Menu

Chiny loty - Tanie loty do Chin

Pokaż filtry

Chiny

 • Kanton
 • Szanghaj
 • Chengdu
 • Chongqing
 • Zhengzhou
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: mandaryński
  Strefa czasowa: UTC +8
  Waluta: Yuan (CNY)

 • Kwiatowa świątynia

  W Kantonie znajduje się świątynia Liurongsi z Pagodą Kwiatową, wysoką na 55 metrów. Nazywana jest w ten sposób, ponieważ daszki jej pięter układają się w kształt przypominający płatki kwiatów.

 • Najwyższy budynek w Chinach

  W Kantonie zobaczysz najwyższy budynek w kraju. Jest to wieża Guangzhou TV Tower, znajdująca się w parku Dianshita, przy 30 Tiyu Rd, Huadu Qu, mająca 600 metrów wysokości.

 • Eklektyzm Kantonu

  Będąc w Kantonie będziesz przecierał oczy ze zdumienia, jak szybko zmienia się otoczenie. Handlowa ulica z ogromnymi wieżowcami w mgnieniu oka zmienia się w małe miasteczko. Sprawdź!

Co warto zobaczyć w Guangzhou?

Na początku warto rozwiać wątpliwości: Guangzhou to miasto w Chinach, to samo, które wielu z nas zna pod inną nazwą - Kanton. Położone jest w południowej części kraju i jest stolicą prowincji Guangdong.

Kultura miasta silnie uwarunkowana jest historią. Po przegranej Wojnie Opiumowej Kanton był jednym z pięciu chińskich miast, mogących prowadzić handel z krajami zachodnimi, a mimo to spełnia wszystkie „kryteria” chińskiego miasta. Warto także zaznaczyć, że w mieście wielu ludzi mówi po angielsku, co nie jest powszechne w pozostałych częściach kraju. Być może wynika to z faktu, że przyjeżdża tu wielu obcokrajowców, nawiązując z Kantończykami kontakty handlowe.

Przyzwyczajenia kulinarne, a przynajmniej te stereotypowe, mogą budzić opór ludzi wychowanych w zupełnie innej kulturze - jak bowiem się mówi - Kantończycy jedzą wszystko, co ma cztery nogi, oprócz stołu, wszystko, co pływa, oprócz statków i wszystko, co lata, oprócz samolotu. Pamiętaj jednak, że to tylko stereotyp! Znajdziesz tu wiele doskonałych restauracji, specjalizujących się w kuchni chińskiej, do których warto wejść. Dużą popularnością cieszy się na przykład Westin Guangzhou HongMian przy Linhe Middle Road 6. Inne miejsce, do którego warto, żebyś się wybrał, to restauracja Guangzhou przy Wenchang South Road 2.

Wieczorem wybierz się na spacer deptakiem, który zlokalizowany jest po obu stronach rzeki Perłowej. Mosty są pięknie podświetlone, a po wodzie pływają barki. Usiądź na którejś z ławek i wsłuchaj się w muzykę, graną na żywo. Po zwiedzaniu wybierz się na drinka do jednego z barów, których w Kantonie nie brakuje. Popularnymi miejscami są na przykład The Paddy Field przy 2F,38 Huale Road lub Woo Bar w Zhujiang New Town przy W Guangzhou, No.26 Xiancun Road.

Około 15 kilometrów od miasta znajduje się Góra Baiyun, czyli Białych Obłoków. Na szczyt można dotrzeć samodzielnie lub skorzystać z któregoś środka transportu. Wybierz się tu, a zobaczysz niezwykły las tropikalny, porastający zbocza, a także poczujesz klimat świątyni buddyjskiej, ponieważ w tym miejscu jest o wiele mniej turystów, niż w centrum miasta.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Chin w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Chin, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Chin mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Chin?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Chin obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające do Chin