Menu

Tanie loty z Gdańska do Tromso

Pokaż filtry

Tromso

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: norweski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona norweska (NOK)

 • Tymczasowa siedziba rządu

  Podczas II Wojny Światowej, gdy Niemcy zajęli teren Norwegii, jego rząd miał tutaj swoją siedzibę. Dzięki temu, że wody oceanu tu nie zamarzają, port mógł cały czas obsługiwać ruch morski.

 • Wszystko “naj”

  Miasto chwali się tym, że ma najdalej na północ wysunięty uniwersytet, katedrę protestancką. ogród botaniczny, a nawet najdalej położony browar, produkujący takie piwa jak Mack Pilsner, Haakon czy Isbjørn.

 • Niezwykły sklep

  Przy Kirkegata 6 znajduje się komis Tromsø Bruktbokhandel, jeden z najbardziej popularnych sklepów w mieście. W tym oryginalnym miejscu kupisz książki i gry, a przede wszystkim poczujesz klimat miasta.

Loty z Gdańska do Tromsø

Północna Norwegia nie należy do miejsc, które chętnie wybierane są na cel podróży wakacyjnych, czy urlopów. Siódme co do wielkości miasto w Norwegii nie przyciągnie turystów wspaniałą bazą wypoczynkową czy klimatem. Jednak jest coś, co sprawia, że loty z Gdańska do Tromsø są coraz chętniej wybierane przez turystów. Chodzi o niesamowitą przyrodę i możliwość przebywania w jednym z najdalej wysuniętych na północ miast świata. Ponadto wybierając się w lot do Norwegii w lecie, możemy być świadkami dnia polarnego, który trwa od końca maja do końca lipca.

Tromsø – wrota Arktyki

Norweskie miasto położone jest ponad 350 kilometrów na północ od koła podbiegunowego. Mimo tego umiejscowienia na mapie klimat nie jest tu bardzo surowy, na co wpływ ma Prąd Zatokowy. Sprzyjające warunki do życia i nietuzinkowe położenie sprawiły, że z Tromsø wyruszało wiele wypraw polarnych. Właśnie muzeum polarnictwa to jeden z obowiązkowych punktów na mapie turystycznej osób, które wybrały się w podróż do Tromsø.

Warte odwiedzenia jest także centrum miasta, w którym można trafić na wiele budowli, uważanych za najdalej wysunięte na północ. Takie miano mają Uniwersytet w Tromsø, ogród botaniczny, czy browar. Przyjemny spacer uliczkami miasta, wyznaczonymi przez szpalery dziewiętnastowiecznych drewnianych zabudowań, można zakończyć w restauracji, na kanapce ze świeżym łososiem, wyłowionym z okolicznych mórz.

Chociaż miasto nie ucierpiało zbytnio w czasie II Wojny Światowej, pamiątkę po tym okresie stanowi pomnik poświęcony marynarzom z krążownika Tirpitz. Ta niemiecka jednostka, uznawana za największy okręt niemiecki w tamtym okresie, została zatopiona przez Brytyjczyków w 1944 roku właśnie nieopodal Tromsø. Choć większość wraku rozebrano zaraz po wojnie, spora część nadal tkwi pod wodą, a niektóre elementy wystają ponad jej powierzchnię. Ten ciekawy obrazek jest tym bardziej niepokojący, że na okręcie wówczas zginęło 1200 niemieckich marynarzy.

Lot do Tromsø w poszukiwaniu fiordów

Wybierając się w podróż lotniczą z Gdańska do Tromsø, nie sposób udać się poza miasto w poszukiwanie słynnych fiordów. Na te potężne pozostałości polodowcowe, charakteryzujące się stromymi brzegami, można znaleźć tylko w północnych rejonach globu. W okolicach miasta można trafić na kilka fascynujących miejsc, między innymi niewielką wioskę rybacką, położoną w dolinie fiordu. Charakterystyczne proste w formie domki, pomalowane na czerwono, przypominają nieco te, znane choćby z terenu Wysp Owczych.

W poszukiwaniu fiordów możemy trafić na renifery, które swobodnie przechadzają się po okolicznych pastwiskach. Jeden z najpopularniejszych i najpiękniejszych fiordów w okolicy to Ersfjorden. Dwie strome ściany skał wznoszą się ostro w górę, tworząc wąwóz, w który wlewa się morska woda. Zwłaszcza w czasie zimy całość wygląda niepokojąco i bardzo surowo, kiedy ciemne szczyty oprószone są białym śniegiem. W takich miejscach doskonale widać, na czym polega surowy skandynawski klimat i dlaczego ludzie z tego rejonu świata tak bardzo szanują siłę przyrody.

