Menu

Sztokholm loty - Tanie loty do Sztokholmu

Sztokholm

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: szwedzki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona szwedzka (SEK)

 • Transport publiczny

  Transport publiczny w Sztokholmie należy do bardzo wygodnych. Metro, tramwaje, autobusy i pociągi kursują w ramach jednego systemu, co umożliwia korzystanie ze wszystkich środków transportu za pomocą jednej karty - SL Access Card. Można zakupić bilet 24 godzinny, 72 godzinny, 7 dniowy lub bez limitu.

 • Język szwedzki

  Szwedzki to język germański, tak jak angielski, niemiecki, norweski i duński. Dźwięcznością przypomina trochę język niemiecki, a trochę język francuski. Szwedzki alfabet jest oparty na łacinie i w większości fonetyczny. To oznacza, że słowa czyta się tak, jak zostały napisane.

 • Klimat

  Dzień w Sztokholmie trwa 18 godzin w lecie, a zimie jedynie 6. Jesień jest przeważnie chłodna i deszczowa, zimą panują bardzo niskie temperatury. Najlepiej odwiedzić miasto w okresie od czerwca do września.

Dlaczego warto kupić lot z Polski do Sztokholmu?

Stanowiący stolicę Szwecji Sztokholm nazywany bywa miastem na wodzie, ponieważ położony jest na kilkunastu wyspach połączonych ze sobą kilkudziesięcioma mostami. Dzięki tanim lotom do Sztokholmu można na własne oczy zobaczyć urokliwe uliczki Gamla Stan, czyli Starego Miasta, a także zabytkowe budynki w miejskim skansenie.

Niedrogie loty z Polski do Sztokholmu mogą być również okazją do skosztowania lokalnych specjałów. Chociaż ceny w Szwecji są bardzo wysokie, z pewnością nie należy odmawiać sobie takich przysmaków jak kanelbullar, czyli tradycyjnych bułeczek cynamonowych czy glöggu, czyli grzanego wina, które doskonale rozgrzewa zwłaszcza w mroźne zimowe dni.

Z których polskich miast odbywają się loty do Sztokholmu?

Bezpośrednie loty do Sztokholmu realizowane są z ośmiu polskich miast. Bez przesiadek do stolicy Szwecji można polecieć nie tylko z warszawskiego lotniska im. Chopina (WAW) oraz w Modlinie (WMI), ale także z portów lotniczych Kraków-Balice (KRK), Katowice-Pyrzowice (KTW), Gdańsk-Rębiechowo (GDN), Lublin-Świdnik (LUZ), Szczecin-Goleniów (SZZ), Wrocław-Strachowice (WRO) oraz Poznań-Ławica (POZ).

Loty niebezpośrednie do Sztokholmu, czyli z co najmniej jedną przesiadką, obsługiwane są natomiast przez lotniska Rzeszów-Jasionka (RZE), Łódź-Lublinek (LCJ), Bydgoszcz-Szwederowo (BZG), a także przez port lotniczy zlokalizowany w okolicach Szczytna, tj. Olsztyn-Mazury (SZY). Podróż lotnicza do Sztokholmu rozpoczęta w jednym z tych czterech miast wiąże się z przesiadką np. w Warszawie, Tallinie, Frankfurcie, Kijowie, Monachium czy w Dusseldorfie.

Jacy przewoźnicy latają na trasie Polska – Sztokholm?

Bezpośrednie loty do Sztokholmu oferowane są zarówno przez niskobudżetowych przewoźników lotniczych, jak również przez linie tradycyjne. Najtańsze bilety do Sztokholmu oferują tanie linie lotnicze takie jak Ryanair, Wizzair oraz Norwegian. Więcej za bilet lotniczy do Sztokholmu bez przesiadek trzeba będzie zapłacić za kurs Polskich Linii Lotniczych LOT z Warszawy.  

