Menu

Grenoble loty - Tanie loty do Grenoble

Pokaż filtry

Grenoble

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Niezwykła twierdza

  W Grenoble znajduje się twierdza Bastylia, pochodząca z XVI wieku. Niegdyś pełniła funkcje obronne, dziś jest znakomitym punktem widokowym. Zobaczysz stąd całe miasto i szczyty Alp, w tym Mont Blanc.

 • Gratka dla miłośników sztuki

  W mieście, przy 5 Place de Lavalette,  znajduje się muzeum sztuki – Musee de Grenoble. Będziesz mógł podziwiać w nim kolekcję cennych dzieł mistrzów takich jak Rubens, Picasso czy Chagall.

 • Kolejka na szczyt

  Na szczególną uwagę zasługuje kolejka, kursująca na szczyt Bastylii. Składa się ona z kilku wagoników w kształcie metalowo-szklanych kul. Kursują cały czas, zatrzymując się tylko podczas wsiadania.

Co warto zobaczyć w Grenoble?

Grenoble jest miejscowością położoną we wschodniej części Francji, w regionie Owernia-Rodan-Alpy, w departamencie Isère. Znajduje się w niezwykle malowniczej okolicy, otoczone jest górami, od północy - Chartreuse, od południowego zachodu natomiast pasmem Vercors. Znane jest przede wszystkim w świecie naukowym, jako siedziba kilku uniwersytetów, a także centrum badań nuklearnych.

Oczywiście Grenoble to nie tylko szkoły. To położone w alpejskim regionie miasteczko, ma wiele do zaoferowania miłośnikom sportów zimowych. Łatwo dotrzeć stąd do niezwykle popularnych wśród turystów z całego świata miejsc, w których możesz poszusować na nartach czy desce. Są to między innymi Val Thorens czy Trzy Korony. Okoliczne trasy zjazdowe mają ponad 600 kilometrów! W lecie także nie będziesz mógł narzekać na nudę, w okolicy jest ponad sto pięknych jezior, a także wiele parków narodowych.

Grenoble jest miastem zachęcającym do spędzenia w nim co najmniej kilku dni. Jest tu piękna architektura i szerokie bulwary, sprzyjające spacerom, podczas których skosztujesz doskonałych kasztanów. Jeśli jednak będziesz miał ochotę na coś więcej niż przekąska, również się nie zawiedziesz. Na świetnie przyrządzone dania kuchni francuskiej zajrzyj do La Petite Idee przy 7 cours Jean Jaures, do Le Cote przy 33 avenue Albert 1er de Belgique lub do Une Semaine Sur Deux przy 3 rue Condorcet (zwróć uwagę, jak piękne są tu drzwi wejściowe!). Jeżeli masz ochotę na coś innego, wybierz się na przykład do restauracji Tchoutchoura, specjalizującej się w kuchni greckiej, znajdziesz ją przy 16 rue Gabriel Peri.

W Grenoble ma miejsce także wiele wydarzeń kulturalnych. Wśród nich wymienić trzeba Festival du Film court en Plein air, czyli najstarszy we Francji festiwal poświęcony kinu krótkometrażowemu, odbywający się na świeżym powietrzu! Odbywa się on corocznie w lipcu. Innym wydarzeniem, na które także warto się wybrać, są, odbywające się w listopadzie, Górskie Spotkania z kinem (Rencontres du cinéma de montagne). Z pewnością ciekawą propozycją jest także festiwal Vues d'en face, poświęcony kinu związanemu z LGBT.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Grenoble w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Grenoble, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Grenoble mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Grenoble?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Grenoble obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Grenoble

Popularne linie latające do Grenoble

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Grenoble

Znajdź nocleg w Grenoble