Menu

Innsbruck loty - Tanie loty do Innsbrucka

Pokaż filtry

Innsbruck

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Z kartą taniej

  Wybierasz się na weekend do Tyrolu? Dzięki Innsbruck Card przez 24, 48 lub 72 godziny można korzystać do woli z publicznych środków transportu, kolejek górskich oraz z oferty muzeów.

 • Perła Tyrolu

  Zaprojektowana przez Zahę Hadid skocznia narciarska Bergisel to must see w Innsbrucku. Najlepiej wybrać się tu zimą podczas rundy Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich.

 • Inne zoo

  Dlaczego warto wybrać się innsbruckiego zoo? Zobaczyć można tu bowiem zwierzęta naturalnie występujące w Alpach. To świetna lekcja przyrody nie tylko dla najmłodszych.

Loty do Innsbrucka

Austria nierozerwalnie kojarzy się z Alpami. Nie da się uciec od tego skojarzenia, wybierając podróż do Innsrbucka, jednego z największych miast tego kraju. Położone w kraju związkowym Tyrol, jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Alpach i największym w Austrii. To malownicze otoczenie skalistych szczytów miało wyraźny wpływ na rozwój miasta. Innsbruck sporo zawdzięcza także Habsburgom, których ślad znajdziemy w wielu miejscach, jeśli wybierzemy się w turystyczny lot do Innsbrucka.

Loty do Innsbrucka z Polski

Niewielka odległość, jaka dzieli Innsbruck od granicy z naszym krajem, sprawia, że podróże samolotem tego miasta nie trwają długo. Jeśli zamierzamy wybrać się w podróż lotniczą do Innsbrucka z Polski, musimy być przygotowani na lot z przesiadkami. Żaden z przewoźników nie oferuje bezpośrednich połączeń między lotniskami w Polsce i stolicą Tyrolu. W związku z tym cała wyprawa może potrwać nieco dłużej niż czas samego lotu.

Niemal z każdego rodzimego portu lotniczego możemy rozpocząć podróż do Innsbrucka. Zatem wybór lotniska w kraju najlepiej uzależnić od odległości, jaką musimy pokonać, żeby do niego dotrzeć. Kolejnym wyborem, przed jakim staniemy, będzie wybór miasta, w którym czeka nas międzylądowanie. W zależności od tego, usługi którego przewoźnika weźmiemy pod uwagę, możemy znaleźć się w innym miejscu. Jeśli wybierzemy się z narodowym niemieckim przewoźnikiem Lufthansa, międzylądowanie czeka nas we Frankfurcie nad Menem. Z kolei korzystając z usług linii Austrian Airlines, na kolejną część trasy wyruszymy z Wiednia. Obie części trasy nie są długie i może się okazać, że lot do Innsbrucka w większości spędzimy, oczekując na odprawę.

Wspomniane połączenia lotnicze, to jedynie dwie z kilku możliwości, które warto wziąć pod uwagę, planując podróż lotniczą do Innsbrucka. Przed ułożeniem podróży warto sprawdzić użyteczne serwisy, dzięki którym poznamy wszystkie możliwości lotów. Chodzi tu przede wszystkim o wyszukiwarkę lotów eSky, która zbierze za nas dane od wszystkich przewoźników, którzy obsługują tę trasę, albo jej część. Wystarczy wpisać w odpowiednie pola miasto docelowe i lotnisko, z którego chcemy wystartować. Po kilku sekundach poznamy oferty od wszystkich linii lotniczych.

Rezerwacji tanich biletów lotniczych do Innsbrucka możemy dokonać za pośrednictwem własnego komputera lub smartfona. Tą drogą dopełnimy także wszelkich formalności i dokonamy płatności. Na stronie eSky można także dokonać zakupu ubezpieczenia na czas podróży, a nawet zarezerwować samochód w okolicy lotniska. Korzystając pierwszy raz z usług wyszukiwarki lotów, możemy nie mieć zaufania do tego typu rozwiązań. Warto jednak mieć świadomość, że w ciągu piętnastu lat działalności eSky pomogło kilku milionom klientów. Na dodatek w razie jakichkolwiek pytań dotyczących lotu do Innsbrucka albo innych miejsc, można skontaktować się z telefonicznym punktem obsługi.

Jak kupić tanie bilety lotnicze do Innsbrucka?

Regularne połączenia między lotniskami w Polsce i stolicą Tyrolu realizowane są przede wszystkim przez narodowych przewoźników. W związku z tym ciężko kupić tanie bilety lotnicze do Innsbrucka w cenach, które oferują budżetowe linie. Są jednak sposoby, żeby lot w obie strony zmieścił się w kosztach nieprzekraczających 500 złotych. W jaki sposób kupić tanie bilety do Austrii?

W tym wypadku najważniejszy jest termin. Bilety lotnicze w te rejony są droższe w czasie sezonu narciarskiego. Wówczas loty do Innsbrucka wybiera sporo miłośników białego szaleństwa. Tradycyjnym terminem, w którym bilety drożeją, jest okres wakacji i letniego odpoczynku. Zatem jeśli bilety do Innsbrucka wybieramy po to, żeby zwiedzić miasto i spędzić przyjemnie czas w otoczeniu niezwykłej przyrody, warto ominąć te sezony i wybrać się w podróż wiosną lub jesienią.