Tanie loty do Sztokholmu z linią lotniczą Wizzair można rozpocząć w Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie (WAW) oraz Wrocławiu. Samolotem Ryanair do Szwecji można dostać się z Krakowa, Gdańska, Poznania oraz Warszawy (WMI). PLL LOT oferuje natomiast jedynie kursy na trasie Warszawa (WAW) – Sztokholm. Loty z przesiadkami do Sztokholmu wykonują natomiast takie linie lotnicze jak PLL LOT, Air Baltic, Brussels Airlines, SAS, a także niskobudżetowi przewoźnicy lotniczy easyJet i Wizzair.

Co warto wiedzieć o lotniskach w Sztokholmie?

Sztokholm jest miastem, które obsługiwane jest przez cztery lotniska, tj. Sztokholm-Arlanda, Sztokholm-Skavsta, Sztokholm-Bromma i Sztokholm-Västerås. Port lotniczy Arlanda (ARN) jest głównym lotniskiem miasta położonym ok. 40 km na północ od miasta. W przypadku lotów bezpośrednich i z przesiadkami z Polski lądują tu samoloty tradycyjnych linii lotniczych, np. PLL LOT, SAS, KLM, a także taniej linii Norwegian. Do miasta można się stąd dostać np. autobusami lotniskowymi, publicznymi (w tym nocnym), a także pociągiem.

Oddalone około 100 kilometrów od centrum miasta lotnisko Sztokholm-Skavsta (NYO) obsługuje w jednym terminalu głównie pasażerów tanich linii lotniczych. Loty z Polski do Sztokholmu kierują tu przewoźnicy tacy jak Wizzair oraz Ryanair. Port lotniczy Skavsta ze śródmieściem Sztokholmu połączone jest lotniskową linią autobusową Flygbussarna.

Gdzie przyjmowane są loty? Stokholm-Bromma (BMA) to niewielkie lotnisko położone kilka kilometrów od centrum miasta. Obsługuje ono głównie prywatne samoloty, lokalne linie lotnicze, a także ruch czarterowy. Västerås jest natomiast małym portem lotniczym obsługującym samoloty Ryanair latające wyłącznie na trzech trasach, tj. do i z Alicante, Malagi oraz Londynu.

Ile płaci się za bilet lotniczy do Sztokholmu?

Najtańsze bilety do Sztokholmu oferują tanie linie lotnicze Ryanair oraz Wizzair. W ich systemach rezerwacji można znaleźć loty zarówno za 200-300 zł za osobę w obie strony, jak również te poniżej 100 zł za osobę w obie strony (około 85-95 zł). Często zdarza się, zwłaszcza na loty w sezonie zimowym, gdy w Szwecji panuje mroźna pogoda, że bilety oferowane są jeszcze taniej. Cena promocyjna biletu lotniczego do Sztokholmu może wynosić nawet niespełna 40 zł za osobę w obie strony.

W przypadku tradycyjnych linii bilet lotniczy do Sztokholmu jest zazwyczaj znacznie, nawet kilkukrotnie droższy. Za kurs z Polski do Sztokholmu i z powrotem PLL LOT zapłacić trzeba co najmniej kilkaset złotych (od ok. 800 zł do nawet 3000 zł za osobę w obie strony). Koszty lotu do Sztokholmu są stosunkowo wysokie również w przypadku połączeń lotniczych z przesiadkami. Za lot łączony zapłacić trzeba najmniej ok. 400-700 zł.

Kiedy kupić najtańszy bilet lotniczy do Sztokholmu?

Tanie bilety lotnicze na trasie Polska – Sztokholm dostępne są zazwyczaj na terminy późnojesienne oraz zimowe, gdy w Szwecji panuje nieprzyjemna i chłodna pogoda. Najtańsze loty przewoźnicy oferują na terminy w październiku, listopadzie, styczniu i lutym. Ceny lotów nieco wzrastają w grudniu, kiedy w Sztokholmie odbywa się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy na Gamla Stan.

Najdroższe bilety na lot do Sztokholmu w systemach sprzedaży przewoźników lotniczych pojawiają się natomiast na terminy wiosenne i letnie. Cena biletu lotniczego z Polski do Sztokholmu lub ze Sztokholmu do Polski jest wtedy o około dwadzieścia procent wyższa niż zazwyczaj.

