Menu

Wyszukaj loty do Goteborga

Pokaż filtry

Goteborg

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: szwedzki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona szwedzka (SEK)

 • Muzeum Sztuki
  Muzeum Sztuki w Göteborgu jest jednym z najciekawszych muzeów tego typu w Europie. Posiada bogate zbiory – od dzieł pochodzących z XV wieku aż po współczesne. Podstawą kolekcji jest sztuka nordycka, ale znajdziemy tu także prace m.in. Van Gogha, Moneta, Rembrandta, Picassa i Warhola.
 • Rejs łodzią

  Jeden z najlepszych sposobów poznawania Göteborga. Widok miasta z perspektywy wody jest naprawdę spektakularny, a przy tym ta wycieczka jest okazją na zapoznanie się z historią Szwecji.

 • Język
  W okolicach Göteborga króluje lokalny dialekt - Göteborska. Mieszkańcy Sztokholmu traktują go nieco z przymrużeniem oka, ale melodyka tego dialektu jest bardzo sympatyczna do ucha. Rdzenni mieszkańcy nazwę swojego miasta wymawiają "yöt-te-boğ-ri". 
  
Co warto zobaczyć w Göteborgu?

Loty bezpośrednie do Göteborga

Aż trzy linie lotnicze oferują loty bezpośrednie do Göteborga z Polski. Zależnie od miasta wylotu, podróż trwa od 1 godziny i piętnastu minut do 1 godziny i 45 minut. Każda z dostępnych linii lotniczych oferuje w cenie najtańszego biletu lotniczego wyłącznie bagaż podręczny. Za możliwość zabrania ze sobą bagażu rejestrowanego na lotach bezpośrednich do Göteborga trzeba dodatkowo zapłacić. Cena uzależniona jest od przewoźnika, daty oraz trasy lotu.

Podróż do tego szwedzkiego miasta można rozpocząć z czterech polskich lotnisk - we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku oraz w Warszawie. Ze stolicy dostępne są zarówno połączenia Warszawa-Modlin - Göteborg, jak i Warszawa-Okęcie - Göteborg. Z każdego lotniska w kraju loty bezpośrednie do Göteborga odbywają się przynajmniej 2 razy w tygodniu, z niektórych lotnisk - codziennie.

Trzy linie lotnicze oferują loty bezpośrednie do Göteborga z Polski. Są to tanie linie lotnicze Ryanair oraz Wizz Air, a także polskie linie lotnicze LOT. Oferta linii lotniczych do Göteborga obejmuje w najtańszym pakiecie wyłącznie przelot, bez możliwości zabrania bagażu rejestrowanego.

Tanie linie latające do Göteborga

Aż z pięciu polskich lotnisk można dolecieć do Göteborga. Loty do Szwecji odbywają się codziennie, zależnie od trasy trwają ok. 1,5 godziny. Tanie linie lotnicze latające do Göteborga oferują podróże, w cenę których wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny. Za możliwość zabrania większego lub bagażu rejestrowanego należy dodatkowo zapłacić.

Trzy polskie lotniska na tej trasie obsługują węgierskie tanie linie lotnicze. Loty do Göteborga Wizz Airem można odbyć na trasie Gdańsk - Göteborg, Warszawa-Okęcie - Göteborg lub Wrocław - Göteborg. Loty ze stolicy organizowane są codziennie, natomiast z Gdańska i Wrocławia kilka razy w tygodniu.

Nieco skromniejsza ofertę lotów do Szwecji mają tanie linie lotnicze Ryanair, które oferują loty bezpośrednie do Göteborga tylko z dwóch miast i nie tak często, jak Wizz Air. Irlandzkie tanie linie lotnicze oferują loty na trasie Warszawa-Modlin - Göteborg oraz Kraków - Göteborg. Ryanair lata tu 2-3 razy w tygodniu.