Dobrym sposobem na uzyskanie niższych cen biletów lotniczych jest rezerwacja z dużym wyprzedzeniem. Najlepszym terminem jest tu 6 – 8 tygodni przed planowaną datą odlotu. Wówczas istnieje szansa na znalezienie biletów w bardzo korzystnych cenach. Warto też monitorować ceny u różnych przewoźników, ponieważ mogą one się zmienić z dnia na dzień. Jeśli chcemy zaoszczędzić na kosztach podróży lotniczej, trzeba mieć rękę na pulsie.

Bilety lotnicze do Austrii z eSky

Nie zawsze mamy czas na to, żeby przeglądać oferty od różnych przewoźników, dlatego możemy pomóc sobie, korzystając z wyszukiwarki tanich lotów eSky. W tym serwisie znajdziemy zestawienie wszystkich przewoźników, którzy obsługują wybraną przez nas trasę. To miejsce, w którym możemy także zarezerwować i opłacić bilet lotniczy do Innsbrucka.

Obsługa wyszukiwarki jest bardzo prosta i intuicyjna. W wybrane pola wpisujemy trasę podróży i datę. Po chwili otrzymamy propozycje od wszystkich linii lotniczych. Ciekawą funkcją jest „+/- 3 dni”, dzięki której możemy poznać ceny biletów lotniczych do Austrii w kilku okolicznych dniach. Może się okazać, że ceny są mocno zróżnicowane. Przyspieszając lub opóźniając nasz lot o kilkanaście godzin, będziemy mogli zaoszczędzić sporo na biletach lotniczych.

Inną możliwością, jaką daje nam eSky, jest podróż wieloodcinkowa. Może to być bardzo ciekawa opcja zwłaszcza w przypadku lotu z przesiadkami. Podróż wieloodcinkowa to możliwość zadecydowania, w jaki sposób pokonamy daną trasę i z jakimi przewoźnikami. Możemy przykładowo wybrać lot do Innsbrucka z dwudniową przerwą na zwiedzanie Wiednia. Wystarczy, że zmienimy datę wylotu z lotniska przesiadkowego. Dzięki temu przed odpoczynkiem w mieście Habsburgów można zwiedzić miasto Straussów.

Podróż turystyczna do Innsbrucka – co warto zobaczyć?

Pierwszym kontaktem z miastem będzie lotnisko. Już rzut oka za okno pokładu lądującego samolotu pozwoli nam ocenić, z czym będziemy mieli do czynienia podczas podróży do Innsbrucka. Lotnisko położone jest w sercu Alp, pomiędzy strzelistymi szczytami gór. W związku ze swoim położeniem, lądowanie na nim należy do niezwykle trudnych. Port lotniczy położony jest około czterech kilometrów od centrum miasta. Można dostać się tam busem, taksówką lub samochodem z wypożyczalni, których kilka działa w pobliżu portu lotniczego.

Po zameldowaniu się w hotelu warto wyruszyć na krótki spacer po malowniczym centrum miasta. Choć miasto jest jednym z największych w Austrii i na co dzień zamieszkuje je niemal 200 tysięcy ludzi, sprawia wrażenie kameralnego i przytulnego. Wszystko za sprawą otaczających go z każdej strony szczytów górskich, które otulają swoimi bryłami malownicze uliczki. Wchodząc na największy plac miasta - City Square – wśród wielowiekowych kamieniczek i kolumny św. Anny, widzimy piękną panoramę alpejskich szczytów w tle. Takich miejsc jest jeszcze znacznie więcej.

Podczas spaceru po mieście nie można ominąć dwóch punktów, które uznawane są za wizytówki Innsbrucka. Pierwszym z nich jest położona na starówce kamienica ze złotym dachem. Miejsce zwane po prostu „Złotym Dachem” zostało ufundowane przez jednego z tyrolskich cesarzy na cześć jego przyszłej małżonki. Choć znacznie większe wrażenie robi złocona kopuła na Wawelu, warto zobaczyć to miejsce.

Drugim punktem obowiązkowym na mapie podróży po Innsbrucku jest słynny rząd kolorowych kamienic przy ulicy Maria-Hilf-Strasse nad brzegiem rzeki Inn. W tle widać piękny masyw górski Nordkette. Warto przejść na drugą stronę rzeki, skąd pochodzi większość zdjęć do folderów podróżniczych i samemu wykonać fotografię tego charakterystycznego dla Tyrolu miejsca.

Innymi miejscami, które warto zobaczyć choćby z zewnątrz, jest zamek cesarski Hofburg, który był siedzibą książąt Tyrolskich. XVI-wieczny pałac cesarski z okresu późnego renesansu i baroku, znany jest z luksusowych wnętrz z ozdobnymi freskami. Zamek Ambras położony jest z kolei poza miastem na wzgórzu. Niemal całkiem biały budynek otoczono pięknym ogrodem Casarskim. Wewnątrz można podziwiać kolekcję zbroi i portretów dynastii Habsburg.

Jeśli wolimy obcować z przyrodą, nie tylko tą nieożywioną, powinniśmy zajrzeć do Alpenzoo Innsbruck. To jeden z najwyżej położonych ogrodów zoologicznych w Europie. Zamieszkują tam niemal wszystkie gatunki zwierząt, które można zobaczyć w Alpach. Innsbruck to także skocznia narciarska, gdzie co roku odbywa się jeden z konkursów Turnieju Czterech Skoczni. Na terenie miasta znaleźć można też wiele innych obiektów sportowych, zwłaszcza związanych ze sportami zimowymi.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Innsbrucka w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Innsbrucka, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Innsbrucka mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Innsbrucka?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Innsbrucka obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Innsbrucku

Popularne linie latające do Innsbrucka

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Innsbrucku

Znajdź nocleg w Innsbrucku