Menu

Linz loty - Tanie loty do Linzu

Pokaż filtry

Linz

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Mathausen-Gusen

  Czarna karta historii to niemieckie obozy koncentracyjne znajdujące się niedaleko miasta, wybudowany w latach 1938-1940. Przetrzymywani w nich więźniowie pracowali w pobliskim kamieniołomie. 

 • Najstarszy kościół

  Na pewno najstarszy w Linz, prawdopodobnie również najstarszy w Austrii kościół św. Marcina wzmiankowany był już w 799 roku. Zbudowano go z rzymskich nagrobków i kamieni pochodzących z innych budynków.

 • Miasto muzyki

  Wolfgang Amadeus Mozart, austriacki wirtuoz i kompozytor, tak uwielbiał Linz, że podarował miastu jedno ze swoich wybitnych dzieł. Jest to najsłynniejsza i najbardziej ceniona symfonia XXXVI, C-dur. 

Co warto zobaczyć w Linz?

Miasto w północnej części Austrii, 50 km od granicy z Czechami. Nieznana jest dokładna data powstania miasta, wiadomo, że w II wieku miasto nad Dunajem, Lenthię, założyli Rzymianie. Niemiecka nazwa LInz pojawia się w dokumentach po raz pierwszy w 799 roku. Ma to związek z przybyciem na te tereny bawarskich książąt. SIlne uprzemysłowienie miasta to zasługa Adolfa Hitlera, który, choć nie urodził się, ale mieszkał w Linz, uznał je za swoje rodzinne miasto. Po przyłączeniu Czechosłowacji do III Rzeszy wiele fabryk rozebrano i przeniesiono właśnie do Linz.

Zwiedzanie miasta zacznij od rynku, gdzie znajduje się XVIII-wieczna świątynia pw. Świętego Marcina, nazywana Starą Katedrą. Zwróć szczególną uwagę na bogate zdobienia stelli prezbiterium przy głównym ołtarzu. Organy nie są oryginalne, w połowie XIX wieku przebudowano je zgodnie ze wskazówkami Antona Brucknera, słynnego austriackiego kompozytora i organisty, który w tamtym czasie pracował w kościele.

Dla porównania odwiedź następnie kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nazywany Nową Katedrą. Budowę rozpoczęto w 1862 roku, konsekrowano ją w 1924 roku. Katedra jest znacznie większa od swojej poprzedniczki, ma ponad 20 tys. miejsc siedzących. Wybudowano ją w stylu francuskiego neogotyku. Wieża ma 135 m, choć według planów miała być wyższa. W czasach AUstro-Węgier panowała jednak zasada, że żadna wieżą nie może być bardziej okazała niż Wieża Południowa z wiedeńskiej katedry św. Szczepana. Ma więc o 2 m mniej. To jednak nie wieża, a witraże zasługują na szczególna uwagę. Znajdują się na nich portrety fundatorów świątyni oraz historia miasta.   

Po całym dniu wrażeń z tego pięknego miasta warto zjeść coś pysznego. W Promenadenhof przy Promenade 39 serwują tradycyjną austriacką kuchnię. Skosztuj tafelpsitz, czyli gotowaną wołowinę, sałatkę z kurczaka w stylu styryjskim, a do tego wybierz najlepsze dla siebie spośród wielu lokalnych piw lub win. Doskonałe dania austriackiej kuchni serwują również 5 km na północ od centrum miasta, przy Pachmayrstrasse 137, w Verdi Restaurant & Einkehr. Jeśli wolisz nieco zaszaleć, dostaniesz tu również sezonowe potrawy, np. przepiórkę, risotto z kurczakiem czy kurczaka z truflami. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Linzu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Linzu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Linzu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Linzu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Linzu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Linzu

Popularne linie latające do Linzu

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Linzu

Znajdź nocleg w Linzu