Najtańsze bilety lotnicze do Göteborga

Tanie loty do Göteborga oferują zarówno Ryanair, jak i Wizz Air. To jednak nie wszystko. Bilety na lot bezpośredni w takiej samej, a zdarza się, że w niższej cenie, oferuje również LOT. Zanim kupisz bilet, porównaj więc ceny tanich lotów do Göteborga. Może okazać się, że w podobnej cenie oprócz lotu przysługiwać ci będzie także bagaż rejestrowany czy przekąski podczas podróży.

Nie warto kupować pierwszego biletu, który wyszukasz na stronie linii lotniczej. Najlepiej skorzystaj z wyszukiwarki lotów, aby porównać oferty linii lotniczych do Göteborga. Być może tanie loty do Göteborga znajdziesz u innego przewoźnika, niż wcześniej myślałeś.

Szukając tanich lotów, zwróć uwagę na promocje linii lotniczych. Niektóre z nich, jak LOT, oferują szalone środy, podczas których można kupić tanie bilety do Göteborga i innych miast na całym świecie. Z kolei tanie linie lotnicze Ryanair co roku, z okazji swoich urodzin, prowadzą akcję, podczas której oferują tanie loty do Göteborga z Warszawy czy innych polskich miast.

Cena lotów do Göteborga

Bezproblemowo można znaleźć bezpośrednie loty z Warszawy do Göteborga za kilkadziesiąt złotych, jeśli nie zależy ci na korzystaniu z dodatkowych usług, a terminy podróży można dopasować do cen lotów. Zazwyczaj jednak ceny lotów do Göteborga to 200-400 zł.

Jeśli masz to szczęście, że nie musisz podróżować w konkretnych dniach, a termin podróży możesz dopasować do cen, najtańsze bilety do Göteborga z Polski możesz kupić w ostatniej chwili, na kilka dni, a nawet godzin przed wylotem. Plany wyjazdowe oczywiście trzeba uzależnić m.in. od sytuacji w pracy oraz od celu podróży do Göteborga. Jeśli w planach masz odwiedzenie najważniejszych atrakcji w mieście, nic nie stoi na przeszkodzie, by zmieniać termin podróży.

Dwie godziny to maksymalny czas lotu z Polski do Göteborga bez względu na to, z którego krajowego lotniska wylatujesz. Dlatego też na trasie Warszawa - Göteborg czy Gdańsk - Göteborg tanie linie lotnicze oferują wiele połączeń. Tanie loty do Göteborga z Polski dostępne są również na trasie Kraków - Göteborga czy Wrocław - Oslo.

Oferta linii lotniczych do Szwecji

Oferta lotów z Polski do Göteborga jest bardzo różnorodna. Na trasie kursuje kilka linii lotniczych, każda ma kilka wariantów podróży. Jeśli szukasz tanich lotów do Göteborga, skup się na ofercie tanich linii lotniczych - z Warszawy latają np. linie lotnicze Ryanair, które do Göteborga ze stolicy Polski lecą krócej niż 2 godziny.

Bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski do Göteborga mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Nie obejdzie się jednak bez wertowania ofert. Jeśli nie masz czasu albo ochoty na takie poszukiwania, zapisz się do newslettera.

Jeśli polujesz na tani lot do Göteborga na kilka dni, by zwiedzić miasto, zastanów się, czy weekend jest jedynym okresem, gdy możesz lecieć. Zazwyczaj linie lotnicze oferują tanie loty do Göteborga w środku tygodnia, gdy popularność tras z Polski do Szwecji jest mniejsza. Jeśli możesz swobodnie dysponować terminami, łatwiej będzie ci wpasować się do oferty tanich linii lotniczych i wybrać najtańsze bilety do Göteborga.

Jak szukać tanich lotów?

Zapamiętaj, że aby upolować tanie bilety lotnicze, trzeba być nieco elastycznym. Przemyśl, na ile daty twojej podróży mogą ulec zmianie, ponieważ, zależnie od trasy czy okresu podróży, bilety lotnicze mogą być nawet dwa-trzy razy tańsze niż kilka dni wcześniej czy później.

