oraz ciastek z dzielnicy żydowskiej.

 • Widoki miasta

  Z Pomnika Wiktora Emanuela II możemy podziwiać piękną panoramę miasta. Świetny widok rozciąga się także z najwyższej w mieście, ale słabo znanej wśród turystów góry Monte Mario.

 • Ghost and Mystery Walking Tour

  Przez półtorej godziny, w romantycznej wieczornej scenerii, przemierzysz z przewodnikiem najbardziej znane punkty miasta oraz wąskie zaułki, by poznać straszliwe rzymskie historie i legendy. Miłego wieczora!

Co warto zobaczyć w Rzymie?

Wieczne Miasto i źródło La Dolce Vita – tak zwykło się mawiać o Rzymie. Stolia Włoch doczekała się niezliczonych publikacji poświęconych jej kulturze, architekturze, stylowi życia i kuchni, która wydaje się być specjalnie stworzona dla ludzi kochających wspaniałe doznania.

Skądkolwiek przybywasz, koniecznie musisz zobaczyć symbole miasta – starożytne Koloseum, zwieńczony imponującą kopułą Panteon – uznany w starożytności za jedyną idealną budowlę na świecie, gromadzącą tłumy turystów Fontannę di Trevi (polecamy zwłaszcza wspaniały wieczorny widok z bogatą iluminacją) i Watykan (aby uniknąć kolejek do kas, kup zawczasu bilet wstępu w sieci!). Co jeszcze warto odwiedzić?

1. Forum Romanum to ruiny centrum starożytnego Rzymu, znajdziemy tu multum ważnych budynków z tamtych czasów, w tym Kolumnę Trajana, Łuk Tytusa czy Cyrk Maximus.

2. Piazza Navona to jeden z najbardziej znanych placów w Rzymie. Pełen stylowych restauracji, wspaniałych lodziarni i pełnej przepychu zabudowy z okresu baroku.

3. Zatybrze – dzielnica rzymskiej bohemy, znana z wyjątkowego klimatu, który oczaruje w mig każdego turystę. Brukowane uliczki i dziesiątki niewielkich sklepów pełnych rękodzieła - to właśnie istota tej wspaniałej części miasta!

Rozwiń

Przydatne informacje o lotniskach w Rzymie

Popularne linie latające do Rzymu

Jeżeli chcesz zwiedzić Włochy, musisz zacząć od ich serca, czyli Rzymu. Tanie loty do Rzymu ułatwią ci planowanie wydatków, a także znacznie skrócą czas konieczny na przejazd przez sporą część Europy. A wiadomo – jazda samochodem męczy, pociągi zaś są bardzo drogie. Skoro istnieją inne sposoby na dojazd do tego miasta, to warto skorzystać z lotów do Rzymu, zwłaszcza, że cena jest bardzo atrakcyjna. Samolot zapewnia dużą wygodę dla wszystkich, a czas przelotu jest skrócony najbardziej, jak to możliwe. Także cena może zachęcić do odwiedzin włoskiej kultury, aby przekonać się na własnej skórze, jak piękne są podróże do dalekich miast. Bilety lotnicze do Rzymu są na wyciągnięcie ręki, więc nie trać czasu na dłuższe zastanawianie się, czy na pewno warto – warto! Dlatego planuj wraz z rodziną, co zwiedzicie jako pierwsze.

Tablica lotów: Rzym

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Rzymie

Znajdź nocleg w Rzymie