Wycieczkę po okolicznych fiordach można odbyć z przewodnikiem, który pokaże nam najciekawsze miejsca i opowie nieco o historii tych okolic. Niewielkie grupki turystów umożliwiają spokojne zwiedzanie i czerpanie wiedzy całymi garściami. Dla osób, które wolą zwiedzać okolice Tromsø na własną rękę, wyszukiwarka lotów eSky przygotowała ofertę wypożyczalni samochodów, działających w pobliżu lotniska. Jeszcze w Polsce, przy okazji kupna biletów lotniczych, można zarezerwować sobie pojazd. Warto pamiętać, że surowy klimat utrudnia poruszanie się po drodze i warto sięgnąć po samochód z napędem na cztery koła oraz zestawem łańcuchów.

Jak kupić tanie bilety lotnicze na trasę Gdańsk – Tromsø?

Tanie bilety lotnicze to jeden z czynników, dzięki którym Polacy coraz chętniej odwiedzają nieznane zakątki świata, takie jak północ Norwegii. Choć bilety lotnicze na trasę z Gdańska do Tromsø mogą kosztować około 200 PLN w dwie strony, nie jest to cena regularna. Jeśli zdecydujemy się na lot w najbliższy weekend i zechcemy zarezerwować bilet, możemy się spotkać z ceną kilkukrotnie wyższą. Oczywiście może się też zdarzyć, że nie znajdziemy wcale miejsc na bezpośrednie połączenia.

Po bilety należy sięgnąć na kilka tygodni przed planowanym lotem. Wówczas jesteśmy w stanie  trafić na promocję linii lotniczych. Regularne śledzenie ofert i analiza cen jest jedynym sposobem na oszczędność. Warto jednak pamiętać, że są okresy w roku, kiedy odszukanie atrakcyjnej cenowo oferty będzie znacznie trudniejsze. Chodzi tu głównie o okres świąteczny i urlopowy, kiedy ruch na trasie Gdańsk – Tromsø i z powrotem jest wzmożony.

W celu rezerwacji taniego połączenia lotniczego można samodzielnie sprawdzać ceny biletów, albo sięgnąć po stworzone w tym celu narzędzie. Jednym z tego typu serwisów jest wyszukiwarka tanich lotów eSky. Jej obsługa jest łatwa i bezpłatna. Dzięki niej szybko znajdziemy wszystkie połączenia lotnicze między interesującymi nas miastami. Można też wykluczyć połączenia z przesiadkami i wybrać klasę podróży danym lotem. Ciekawą opcją jest również możliwość sprawdzenia cen biletów na trzy dni przed i po planowanym terminie odlotu. Dzięki temu szansa znalezienia tanich biletów lotniczych do Norwegii jest jeszcze większa.

Podróż lotnicza do Tromsø

Norwegia jest ciekawym miejscem do życia, dlatego sporo osób z Polski osiedla się tam na stałe lub wybiera czasowy pobyt. W związku z tym loty do Norwegii nie należą do rzadkości. Z wielu rodzimych lotnisk można wybrać się do Skandynawii. Jeśli jednak zależy nam właśnie na północy Królestwa Norwegii, możliwości jest już znacznie mniej.

Lotnisko w Tromsø rocznie obsługuje niespełna dwa miliony pasażerów i należy do niewielkich nawet w skali tego kraju. Głównie odprawiane są na nim loty do innych norweskich i skandynawskich miast. Port lotniczy obsługuje też samoloty do kilku europejskich lotnisk, w tym loty z Gdańska do Tromsø. Jest to jedyne bezpośrednie połączenie z Polski, które kończy się w porcie lotniczym, w kodzie IATA oznaczonym literami TOS. Lot trwa niespełna trzy godziny i możemy odbyć go z tanimi liniami Wizz z Węgier.

Port lotniczy znajduje się około trzech kilometrów od centrum miasta, wiec do hotelu albo pensjonatu możemy dostać się piechotą lub busem. Jeśli przy okazji zakupu biletów lotniczych zdecydujemy się także na nocleg w Tromsø, warto znów zwrócić uwagę na eSky. Baza danych obejmuje także miejsca noclegowe w różnych standardach. Można zarezerwować miejsce w hotelu jeszcze przed wylotem i nie martwić się o dostępność wolnych miejsc.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Gdańska do Tromso w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Tromso, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Tromso mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Gdańska do Tromso?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Gdańska do Tromso obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Gdańsk Tromso

Popularne linie latające na trasie Gdańsk - Tromso

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tromso

Znajdź nocleg w Tromso