Po co zaprzątać sobie głowę przeglądaniem stron różnych linii lotniczych, skoro dzięki wyszukiwarce lotów eSky w jednym miejscu wybierzesz najtańsze loty do Göteborga oferowane przez regularnych przewoźników oraz tanie linie lotnicze. Z reguły podczas sprawdzania ofert lotów do Göteborga okazuje się, że najniższe ceny oferują Ryanair i Wizz Air. Często zdarza się jednak, że tanie loty do Göteborga oferuje np. LOT. Nie bierz pierwszej oferty z brzegu, ponieważ w niektórych liniach cena biletu obejmuje również bagaż rejestrowany.

Gdy wreszcie uda się i znajdziesz tanie bilety z Polski do Göteborga, zastanów się, z czego jeszcze możesz zrezygnować, by zminimalizować koszt podróży. Tanie linie lotnicze sprzedają tylko bagaż podręczny w cenie biletu. Zastanów się, czy potrzebujesz wszystkich ubrań, a kosmetyków nie można kupić na miejscu? W ten sposób możesz sporo zaoszczędzić i zyskasz tani lot do Göteborga.

Wyszukiwanie tanich biletów lotniczych

Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w zakładce Okazje na eSky, gdzie można znaleźć naprawdę świetne okazje - prezentowane są tu tylko najtańsze loty do Göteborga ze wszystkich polskich miast. Wystarczy wybrać miasto, kilka miast, lub kraj, z którego chcemy wyruszyć w podróż oraz określić, na które paryskie lotnisko chcemy dotrzeć. Wyszukiwarka przeszukuje najtańsze loty do Göteborga bez względu na datę. To idealna funkcja dla osób, które nie mają ściśle określonego terminu podróży.

Aby najszybciej znaleźć tani bilet do Göteborga, skorzystaj z wyszukiwarki, np. eSky, gdzie możesz określić, z którego lotniska w Polsce rozpoczynasz podróż i w jakim terminie. Łatwość korzystania z wyszukiwarki eSky polega na tym, że możesz jej używać na komputerze, tablecie czy telefonie. Dzięki niej bez problemu i w łatwy sposób kupisz tanie loty do Göteborga i innych skandynawskich miast.

Zmienianie cen biletów to częsta polityka linii lotniczych. Sezonowość danego kierunku jest jedna z najważniejszych zmiennych. Póki podróżni szukają np. lotów do Göteborga z Polski, ceny lotów nie zejdą poniżej pewnego poziomu. gdy szczyt popularności trasy minie.

Przydatne informacje o lotniskach w Goteborgu

Popularne linie latające do Goteborga

Tanie loty do Göteborga to znakomita okazja dla wszystkich osób, które lubią krótkie wypady do zagranicznych miast. Już kilka godzin pozwoli nam poczuć atmosferę tego miejsca i zwiedzić najważniejsze jego punkty, choć i dłuższy wyjazd zapewni nam szereg atrakcji. Drugie co do wielkości miasto w Szwecji to nie tylko muzea, ale przede wszystkim port z nowoczesnymi i zabytkowymi statkami, słynna dzielnica Haga z drewnianymi budynkami, czy też wreszcie gratka dla najmłodszych, czyli lunapark Liseberg. Warto także zwiedzić Pałac Gunnebo oraz udać się na spacer po ogrodzie botanicznym. Dużym zainteresowaniem turystów, zwłaszcza tych, którzy zajmują się fotografią, cieszy się budynek opery. Czy podróż do Szwecji wiąże się z dużymi kosztami? Bezpośrednie loty do Göteborga z polskich miast ma w swojej ofercie tani przewoźnik, dlatego mamy pewność, że bilety lotnicze do Göteborga kupimy w atrakcyjnych cenach.

Tablica lotów: Goteborg

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Goteborgu

Znajdź nocleg w Goteborgu