Jak obniżyć cenę lotu na trasie Polska – Sztokholm?

Kupując bilet lotniczy do Sztokholmu, warto pamiętać, że istotne jest, aby rezerwacji dokonać z dwu-, trzymiesięcznym wyprzedzeniem, gdy do sprzedaży trafia najczęściej pula tańszych miejscówek. Dzięki zakupom w tym terminie można zaoszczędzić nawet 50-60 proc. pieniędzy przeznaczonych na podróż lotniczą do stolicy Szwecji. Istotne jest również, aby nie kupować miejsc w samolocie w weekend. Od piątku do poniedziałku ceny są podnoszone, ponieważ przewoźnicy wiedzą, że to jedyny czas w tygodniu, kiedy osoby pracujące mają czas na zaplanowanie podróży.

Propozycją dla osób, którym nie zależy na podróży w konkretnym terminie, jest czekanie na oferty tzw. last minute. Zdarza się, że linie lotnicze na kilka dni przed planowanym wylotem wyprzedają taniej bilety lotnicze. Nie jest to jednak regułą i może okazać się, że chwilę przed podróżą będziemy zmuszeni kupić bilet do Sztokholmu drożej niż zakładaliśmy lub że zabrakło miejsc na pokładzie.

Chcąc oszczędzić jak najwięcej na przelocie z Polski do Sztokholmu, można zrezygnować ze wszystkich płatnych opcji dodatkowych. Koszt biletu może być wyższy, jeżeli zdecydujemy się na ubezpieczenie bagażu, priorytetową odprawę i wejście na pokład samolotu czy wybór miejsca obok znajomej nam osoby czy w konkretnej części samolotu.

Gdzie szukać korzystnych cenowo lotów do Sztokholmu?

Tanie bilety lotnicze do Sztokholmu można znaleźć, korzystając z internetowych porównywarek cen lotów, np. z wyszukiwarki tanich lotów eSky. Z ich pomocą w krótkim czasie można zyskać dostęp do baz danych wszystkich linii lotniczych latających na trasie Polska – Sztokholm. Po podaniu informacji takich jak miejsce wylotu i przylotu, data podróży i liczba pasażerów pojawia się lista połączeń, które automatycznie segregowane są według ceny – od najtańszego do najdroższego. Dobrym sposobem na znalezienie najkorzystniejszego cenowo połączenia lotniczego z Polski do Sztokholmu jest także korzystanie z aplikacji mobilnej eSky.

Informacje o promocjach na loty do Sztokholmu znaleźć można również w mediach społecznościowych, np. na portalach podróżniczych. W przypadku poszukiwań najtańszego połączenia na wybranej trasie, najlepszym sposobem jest włączenie tzw. alertu cenowego, dzięki któremu otrzyma się wiadomość mailową, gdy cena biletu spadnie do satysfakcjonującego nas pułapu.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Sztokholmu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Sztokholmu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Sztokholmu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Sztokholmu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Sztokholmu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Sztokholmie

Popularne linie latające do Sztokholmu

Czy kiedykolwiek marzyłeś o zwiedzeniu Sztokholmu? Jeżeli tak, to masz już taką możliwość. Dzięki tanim lotom do Sztokholmu możesz odwiedzić stolicę Szwecji i zachwycić się tamtejszą niepowtarzalną atmosferą. Wystarczy, że dokładnie zaplanujesz swoją podróż po skandynawskim kraju, z uwzględnieniem najważniejszych atrakcji i zabytków. Bilety lotnicze do Sztokholmu sprawią, że podróż nie tylko nie zajmie ci wiele czasu, ale także będzie komfortowa, bezpieczna i zagwarantuje wygodę podczas całego lotu, bez korków i bez opóźnień. Taka wyprawa to sposób na świetne spędzenie tygodnia, a nawet weekendu w jednej z najpiękniejszych stolic na świecie. Loty do Sztokholmu są okazją na pogłębienie swojej wiedzy na temat Szwecji i ludzi żyjących w tym kraju. Nie czekaj na nic – już teraz zaplanuj podróż swojego życia.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Sztokholmie

Znajdź nocleg w Sztokholmie