Menu

Visby loty - Tanie loty do Visby

Pokaż filtry

Visby

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: szwedzki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona szwedzka (SEK)

 • Domek Pippi Långstrump

  W Kneippbyn, ok. 5 km od Visby, znajduje się wielki wodny park rozrywki, a także Villa Villakulla – filmowy dom słynnej Pippi Långstrump, udostępniony zwiedzającym.

 • Wikińska przygoda w Tofta

  Jeśli chcesz cofnąć się w czasie, udaj się do Tofta (ok. 20 km od Visby), a dokładnie do słynnej Wioski Wikingów. Tu można liczyć na porządną dawkę wiedzy przekazywanej w wyjątkowo atrakcyjnej formie.

 • Krusmyntagården – ziołowy ogród nad morzem

  Ten niezwykły ogród znajduje się ok. 10 km od Visby. Znajdziemy tu poletka, na których uprawiane są różne rodzaje ziół, sklepik z przyprawami i restaurację, gdzie świeże zioła lądują w aromatycznych potrawach.

Co warto zobaczyć w Visby?

Visby, to szwedzkie miasto położone na zachodnim wybrzeżu Gotlandii – największej wyspy na Morzu Bałtyckim. Visby ma za sobą długą historię. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z X wieku. Przez kilka stuleci było ono ważnym ośrodkiem handlowym i należało do europejskiego związku Hanzy. Visby to perła średniowiecznej architektury. Piękny krajobraz autentycznego średniowiecznego miasteczka zachwyca nie tylko pasjonatów historii. Strzeliste wieże, brukowane uliczki oraz okazałe mury obronne – to wszystko spowite w zieleni, urozmaiconej pnącymi się tu i ówdzie różami.

Co roku w mieście odbywa się Tydzień Średniowiecza (Medeltidsveckan), podczas którego organizowane są turnieje rycerskie, pokazy walk wikińskich wojów, występy teatralne, huczne biesiady i ciekawe pokazy rzemieślnicze. Ważnym punktem orientacyjnym miasta jest XII-wieczna protestancka katedra Najświętszej Marii Panny. Fascynującą historię Visby przybliży nam wizyta w Muzeum Gotlandii.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku również nie będą zawiedzeni. W okolicy znajdują się malownicze ogrody i rezerwaty przyrody, m.in. rezerwat Högklint, ogród botaniczny Tradgarden i Gotska Sandön. Ponadto warto wybrać się na wycieczkę do słynnej jaskini Lummelundagrottan. Visby to doskonałe miejsce na wspinaczkę skalną, rajd rowerowy lub rejs połączony z połowem ryb. Na zadbanych, ale nieco dzikich plażach można obserwować majestatyczne morze. Niezapomnianych wrażeń dostarczy również wycieczka na wysepkę Fårö, oddaloną od Visby o około 70 km. Tutaj znajdują się wyjątkowo piękne formacje skalne zwane raukami. Tutaj też żył słynny szwedzki reżyser Ingmar Bergman.

Pobyt na Gotlandii wiąże się z fantastycznymi doświadczeniami kulinarnymi. Podstawą lokalnej kuchni są ryby, delikatna jagnięcina oraz produkty mleczarskie. Smak wielu dań wzbogaca szafran oraz świeże zioła i czosnek niedźwiedzi. Na szwedzki obiad warto pójść do przytulnej restauracji Lilla Bjers Gårdskrog. Lokal Gamla Masters, to doskonałe miejsce na spotkanie z przyjaciółmi lub rodzinną biesiadę przy suto zastawionym stole. W upalny dzień polecamy zajrzeć do lodziarni Glassmagasinet, oferującej ponad 300 różnych smaków!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Visby w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Visby, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Visby mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Visby?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Visby obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Visby

Popularne linie latające do Visby

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Visby

Znajdź nocleg w Visby