Menu

Salzburg loty - Tanie loty do Salzburga

Pokaż filtry

Salzburg

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Miasto Mozarta

  Salzburg słynie z ogromnej dumy ze swojego najbardziej znanego obywatela - Wolfganga Amadeusza Mozarta. Na jego cześć nazwano lotnisko, wyższą szkołę muzyczną, plac w centrum, a nawet słodycze!

 • Krótkie godziny otwarcia

  Wybierając się do Salzburga, pamiętaj o tym, że sklepy otwarte są tu dość krótko. W tygodniu zakupy zrobisz nawet do 20, jednak w sobotę zamykane są wcześnie, a w niedzielę są zamknięte cały dzień.

 • Skwaszona mina

  W ogrodzie Mirabel znajduje się waza z wizerunkiem, podobno typowej, skwaszonej miny mieszkańca miasta. Warto odwiedzić to miejsce nie tylko ze względu na nią, pamiętając jednak, że to tylko stereotyp!

Co warto zobaczyć w Salzburgu?

Salzburg jest stolicą kraju związkowego o tej samej nazwie, znajdującego się w północno - zachodniej części Austrii. Położone jest w alpejskiej części kraju, nad rzeką Salzach, jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast. Ma piękną starówkę, której wartość została doceniona w 1996 roku, kiedy wpisano ją na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ma ponad tysiąc lat, a swoją nazwę zawdzięcza soli, czyli jednemu z największych zasobów, jakimi w tamtym czasie natura obdarzyła tę część Europy. Często porównywany jest do Rzymu, z powodu dużej liczby zabytkowych budynków. W samym centrum możesz doliczyć się dwudziestu barokowych kościołów. Poszukaj też domu Mozarta, znajdującego się przy Getreidegasse 9, w żółtej kamienicy. W miejscu, gdzie kompozytor przyszedł na świat, dziś zorganizowane jest poświęcone mu muzeum.

Około pięćdziesięciu kilometrów od miasta znajduje się przepiękne jezioro Wolfgangsee. Jest ucieleśnieniem wyobrażenia o alpejskiej okolicy. Wstań wcześnie rano, przygotuj jedzenie i wybierz się tam, a będziesz miał zapewnione wyjątkowe, spokojne śniadanie, w niesamowitych okolicznościach przyrody. Jest duża szansa, że o poranku nie spotkasz tam innych turystów, dla tej atmosfery warto poświęcić kilka godzin snu.

Na zjedzenie czego pokusić się w mieście Mozarta? Na pewno spróbuj Mozartkugel - czekoladki, która jest symbolem Salzburga, a która produkowana jest od 1890 roku! Dostaniesz ją w jednej z czterech cukierni Paula Fürsta. Innym niebywale popularnym deserem (bez przecinków) jest pyszny suflet, Salzburger Nockerl, przygotowywany na miejscu w restauracji czy kawiarni. Jeśli jesteś smakoszem piwa, z pewnością zainteresuje Cię fakt, że kultura jego picia w Salzburgu sięga ponad pięciuset lat!  Miasto nazywane jest piwną stolicą Austrii, a w jego regionie znajduje się około dziesięciu browarów. Kształci się tu także dyplomowanych specjalistów w tej dziedzinie, a dzieje się to w niewielu miejscach na świecie.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Salzburga w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Salzburga , mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Salzburga mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Salzburga ?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Salzburga obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Salzburgu

Popularne linie latające do Salzburga

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Salzburgu

Znajdź nocleg w Salzburgu