Menu

Tanie loty z Krakowa do Genewy

Pokaż filtry

Genewa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki, francuski, włoski, romansz
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Frank szwajcarski (CHF)

 • Spróbuj koniecznie!

  W Genewie na pewno trzeba spróbować klasycznego fondue. Ponadto należy skosztować lokalnych odmian czekolady oraz sera (polecamy: ementaler, apyenzell i gruyere), a na koniec napić się tradycyjnej genewskiej milchkaffe.

 • Zegarki i czekolada
  Genewa słynie z produkcji zegarków, zegarów i czekolady. W mieście pełno jest sklepów, w których można je kupić i tym samym sprawić sobie (albo swoim bliskim) świetną pamiątkę!
 • Język
  Mieszkańcy Genewy w większości posługują się językiem francuskim i jak przystało na prawdziwych frankofonów nie lubią, kiedy przyjezdni próbują rozmawiać z nimi w innym języku. Po prostu - spodziewaj się odpowiedzi po francusku, jeśli zadasz mieszkańcowi Genewy pytanie w języku angielskim!
Co warto zobaczyć w Genewie?

Drugie pod względem liczby mieszkańców miasto Szwajcarii (większy jest jedynie Zurych) leży nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Genewa uznawana jest za światowe centrum finansowe, miasto artystów i historycznych postaci. Mieści się tutaj również laboratorium CERN, w którym znajduje się Wielki Zderzacz Hadronów, europejska siedziba ONZ, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża i wiele innych. Genewa to także od lat jedno z 10 najdroższych miast świata.

Co robić w Genewie?

Nie sposób ominąć najsłynniejszej imprezy, jaka odbywa się w Genewie. Wystawa samochodów organizowana jest każdego roku na początku marca. Każdą edycję tego najważniejszego wydarzenia motoryzacyjnego w Europie odwiedza ponad 700 tysięcy osób!

Fani jednej i dwóch desek także znajdą tu coś dla siebie. W okolicach miasta znajduje się około 30 dobrze wyposażonych ośrodków narciarskich. Na narty lub snowboard najlepiej wybrać się do Genewy między styczniem a kwietniem, to wtedy warunki do jazdy są najlepsze i każdy, kto spróbuje zimowego szaleństwa będzie się tu dobrze bawił.

Kolejną atrakcją jest Jezioro Genewskie. Tereny położone nad jego brzegami są stworzone do długich spacerów, samo jezioro także oferuje nie lada atrakcję! Warto wybrać się na rejs statkiem po jeziorze i podziwiać niesamowite widoki. Po powrocie na ląd trzeba koniecznie ruszyć w stronę centrum miasta. Można tam wstąpić na zakupy do jednego z wielu centrów handlowych lub zatopić się w historycznych ulicach genewskiej starówki.

Co zwiedzać?

Katedra świętego Piotra jest jednym z najsłynniejszych zabytków w miasta. Powstawała etapami – od XI do XVIII wieku, stąd z zewnątrz jest mieszanką różnych stylów. Za to wnętrza, jak przystało na kościół, w którym głosił kazania Jan Kalwin, są bardzo ascetyczne.

Symbolem miasta jest jednak atrakcja o zupełnie innym charakterze. Fontanna Jet d’eau stoi u na Jeziorze Genewskim i posiada jeden z najwyższych słupów wody. Fontanna potrafi wyrzucić strumień wody nawet na 140 metrów nad taflę jeziora! Ciekawostka - początkowo Jet d’eau pełniła jedynie funkcję zaworu bezpieczeństwa miejskiej sieci wodociągowej, ale niedługo po uruchomieniu w końcu XIX wieku doceniono także jej walory estetyczne.

A co z muzeami? Warto zajrzeć do Muzeum Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, by poznać dzieje tej organizacji i zobaczyć eksponaty dokumentujące prace wolontariuszy MCK w trakcie wojen. Wystawa multimedialna przybliża także smutną historię konfliktów zbrojnych na świecie. Aby nieco odetchnąć po poruszającej wizycie w Muzeum MCK warto zajrzeć do Muzeum Ariana. Ta położona w 45-hektarowym parku Ariana instytucja gromadzi ponad 20000 eksponatów – ceramiki i szkła, pochodzących z całego świata. Wśród nich znajdziemy okazy pochodzące nawet sprzed 1200 lat!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Genewy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Genewy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Genewy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Genewy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Genewy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Genewa

Popularne linie latające na trasie Kraków - Genewa

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Genewie

Znajdź nocleg w Genewie