Menu

Wrocław Lizbona - Tanie loty

Pokaż filtry

Lizbona

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Oceanarium

  W Lizbonie znajduje się największe akwarium w Europie! Żyje tam wiele gatunków morskich zwierząt - od pingwinów i rekinów po mięczaki, koralowce i płazy. Łącznie ponad 25 tysięcy przedstawicieli 450 gatunków zwierząt z całego świata.

 • Mosty

  Symbolem Lizbony są dwa mosty nad rzeką Tag. Most 25 kwietnia jest najbardziej popularnym, a Most Vasco da Gamy najdłuższym w Europie! Warto wybrać się na spacer po jednym z nich, by podziwiać wspaniałe widoki.

 • Fado

  Warto odwiedzić niewielkie lokale w dzielnicy Alfama, by posłuchać na żywo słynnej tradycyjnej muzyki fado. Ten gatunek muzyczny powstał na początku XIX wieku i uznawany jest za jeden z filarów portugalskiej tożsamości.

Co warto zobaczyć w Lizbonie?

Położona na siedmiu malowniczych wzgórzach stolica Portugali imponująco odbija się w tafli przepływającej przez nią najdłuższej rzeki Półwyspu Iberyjskiego - Tagu. Miasto pełne jest kolorów, malowniczych widoków i artystycznego klimatu, a każdemu kto je odwiedza opowiada niezwykłe historie. Lizbońskie muzea przybliżają bogatą historię i kulturę portugalskiej stolicy. Skierowane zarówno dla małych dzieci, jak i dorosłych Muzeum Morskie pokazuje niezwykłą historię tego kraju, a Casa-Museu Dr Anastácio Gonçalves jest prawdziwym ukrytym dziełem sztuki.

Aby w pełni cieszyć się piękną architekturą z kamienia należy wybrać się na wycieczkę po mieście i zwiedzić Pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów, wieżę Belem i Zamek św. Jerzego. Od średniowiecza głównym miejscem spotkań jest Plac Rosio. Można tu przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu, popijając aromatyczna kawę i ciesząc oczy widokiem dostojnego gmachu Teatru Narodowego. Nie wolno ominąć malowniczej dzielnicy Alfama, gdzie można spacerować po pięknych stromych ulicach i w jednym z wielu barów posłuchać tradycyjnej portugalskiej muzyki fado.

Jedną z największych atrakcji miasta są zabytkowe tramwaje, które od rana do nocy przemierzają jego malownicze ulice. Taka przejażdżka to olbrzymia frajda i niezapomniane przeżycie!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Wrocławia do Lizbony w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Lizbony, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Lizbony mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Wrocławia do Lizbony?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Wrocławia do Lizbony obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Wrocław Lizbona

Popularne linie latające na trasie Wrocław - Lizbona

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Lizbonie

Znajdź nocleg w Lizbonie